View the Dewsbury Road Runners Calendar
 
visitor:
274153
 
rss feed:
 
 
 
Results for Bradford 10K on the 29th Apr 2018
 
Full NameClubCatHMSPosition
Joe Sagar Spenborough & District AC M  32 39 
Sean Flanagan Leeds City Athletic Club M  33 47 
Gregan Clarkson Kingston Upon Hull AC M35  34 04 
Jake Ridding Unattached M  34 31 
Tim Baldwin Saltaire Striders M  34 35 
Dale Worton Wakefield Harriers M  34 42 
Michael Gaughan Halifax Harriers M  34 44 
Martin Fillingham Saltaire Striders M45  34 58 
Matt Adcock Hermitage Harriers Running Club M40  35 02 
Hywell Jones Aberystwyth University M  35 10 10 
Isaac Dunn Blaydon Harriers & Athletic Club M  35 18 11 
Marcin Soszka Saltaire Striders M  35 33 12 
Lukas Benes Unattached M  35 33 13 
Peter Branney Leeds City Athletic Club M35  36 01 14 
Kieron Reed Penistone Footpath Runners M  36 15 15 
Andrew Smith Airecentre Pacers M  36 22 16 
Muhammad Ali Unattached M  36 25 18 
Josh Elderfield Longwood Harriers Athletic Club M  36 26 17 
Hannah Oldroyd Saltaire Striders F  36 39 19 
Gary Mann Valley Striders M35  36 50 21 
James Clark Pudsey Pacers M35  36 51 20 
Paul Perkins Unattached M35  37 11 22 
James MacE Rothwell Harriers M  37 21 23 
Michael King Halifax Harriers M35  37 24 24 
Steve Head Rothwell Harriers M40  37 27 25 
Darren Blazier Abergele Harriers M45  37 31 26 
Stuart Dunbar Saltaire Striders M55  37 31 27 
Robert Wapshott Hallamshire Harriers M40  37 39 28 
Paul Fotherby Valley Striders M40  37 48 30 
Kevin Ogden Spenborough & District AC M40  37 50 29 
Andrew Robinson Baildon Runners M  37 51 31 
Craig Beza Saltaire Striders M  37 54 32 
Alastair Costa Harrogate Harriers M50  38 08 34 
Rick Ralph Northowram Pumas M40  38 09 35 
Andy Dean Dewsbury Road Runners M40  38 11 37 
John MacPhail Dewsbury Road Runners M35  38 11 38 
Oliver Gregory Farsley Flyers M35  38 25 40 
Joel Giddings Valley Striders M45  38 25 41 
Simon Brady Queensbury Running Club M50  38 30 42 
Matt Kay Halifax Harriers M35  38 41 43 
Simon Garside Rothwell Harriers M50  38 50 45 
Zejun Yao Leeds University M35  38 53 46 
Jane Kemshall Leeds University F  39 04 47 
Tim Brook Northowram Pumas M35  39 04 50 
Thomas Jackson Rounday Runners M  39 06 49 
Tom Needham Bingley Harriers M  39 14 52 
Andrew Davey Unattached M40  39 16 51 
Ian Ogden Spenborough & District AC M40  39 23 55 
John Stuttard Crossgates Harriers M40  39 23 56 
Paul Toher Spenborough & District AC M35  39 27 58 
Charlie Toogood Cardiff Athletic Club M  39 27 59 
April Caufield Halifax Harriers F  39 28 57 
Michael McInnes Skipton Athletic Club M40  39 34 63 
Tom Paget Halifax Harriers M  39 36 62 
James James Halifax Harriers M40  39 39 66 
Andrew Dickinson Keighley & Craven AC M40  39 47 70 
Michaela Clark Abbey Runners F45  39 55 72 
Alistair Langron Holmfirth Harriers M35  39 59 73 
Victoria Stainburn Otley Athletic Club F  39 59 78 
Tom Hooper Bingley Harriers M  39 59 79 
Jonathan Gallucci Bingley Harriers M  40 01 75 
David Johnson Unattached M35  40 02 80 
Nick Dunn Pudsey Pacers M  40 11 76 
Martin Firth Queensbury Running Club M55  40 25 84 
Michael Slater Steel City Striders M50  40 27 89 
Duncan Clark Abbey Runners M55  40 29 85 
