visitor:
257032
 
rss feed:
 
 
Dewsbury 10k, 3rd February 2008, Male Team Results


PositionClubCountersAggregate Time
1Leeds City Athletic ClubChris Birchall, Scott Mitchell, Arthur Cooke1:38:55
2North York Moors ACPaul Lowe, James Bulman, Richard Bellamy1:39:39
3York Acorn Running ClubSimon Cook, James Metcalfe, Mark Metcalfe1:41:14
4Otley Athletic ClubIan Fisher, Zack Whitehead, Julian Mawson1:42:05
5Knavesmire HarriersCameron Brooks, Richard Lowson, Neil Kingham1:46:51
6Abbey RunnersJeremy Rogers, Andy May, Andrew Wormald1:48:28
7Holmfirth HarriersAlistair Langron, Julian Rose, Nigel Hill1:48:42
8Saltaire StridersWill Kerr, Simon Forde, Michael Brearley1:50:31
9Mansfield HarriersLuke Cragg, Feidhlim Fahy, Trevor Hiscox1:50:44
10Spenborough & District ACPaul Sutcliffe, Anthony Bradford, Kevin Ogden1:51:18
11Stadium RunnersLee Eddison, Paul Kynaston, Saul Muddon1:51:52
12Pudsey PacersJames Clark, Nigel Armitage, Rogan Ashton1:52:11
13Askern & District Running ClubAndrew Goodair, Pete Burke, Graham Werrett1:52:54
14Rothwell HarriersJames Wardman, Mark Harris, John Wriglesworth1:53:14
15Virgin Active Road RunnersAnthony Bourne, Tom Williams, Benjamin Miller1:53:28
16Hallamshire HarriersScott Wilson, Richard Hardy, Chris Guy1:54:32
17Ackworth Road RunnersMartin Sanders, Aden Ball, Neill Gardiner1:55:42
18Bingley HarriersTim Midgley, Michael Smith, Fred Gibbs1:56:49
19Halifax HarriersIan Whitehouse, Dene Townend, Ian Mitchell1:56:54
20Valley StridersDaniel Harman, Tim Towler, Patrick Barrett1:57:13
21Chesterfield Athletic ClubChris Shelton, Eddie Lee, Mitchell Robinson1:57:32
22Royston RunnersStuart Carroll, Bernard Cassidy, David Emanuel1:57:50
23Rotherham HarriersKeith Williams, Matthew Asbridge, Nigel Cools1:58:10
24Woodkirk StridersCarl Robinson, Tony Gardner, Mark Nolan2:00:28
25Wolds VetsPeter Hutchinson, Steven Green, Gary Callam2:00:50
26New Marske HarriersTony Livingston, Martin Pearson, Peter Briggs2:01:24
27Leeds Bradford Triathlon ClubTim Ashelford, Andrew Smallwood, Stuart Jeffries2:01:42
28Bradford Grammar SchoolCharles Lines, David Schneider, Andrew Galley2:03:32
29Idle Athletic ClubAdrian Trevelyan, Sean Duffey, Gary Naylor2:07:16
30Steel City StridersBen Beattie, Phil Clarke, Chris Kirby2:07:18
31Totley Athletic ClubWilliam Alves, Joe Charnley, David English2:07:27
32Kingston Athletics Club & Polytechnic HarriersChris Oxley, Andrew Branklin, John Downing2:07:46
33Ilkley HarriersStephen Coy, Henry Heavisides, Robert Wills2:08:12
34York Postal HarriersBill Shively, James Robertson, David Shaw2:09:05
35Wakefield HarriersPaul Hallas, Stephen Porter, Chris Sweeting2:09:32
36Stainland LionsSteve Turner, Simon Hogan, Graham Dyson2:10:19
37Harrogate HarriersJon Blane, Tim Pocock, Alan Couldwell2:11:19
38Queensbury Running ClubCarl Heron, Stephen Brook, Stephen Wilby2:12:51
39Nidd Valley Road RunnersAndy Todd, Tony Ledwaba-Chapman, Adam Henderson2:13:51
40Dewsbury Road RunnersDavid Almond, Yahya Seedat, Graham Summerscales2:14:12
41Longwood Harriers Athletic ClubIan Mitchell, John Howarth, David Harpin2:14:34
42Horsforth HarriersIan Robertson, Antony Easton, Simon Rudsdale2:16:01
43UK Net RunnersDavid Brook, Stuart Graver, Nick Dunk2:17:30
44Baildon RunnersIan Ferris, Darren Jukes, David Noble2:21:27
45Cleethorpes Athletic ClubChristopher Atkin, Julian Atkin, Keith Tyler2:21:30
46Wetherby RunnersTony Andryszewski, Steven Close, Peter Tweddle2:23:33
47Road Runners ClubFrank Webster, Keith Rant, Duncan Sykes2:26:57
48Swaledale Road RunnersDerek Parrington, David Burke, Eric Nutter2:27:54
49JJB VetsJon Kelly, Keith Joplin, Tim Driver2:29:53
50Loftus and Whitby Athletic ClubMarc Loftus, Donald Abbott, Christopher McEvoy2:33:06
51Barnsley Athletic ClubGraham Bateson, Noel Briscoe, Raymond Archer2:34:30
 
<<< External Link: http://www.dewsburyroadrunners.co.uk/cgi/resultsQuery.php?Event=596&fwd=1
 
<<< Back To Main Results Page

Version 3.1 Webdesign © Andrew Cottier 2018