visitor:
257032
 
rss feed:
 
 
Dewsbury 10k, 6th February 2011, Male Team Results


PositionClubCountersAggregate Time
1Leeds City Athletic ClubJames Smith, Nick Hooker, Fergus Meade1:36:45
2Hallamshire HarriersDave Archer, Tom Jenkins, Andrew Challenger1:39:42
3Holmfirth HarriersRichard Anderson, Alistair Langron, Richard Smith1:40:52
4North York Moors ACMatthew Hynes, Victor Brudenell, Martin Murray1:44:13
5North Shields Poly ACIain Twaddle, Guy Bracken, Vaughan Hemy1:44:24
6Knavesmire HarriersRichard Lowson, Jonathan Kendall, Ian Anderson1:45:26
7Valley StridersRobert De'Giovanni, Andy May, Daniel Fisher1:45:50
8Bingley HarriersChris Edwin, Marc Teasey, Martin Peace1:47:37
9Spenborough & District ACKevin Ogden, Anthony Bradford, Gerard Skippins1:48:55
10Royton Road RunnersIan McBride, Stuart Carroll, Mark Kelly1:49:11
11York Acorn Running ClubJulian Hood, James Palmer, Chris Judge1:49:18
12Lincoln Wellington Athletic ClubJoshua Stone, Peter Duncan, Scott Pryde1:50:12
13Pudsey PacersDarren Burnley, James Clark, Matt Harrison1:53:16
14Askern & District Running ClubAndrew Goodair, Dean Winter, Wayne Martison1:53:50
15City of Hull ACAndy Lyons, Graham Gagg, Owen Williams1:54:00
16Rothwell HarriersJames Wardman, Tony Gardner, Keith Pailing1:55:12
17Stadium RunnersSimon Courtney, Rob Brooke, Steven Croft1:58:08
18Wakefield HarriersNeil Dutton, Jack Mitchell, Paul Robinson1:58:13
19Stainland LionsJonathan Collins, Richard Hand, Phil Tucker1:59:16
20Abbey RunnersRobin Owen, Richard Vandermark, Martin Browne2:01:22
21Ilkley HarriersRob Cunningham, Henry Heavisides, Adrian Bastow2:01:42
22Wakefield TriathlonNeil Ormston, John Nicholson, Dave Cresswell2:02:18
23Barnsley Athletic ClubKeith Littlewood, Graham Bateson, Jim Chisholm2:04:07
24Steel City StridersPhilip Cooper, Paul Stewart, Adrian Moss2:07:17
25Chapel Allerton RunnersChris Easton, John Oram, Paul Crossan2:07:46
26Keighley & Craven ACMark Knowles, Joe Atherton, Simon Smallwood2:07:54
27Halifax HarriersRichard Plunkett, Dene Townend, Rob Hardcastle2:08:57
28Bradford Grammar SchoolCharles Lines, Paul Merckx, Andrew Leach2:11:25
29Hyde Park HarriersMichael Jollands, Chris Taylor, Chris Jones2:11:59
30Dragons Running ClubTim Bellwood, Kevin Nicholas, Russ Hartley2:12:02
31Horsforth HarriersTony Walker, Ian Robertshaw, Nick Hewland2:13:11
32Ackworth Road RunnersNeill Gardiner, Glyn Jones, Adrian Leach2:14:56
33Barnsley HarriersRich Spooner, David Howes, Garry Nock2:17:33
34Longwood Harriers Athletic ClubIan Mitchell, John Howarth, David Harpin2:18:16
35Saltaire StridersWill Kerr, Frank Beecroft, Keith Jump2:19:20
36Dewsbury Road RunnersAndrew Brown, Rob Wakerell, Gary Rhodes2:22:34
37Otley Athletic ClubTom Potter, Phil Robinson, Tom Hannah2:23:16
38Eccleshill Road RunnersMark Scott, Robert Sutton, Lyndon Ross2:24:00
 
<<< External Link: http://www.dewsburyroadrunners.co.uk/cgi/resultsQuery.php?Event=1620&fwd=1
 
<<< Back To Main Results Page

Version 3.1 Webdesign © Andrew Cottier 2018