Christian Bruce-Halliwell Unattached M  40 29 98 
Antony Hodge Rounday Runners M40  40 32 90 
Mohammad Abubakr Airecentre Pacers M  40 32 91 
Jim Bloomfield Leeds Bradford Triathlon Club M35  40 43 92 
Warren Evans Sowerby Bridge Snails Running Club  M40  40 43 93 
Simon Hulme Rothwell Harriers M40  40 53 95 
Geoff Spence Idle Athletic Club M60  40 58 105 
Kevin Carse Sowerby Bridge Snails Running Club  M35  41 02 100 
Mark Orbell Pudsey Pacers M55  41 03 97 
Michael Abrams-Cohen Newcastle University M  41 07 102 
Chris Hall South Leeds Lakers Running Club M  41 16 107 
Lee Goodridge Oakwell RunFIT M40  41 17 112 
Steve Murray Ilkley Harriers M45  41 20 106 
Keith Standrin Hallamshire Harriers M50  41 25 109 
Sarah Flaherty Bingley Harriers F40  41 29 111 
Phoebe Francis Sheffield Uni F  41 32 114 
Peter May Queensbury Running Club M60  41 38 116 
Paul Wilson Keighley & Craven AC M45  41 40 125 
Ian Rosser Valley Striders M45  41 46 123 
Rhys Jones Ilkley Harriers M35  41 49 120 
Andrew Corker Farsley Flyers M40  41 52 124 
Jude Roberts Northowram Pumas M45  41 52 127 
Michael Kershaw Crossgates Harriers M50  41 54 130 
David Semmence Unattached M  41 56 138 
Mitchell Boocock Pudsey & Bramley M  41 56 139 
Adam Willoughby Saltaire Striders M  41 57 126 
Rachel Shipley Abergele Harriers F  42 00 128 
Adrian Bastow Ilkley Harriers M50  42 04 129 
Eliza Findlay Bingley Harriers F  42 12 133 
Bernard Murphy Sowerby Bridge Snails Running Club  M60  42 12 135 
Peter Enever Pudsey Pacers M35  42 15 143 
Paul Thompson Scarborough Athletic Club M55  42 19 141 
Alistair Walder Dewsbury Road Runners M50  42 19 144 
Graham Rhodes Queensbury Running Club M50  42 22 151 
David Drake Holmfirth Harriers M50  42 30 158 
Paul Baildon Baildon Runners M45  42 31 146 
Christopher Ellis Northowram Pumas M45  42 45 164 
Jeremy Rix Saltaire Striders M55  42 49 256 
Catherine Kirkham Wharfedale Harriers F35  42 51 160 
Lisa Malloy Kingstone Runners F  42 52 166 
John Buddle Baildon Runners M55  42 57 161 
Craig Whale Keighley & Craven AC M35  42 58 182 
Ian Cartwright Wakefield Triathlon M35  43 03 168 
Tracey Wilman Pudsey Pacers F  43 10 170 
David Nutton Halifax Harriers M50  43 15 173 
Stefanie Hopkins Stainland Lions F40  43 15 178 
Dave Burdon Pudsey Pacers M60  43 24 181 
Mark Gaughan Halifax Harriers M45  43 25 202 
Sharon Reason Northowram Pumas F45  43 34 265 
Christopher Watson Dewsbury Road Runners M45  43 44 186 
Richard Haigh South Leeds Lakers Running Club M50  43 44 195 
Harun Umarji Dewsbury Road Runners M45  43 46 188 
Helen Roden Abbey Runners F45  43 51 189 
John Vigurs Stadium Runners M40  43 58 191 
David Lee Kingstone Runners M45  44 03 199 
Wasim Hussain Queensbury Running Club M35  44 03 226 
Dave Cusack Airecentre Pacers M35  44 07 193 
Neil Baxter Skyrac Athletic Club M40  44 17 201 
Lisa Stansbie Abbey Runners F40  44 23 205 
Mark White Unattached M  44 23 222 
Simon Glover Unattached M  44 24 206 
Tim Dean Dewsbury Road Runners M40  44 25 210 
Graham Terry Saltaire Striders M50  44 25 369 
Daniel Johnson Unattached M40  44 31 228 
Christopher Bethell Dragons Running Club M  44 32 287 
Chris Hanley Sowerby Bridge Snails Running Club  M40  44 35 214 
Gary Naylor Bingley Harriers M40  44 38 220 
Jon Margach Roberttown Road Runners M  44 38 274 
David Beesley Abbey Runners M35  44 40 252 
Stacey Cleal Queensbury Running Club F50  44 41 235 
Jack Verity Saltaire Striders M60  44 46 229 
Andrew Dean Leeds Bradford Triathlon Club M40  44 48 233 
Jason Coulson Baildon Runners M45  44 51 232 
Bruce McNeill Bingley Harriers M45  44 54 245 
Martin Dearie Dewsbury Road Runners M45  44 55 241 
Alan Douglas Saltaire Striders M45  45 03 249 
Noel Fitzpatrick Saltaire Striders M45  45 06 255 
Adele Morrin Unattached F  45 09 273 
Sarah Mann Valley Striders F  45 18 260 
David Smith Dewsbury Road Runners M55  45 19 250 
Steve Carter Keighley & Craven AC M65  45 24 259 
Colm Hara Kippax Harriers M40  45 30 267 
Peter Reason Northowram Pumas M45  45 30 282 
Tom Oddy Sowerby Bridge Snails Running Club  M  45 34 266 
Chris Smart Sowerby Bridge Snails Running Club  M35  45 35 283 
Lee Arnell Chapel Allerton Runners M  45 36 288 
Steven Esgate Pudsey Pacers M  45 43 306 
Helen McIlvenny Unattached F40  45 45 302 
Nicholas Thrussell Unattached M  45 45 305 
Keith Lemon Halifax Harriers M45  45 49 291 
Nigel Rigg Halifax Harriers M55  45 49 292 
Rachel Parker Saltaire Striders F45  45 49 298 
Rob Webster Horsforth Harriers M45  45 49 301 
Hazel Berrett Halifax Harriers F55  45 50 285 
Gavin Hamilton Saltaire Striders M40  45 52 303 
Adam Wood Chapel Allerton Runners M  45 56 355 
Claudia Stanton Leeds City Athletic Club F  45 57 363 
Laura Wylde Abbey Runners F35  45 58 325 
Carl Whale Keighley & Craven AC M35  45 59 319 
Kjell Skjerven South Leeds Lakers Running Club M50  46 04 317 
Darran Wilson Horsforth Harriers M35  46 07 362 
Rebecca Holmes Bingley Harriers F  46 11 309 
Daniel Ryan Halifax Harriers M40  46 16 321 
Camille Askins Keighley & Craven AC F45  46 22 324 
Neil Fairburn Baildon Runners M50  46 30 334 
Michael Peel Queensbury Running Club M  46 31 356 
Andrew Tams Unattached M50  46 34 331 
Martin Fisher Redcar Running Club M50  46 38 426 
Jonathan Dunn Baildon Runners M50  46 39 328 
Nigel Taylor Halifax Harriers M45  46 40 342 
Mari Johnson Bingley Harriers F45  46 46 373 
Terry Lamonby-Smith Sowerby Bridge Snails Running Club  M40  46 48 346 
Paul Corns Stainland Lions M40  46 51 347 
Emily Berg South Leeds Lakers Running Club F35  46 52 345 
Sam Cordingley Baildon Runners M  46 53 359 
Hayley Clough Knavesmire Harriers F  46 55 527 
Joanna Lockwood Queensbury Running Club F40  46 58 354 
Sally Haigh Airecentre Pacers F50  47 00 381 
Jason Bruce-Halliwell Unattached M  47 03 374 
Clive Walton Abbey Runners M50  47 05 351 
Gary Pennington Saltaire Striders M50  47 07 368 
Philip Lickley Queensbury Running Club M  47 08 394 
Caroline Francis Bingley Harriers F50  47 11 367 
Mariam Jandad Dewsbury Road Runners F45  47 15 386 
Paul Purcell Saltaire Striders M50  47 15 445 
David Jefferson Bingley Harriers M35  47 18 382 
Helen Beaumont Holmfirth Harriers F40  47 19 390 
Victoria Owen Northowram Pumas F  47 21 376 
Don Johnson Bingley Harriers M65  47 25 375 
Neil Coupe Northowram Pumas M45  47 26 383 
Adrian Murfitt Harrogate Harriers M40  47 27 446 
Robin Graham Baildon Runners M45  47 34 436 
Sally Shacklock Halifax Harriers F35  47 34 450 
William Overton Pudsey Pacers M65  47 40 385 
Richard Firth Dewsbury Road Runners M40  47 43 397 
Wendy Roome-Wilson Roberttown Road Runners F  47 46 456 
Terri Mason Queensbury Running Club F40  47 57 447 
Christopher Hill Airecentre Pacers M60  47 57 461 
Stacey Gilman Roberttown Road Runners F45  48 04 471 
Harry Sime Ilkley Harriers M55  48 05 416 
Alun Griffiths Saltaire Striders M60  48 06 427 
Nigel Corns Halifax Harriers M50  48 07 440 
James Balkwill Abbey Runners M45  48 08 417 
Jake Findlay Bingley Harriers M40  48 09 429 
Jan King Stainland Lions M60  48 11 505 
Barbara Lee Baildon Runners F60  48 13 424 
Bella Shah Datchet Dashers F45  48 13 506 
Sarah Haigh Northowram Pumas F40  48 14 492 
Tara Phillips Baildon Runners F45  48 16 441 
Paul Bunker Halifax Harriers M35  48 18 495 
Chris Greenwood Halifax Harriers M  48 21 489 
Andrea Douglas Unattached F40  48 30 457 
Helen Brant Saltaire Striders F35  48 31 453 
Adrian Neamtu Farsley Flyers M  48 37 501 
Margaret Deacon Halifax Harriers F45  48 38 477 
Tom Broadley Abbey Runners M  48 43 451 
Tim Baxter Halifax Harriers M45  48 44 466 
Jacob Thompson Unattached M  48 46 509 
Sikander Khan Saltaire Striders M35  48 48 563 
Giles Wilkes Horsforth Harriers M  48 57 504 
Amy Linley Dewsbury Road Runners F  49 01 500 
Craig Elliott Saltaire Striders M40  49 03 483 
Ian Pickles South Leeds Lakers Running Club M45  49 09 475 
David Sullivan Unattached M50  49 11 535 
Andrew Frazer Unattached M50  49 13 512 
Helen Love Saltaire Striders F60  49 14 482 
Wendy Hey Saltaire Striders F45  49 14 490 
Alejandro Pinto Dragons Running Club M45  49 15 541 
Martin Bare Farsley Flyers M55  49 18 540 
David Dutton Horsforth Harriers M60  49 20 586 
John Moore Unattached M45  49 21 510 
Alan Hollings Unattached M50  49 23 667 
Peter Shields Ilkley Harriers M70  49 30 514 
Lisa Pearson Bingley Harriers F45  49 40 618 
Simon Wilkinson Northowram Pumas M  49 47 643 
David Rafton Farsley Flyers M  49 48 574 
Mark Wilson Dewsbury Road Runners M45  49 50 572 
Zoe Kerins Wakefield Harriers F  49 52 577 
Stephen Pywell Keighley & Craven AC M50  50 02 608 
Frank Beecroft Saltaire Striders M50  50 03 537 
Jane-marie Bracchi Hyde Park Harriers F40  50 03 601 
Donna Byrne Dewsbury Road Runners F40  50 08 599 
Matt Middleton Farsley Flyers M  50 09 584 
Ian Rodley Unattached M35  50 15 680 
Steven Allen Horsforth Harriers M45  50 17 596 
Brian Shaw Rothwell Harriers M50  50 19 543 
David Parrington Halifax Harriers M45  50 20 585 
Martin Wright Bradford Airedale M55  50 20 688 
Sophie Baxter Halifax Harriers F40  50 26 567 
Denise Johnson Baildon Runners F55  50 29 559 
Malcolm Taylor Kirkstall Harriers M  50 33 694 
Adam Gallagher Pudsey Pacers M35  50 34 560 
Andy Gledhill Airecentre Pacers M50  50 34 614 
Joanne Lee Roberttown Road Runners F  50 37 638 
Stephen Brook Queensbury Running Club M70  50 49 595 
Rosina Citrone Pudsey Pacers F  50 51 662 
Jason Scothern Spenborough & District AC M40  50 53 684 
Paul Needham Dewsbury Road Runners M55  50 55 648 
Sarah Culkin Abbey Runners F35  50 57 626 
Trish Kaye Dewsbury Road Runners F55  50 57 652 
Victoria Stapleton Farsley Flyers F  51 03 620 
Samantha Layfield Halifax Harriers F  51 07 609 
Leswlie Shipley Unattached M60  51 07 622 
Mark Reed South Leeds Lakers Running Club M55  51 09 728 
Helen Pennington Saltaire Striders F45  51 14 685 
Clare Miller Farsley Flyers F35  51 18 666 
Laura Beesley Abbey Runners F  51 21 655 
Barney Lerner Saltaire Striders M65  51 23 642 
Lisa Jamieson Pudsey Pacers F40  51 24 718 
Nina Rogers Saltaire Striders F35  51 25 631 
Rachel Clarke-Williams South Leeds Lakers Running Club F  51 33 762 
Katie Egan Unattached F  51 38 819 
Jasmine Salih Abbey Runners F45  51 40 723 
Sarah Papadimos Horsforth Harriers F50  51 50 703 
Edward East Baildon Runners M35  52 02 691 
Caroline Lowery Sowerby Bridge Snails Running Club  F  52 09 717 
Sue Sroka Leeds Bradford Triathlon Club F40  52 13 686 
Helen Lock Kingstone Runners F  52 19 712 
Chris Bracchi Hyde Park Harriers M50  52 22 730 
Matthew Keyworth Dewsbury Road Runners M  52 24 676 
Pete Shoard Bingley Harriers M45  52 24 757 
Neil Wright Dewsbury Road Runners M  52 30 731 
Barry Markey Bradford Airedale M60  52 32 821 
Vicky Cousins Eccleshill Road Runners F45  52 35 742 
Anthony Lambert Pudsey Pacers M45  52 37 786 
Tariq Hussain Bingley Harriers M45  52 39 760 
Rob Glover Queensbury Running Club M50  52 40 873 
Adele Curtis Keighley & Craven AC F35  52 42 741 
Gini Knight Horsforth Harriers F55  52 42 758 
Jonathan Spark Vocalink Running Club M40  52 44 833 
Michael Hartley Dewsbury Road Runners M40  52 45 775 
Richard Slater Steel City Striders M40  52 46 795 
Andrew Mellor Northowram Pumas M35  52 50 778 
Rachael Hawkins Northowram Pumas F  52 51 779 
Mark Richardson Dewsbury Road Runners M60  52 55 797 
Chris Hartley Blaydon Harriers & Athletic Club M55  53 03 756 
Victoria Brides Horsforth Harriers F  53 04 749 
Richard Binns Bradford Airedale M45  53 06 858 
Matthew Lawson Saltaire Striders M  53 09 735 
Liz Hamilton Saltaire Striders F40  53 09 737 
Dawn Higgins Northowram Pumas F40  53 14 807 
Gillian Jago Eccleshill Road Runners F40  53 16 839 
David Redhead Sowerby Bridge Snails Running Club  M50  53 23 740 
Kerry Wood Saltaire Striders F40  53 25 908 
Neil Atkinson Dewsbury Road Runners M45  53 27 804 
David Shepherd Dewsbury Road Runners F40  53 27 805 
Alex Stanley-Hyde Ilkley Harriers M50  53 28 809 
Gillian Drake Holmfirth Harriers F50  53 30 828 
Frank Masley Saltaire Striders M65  53 30 861 
Helen Peel Farsley Flyers F  53 31 781 
Dean Smith South Leeds Lakers Running Club M40  53 32 896 
Loren Price Farsley Flyers F35  53 35 835 
Daniel Priestman Sowerby Bridge Snails Running Club  M  53 44 793 
Dean Lloyd Morley Runners M40  53 45 883 
Joanne McGarey Kirkstall Harriers F  53 52 854 
Sarah Myers Eccleshill Road Runners F45  53 56 840 
Ian Taylor Horsforth Harriers M50  54 01 850 
Scott Poole Bingley Harriers M35  54 03 792 
Sarah Anderton Baildon Runners F50  54 09 852 
David Bruno Baildon Runners M50  54 10 796 
Stuart Wagstaff Eccleshill Road Runners M35  54 11 836 
Chris Eaton Stadium Runners M45  54 18 891 
Claire Thaper Saltaire Striders F35  54 19 826 
Paul Bottomley Northowram Pumas M40  54 19 874 
Charlotte Reason Northowram Pumas F  54 23 820 
Gemma Illingworth Eccleshill Road Runners F40  54 25 869 
Chris Wilman Oakwell Running Bears M50  54 30 877 
Anna Ralph Northowram Pumas F35  54 34 834 
Edward Podesta Airecentre Pacers M45  54 34 890 
Josephine Briggs Saltaire Striders F50  54 38 845 
Sharon Mann South Leeds Lakers Running Club F45  54 38 897 
Carol Newton Farsley Flyers F35  54 54 928 
Karen Head Rothwell Harriers F40  54 56 865 
Lucy Johnston Saltaire Striders F  54 56 1010 
Richard Fitzpatrick Baildon Runners M  54 57 879 
Sarah Firth Northowram Pumas F40  54 57 905 
Simon Polkey Knavesmire Harriers M40  54 59 867 
Tasha Nishiyama Airecentre Pacers F  54 59 898 
Andrew Alston Idle Athletic Club M50  55 01 958 
Garry Douglass Tyne Bridge Harriers M  55 02 912 
Jody Hill Airecentre Pacers F35  55 03 902 
Sarah Bright Wharfedale Harriers F35  55 03 919 
Kathryn Smaling Spenborough & District AC F40  55 06 910 
Oksana Shimon Acre Street Runners F40  55 08 878 
Rob Abbey Baildon Runners M  55 12 968 
Gaynor Yates Keighley & Craven AC F  55 14 947 
Sophie Findlay Bingley Harriers F45  55 18 881 
Clare Costello Dewsbury Road Runners F45  55 18 952 
Mick Hogan Eccleshill Road Runners M55  55 19 889 
Iain Wood Ackworth Road Runners M40  55 19 922 
Garrie Wider Queensbury Running Club M55  55 21 1048 
Wendy Mundy Farsley Flyers F50  55 26 971 
Harjyot Hayer Eccleshill Road Runners F  55 30 978 
Michelle Ward Dewsbury Road Runners F35  55 33 1015 
Lizzie Coombes Hyde Park Harriers F50  55 35 962 
Peter Russell Horsforth Harriers M50  55 36 944 
Richard Medford Skipton Athletic Club M55  55 38 1014 
Sonya Tetley Queensbury Running Club F45  55 39 920 
Rodney Tordoff Pudsey Pacers M70  55 41 1016 
Mark Brook Northowram Pumas M45  55 46 972 
Suzanne Hague Saltaire Striders F50  55 48 917 
Emma Williment Airecentre Pacers F  55 52 960 
Amanda Aveyard Sowerby Bridge Snails Running Club  F40  55 55 1009 
Jeannette Denning Dragons Running Club F50  56 00 1003 
Jenny Romaine Halifax Harriers F50  56 03 953 
Paul Tranter RSPB Staff M50  56 07 949 
Eve Taylor Unattached F55  56 10 1026 
Ian Taylor Unattached M65  56 10 1027 
Theresa Tate Dewsbury Road Runners F35  56 11 1047 
Richard Aveyard Sowerby Bridge Snails Running Club  M40  56 12 1029 
Karen Horton Rothwell Harriers F40  56 14 957 
Samantha Cripps Dewsbury Road Runners F45  56 22 1023 
Nick Breare Saltaire Striders M65  56 23 965 
Becky Mayo Farsley Flyers F  56 24 1037 
Susan Hoernig Road Runners Club F50  56 25 1022 
Sam Foster Horsforth Harriers M  56 31 1057 
Rachel Gasior Keighley & Craven AC F40  56 32 1005 
Sharon Barnes Spenborough & District AC F40  56 33 1008 
Richard Kennedy Northowram Pumas M55  56 34 964 
John Hewson Unattached M40  56 35 1136 
Donna Allen Kingstone Runners F40  56 39 989 
Katie Jones Pudsey Pacers F35  56 46 1019 
Jodie Knowles Northowram Pumas F  56 49 1038 
Christine Hargreaves Blaydon Harriers & Athletic Club F60  56 50 1041 
Tommy Dickson Horsforth Harriers M  56 50 1077 
Michael Jones Saltaire Striders M60  57 02 987 
James Bright Wharfedale Harriers M40  57 03 1051 
Paula Johnston Unattached F50  57 04 1117 
Amy O'Connor Dewsbury Road Runners F  57 11 1113 
Carolyn Brearley Northowram Pumas F45  57 15 1049 
Jill Buddle Baildon Runners F55  57 19 1028 
Becky Murray Valley Striders F40  57 20 1086 
David Seaward Keighley & Craven AC M60  57 24 1056 
Mervyn Silva Saltaire Striders M60  57 25 1036 
Cathy Heptinstall Northowram Pumas F40  57 31 1083 
Shaun Camponi Dewsbury Road Runners M55  57 32 1095 
Bryonie King Northowram Pumas F  57 40 1053 
David Owen Pudsey Pacers M60  57 40 1108 
Victoria Dickinson Pudsey Pacers F  57 41 1122 
Ian Dickinson Saltaire Striders M45  57 50 1146 
Alistair Shand York Race Walking Club M55  57 53 1143 
Suzanne Fretwell Sowerby Bridge Snails Running Club  F40  57 56 1138 
Sally Gavaghan Baildon Runners F65  57 58 1072 
Viki Arnold Unattached F40  57 58 1162 
Claire Hardwick Unattached F40  58 01 1073 
Gillian Holmes Northowram Pumas F45  58 02 1103 
Simon Kingsnorth Saltaire Striders M50  58 11 1070 
Lucy Hall Bingley Harriers F35  58 16 1168 
Stephen Broadley Abbey Runners M60  58 19 1058 
Paul Hayhurst Dewsbury Road Runners M40  58 22 1148 
Chris Kilvington Unattached M40  58 23 1068 
Emily Hopwood Idle Athletic Club F40  58 24 1091 
Tina Dickinson Leeds Bradford Triathlon Club F50  58 31 1184 
Samantha Dean Pudsey Pacers F  58 31 1195 
Kirsty Carver Halifax Harriers F40  58 32 1112 
Rachel Jovanovic Airecentre Pacers F  58 32 1125 
Amanda Connolly Airecentre Pacers F45  58 33 1126 
Samantha Garside Pudsey Pacers F40  58 38 1202 
Annette Blythe Dewsbury Road Runners F55  58 42 1213 
Gemma Hailwood-McCallion Saltaire Striders F  58 42 1245 
Wendy Hewitt Northowram Pumas F35  58 44 1137 
Andrew Bishop Pudsey Pacers M  58 44 1209 
Paul Mortimer Pudsey Pacers M50  58 44 1210 
Jeff Denton Ackworth Road Runners M65  58 44 1221 
Steven Carter Unattached M50  58 44 1281 
Hannah Newman Kirkstall Harriers F  58 47 1194 
Abid Hussain Bingley Harriers M45  58 51 1152 
Claire Bruno Baildon Runners F50  59 02 1114 
Maureen Coffey Northern Vets F65  59 02 1182 
Michelle Craighan Pudsey Pacers F40  59 05 1224 
Amy Hannell Horsforth Harriers F  59 06 1233 
Paul Dewhirst Pudsey Pacers M50  59 09 1206 
Louise Brace Airecentre Pacers F40  59 11 1240 
Sally Brough Unattached F  59 17 1192 
Christine Badland Unattached F40  59 21 1293 
Debra Tomlinson Pudsey Pacers F50  59 24 1175 
Sophie Earl Valley Striders F  59 25 1191 
Dalvinder Hellawell Saltaire Striders F45  59 25 1275 
James Goddard Baildon Runners M50  59 30 1247 
Kim Abbey Baildon Runners F35  59 36 1248 
Charlene Coulson Unattached F40  59 39 1289 
Kate Simper Dewsbury Road Runners F  59 45 1176 
Angela Buckle Spenborough & District AC F40  59 45 1263 
Olga Rayner Roberttown Road Runners F35  59 47 1261 
Susan Hall Halifax Harriers F65  59 50 1157 
Wendy Bate Keighley & Craven AC F50  59 50 1214 
Adele Harris Sowerby Bridge Snails Running Club  F50  59 53 1258 
Daniel Greenwood Saltaire Striders M  59 57 1231 
Laura Greenwood Saltaire Striders F35  59 57 1232 
Jennifer Briedis Eccleshill Road Runners F35  59 58 1223 
Liz Dearden Saltaire Striders F45  59 59 1218 
Catherine Bell Airecentre Pacers F45 00 00 1237 
Lisa Hanks Keighley & Craven AC F35 00 02 1254 
Monica Gallagher Halifax Harriers F40 00 02 1296 
Catherine Berry Saltaire Striders F40 00 05 1226 
Caroline McNeill Bingley Harriers F45 00 17 1304 
Kevin Stone South Leeds Lakers Running Club M60 00 24 1330 
Helen Doyle Northowram Pumas F50 00 32 1284 
Kevin Hardwick Unattached M40 00 38 1243 
Jenny Colwell Saltaire Striders F45 00 58 1297 
Bill Lee Stainland Lions M60 00 59 1303 
Rosie Rose Farsley Flyers F45 01 07 1379 
Jackie Walters Baildon Runners F65 01 11 1288 
Jeremy Starsmore Sowerby Bridge Snails Running Club  M50 01 13 1404 
Harriet Walton Sowerby Bridge Snails Running Club  F 01 15 1342 
Joanne Bloor Baildon Runners F35 01 23 1277 
Helen Foster Spenborough & District AC F35 01 24 1388 
Helen Trevisani Queensbury Running Club F50 01 26 1310 
Susan Jackson Spenborough & District AC F50 01 29 1395 
Carl Jenkins Keighley & Craven AC M40 01 29 1411 
Amanda Toher Spenborough & District AC F35 01 50 1377 
Dawn Greaves Dewsbury Road Runners F40 01 54 1389 
Helen Cawkwell Keighley & Craven AC F60 01 54 1413 
Louise Wilkinson Sowerby Bridge Snails Running Club  F 01 55 1381 
Melissa Hope Dewsbury Road Runners F35 02 04 1354 
Chris Sweeting Wakefield Harriers M55 02 09 1376 
Sophie Booth Goole Viking Striders F 02 11 1339 
Caroline Hesselden Sowerby Bridge Snails Running Club  F40 02 14 1364 
Wendy Evans Sowerby Bridge Snails Running Club  F40 02 15 1363 
Loiuse Heath Northowram Pumas F40 02 17 1367 
Simone Brook Northowram Pumas F35 02 18 1366 
Cora Dove Airecentre Pacers F45 02 19 1356 
Alison Hall Spenborough & District AC F50 02 31 1409 
Jenny Scothern Spenborough & District AC F40 02 31 1410 
Usman Akram Keighley & Craven AC M 02 33 1362 
Helen Reevell Pocklington Runners F45 02 39 1449 
Samantha Sutulic Spenborough & District AC F40 02 40 1420 
Dawn Hogan Eccleshill Road Runners F50 02 44 1349 
Karen Kempton Airecentre Pacers F40 02 46 1454 
Audra Naylor Halifax Harriers F50 02 47 1405 
Denise Bailey Baildon Runners F55 02 52 1399 
Len Shepherd Idle Athletic Club M65 02 58 1468 
Elinor Newhouse Baildon Runners F65 02 59 1429 
Sara Britton Northowram Pumas F35 03 00 1417 
Lynda Hutchins Skipton Athletic Club F60 03 00 1448 
Nicole Bushby Unattached F40 03 06 1452 
Neil Bradley Royton Road Runners M50 03 12 1480 
Tina Craddock Unattached F40 03 13 1482 
Stacie Ashworth Pudsey Pacers F35 03 15 1427 
Eleanor Hughes Saltaire Striders F 03 18 1400 
Rosemary Jeeps Bingley Harriers F50 03 36 1479 
Charlotte Connolly Airecentre Pacers F 03 46 1383 
Penny Saville Halifax Harriers F45 03 47 1441 
Karen Brook Dewsbury Road Runners F40 03 51 1431 
Jane Adams Baildon Runners F35 04 15 1433 
Jodie Neville Sowerby Bridge Snails Running Club  F 04 23 1493 
Isaac Dell Kirkstall Harriers M60 04 31 1447 
Catherine Higgins Dewsbury Road Runners F40 05 13 1500 
Jenna Hawkswell Airecentre Pacers F40 05 16 1484 
Rahana Daji Dewsbury Road Runners F55 05 55 1520 
Reyhana Laher Dewsbury Road Runners F40 13 24 1600 
 
<<< View the External Full Results
 
<<< External Link: http://www.dewsburyroadrunners.co.uk/cgi/resultsQuery.php?Event=9126&fwd=1
 
<<< Printable Plain Version of these Results
 
<<< Download a CSV file
 
<<< Back To Main Results Page

Version 3.1 Webdesign © Andrew Cottier 2018