View the Dewsbury Road Runners Calendar
 
visitor:
1760646
 
rss feed:
 
 
 
Results for Clowne Half marathon on the 25th Nov 2018
 
Full NameClubCatHMSPositionRanking ScoreGrand Prix
Richard Start North Derbyshire Running Club M 14 09 178 
Alan Ford Barnsley Harriers M40 15 54 182 
Nick Holland Matlock Athletic Club M 16 04 183 
Wayne Lathwell Lincoln Wellington Athletic Club M35 16 37 184 
Anthony Hatswell Long Eaton Running Club M 17 52 187 
Bart Shaw Totley Athletic Club M35 18 18 188 
Philip Nind Lincoln & District Runners M 19 14 190 22 
Kaoru Shimada Lincoln Wellington Athletic Club M35 20 06 192 
Gavin Foster Stainland Lions M 20 57 194 11 
Philip Morris Handsworth Roadhogs M 21 05 10 195 
Colin Honeyman Killamarsh Kestrels Running Club M50 21 53 11 197 
Ryan Haw Long Eaton Running Club M 22 21 13 198 
John Thorpe Matlock Athletic Club M35 22 25 12 198 
Steve Marshall Rotherham Harriers M45 22 50 14 199 
Richard Smith Ashbourne Running Club M 23 17 15 200 
Sam Needham Steel City Striders M35 23 31 16 201 
Ashley Crow North Derbyshire Running Club M 23 44 17 201 
Paul Reaney Killamarsh Kestrels Running Club M45 24 20 18 203 
Chris Gibbs Lincolnshire Quadrathlon Club M55 24 21 19 203 24 
Matt Bailey Shelton Striders M45 24 45 20 204 
Philip Gibbs Lincolnshire Quadrathlon Club M45 25 04 21 204 
Rosie Haddock Unattached F 27 05 22 
Ricky Wood Matlock Athletic Club M35 27 24 23 210 
Nathan Porter Goyt Valley Striders M 27 25 25 210 
Timothy Baggs Long Eaton Running Club M45 27 26 24 210 
Chris Livesley Totley Athletic Club M35 27 33 26 210 
Simon Rawnsley Stainland Lions M50 27 34 27 210 
Pete Deacon Notts Athletic Club M45 27 57 32 211 
Christian Hopkins Handsworth Roadhogs M45 28 06 34 212 
Ian Chant Long Eaton Running Club M45 28 07 33 212 
Julian Brown Macclesfield Harriers AC M50 28 22 35 212 
James Fox Matlock Athletic Club M 28 37 36 213 
Sian Evans Steel City Striders F 28 42 37 213 23 
Daniel Cubitt Steel City Striders M 28 43 38 213 17 
Dean McLaughlin North Derbyshire Running Club M35 29 10 39 214 
Stuart Whysall Mansfield Harriers M35 29 17 40 214 
Will Pattison Barrow Runners M 29 43 41 216 
Raymond Clayton Lincoln Wellington Athletic Club M40 29 47 42 216 
Samantha Iliffe North Derbyshire Running Club F 29 47 43 216 19 
Ben Clithero Steel City Striders M40 30 01 47 216 
Shaun Parkin Totley Athletic Club M45 30 08 45 217 
Lisa Deacon Notts Athletic Club F40 30 08 46 217 
Carl Pattison Unattached M35 30 56 48 
Keir Hardy Unattached M35 31 11 49 
Richard Brown Stainland Lions M50 31 13 50 219 25 
Lucas Jones Goyt Valley Striders M40 31 17 52 219 
Andrew Baird Stainland Lions M45 31 20 53 219 
Anthony Madge Holme Pierrepont Running Club M60 31 36 56 220 
Clayton Cutter Stainland Lions M35 31 44 57 220 25 
Tom Howarth Stadium Runners M40 31 59 60 221 25 
Jenny Featherstone Totley Athletic Club F35 32 03 58 221 
Daniel Limb Penistone Footpath Runners M35 32 07 59 221 25 
Claire Howard Totley Athletic Club F45 32 11 62 221 
Shelley Fairey Matlock Athletic Club F 32 49 63 223 
Hayley Gill Matlock Athletic Club F40 32 49 64 223 
Andrew Byram Dewsbury Road Runners M45 33 31 65 225 
Jack Cummins Matlock Athletic Club M 33 48 66 225 
Oliver Cook Long Eaton Running Club M50 33 54 67 226 
Richard Corker North Derbyshire Running Club M55 34 04 69 226 
David Brooks Pudsey Pacers M50 34 19 72 227 
Alex Green Steel City Striders M 34 43 73 228 
Gary Britnell Sleaford Town Runners M45 35 08 76 229 
Gareth Knight Stainland Lions M35 35 16 75 229 
Tom Topham North Derbyshire Running Club M 35 28 79 229 
Emma Holt North Derbyshire Running Club F 35 29 78 229 
Alan Maplethorpe Long Eaton Running Club M55 35 32 81 229 
David Naisbitt Sheffield Triathlon M50 35 58 83 231 
Richard Nash Hatton Darts Running Club M45 36 13 84 231 
Peter Wilmot Matlock Athletic Club M50 36 34 85 232 
Michael Pepper Team Manvers Triathlon M50 36 46 87 232 25 
Hirohiko Matsukusa Caistor Running Club M40 36 56 88 233 
Sean Matthews Long Eaton Running Club M50 37 11 91 233 
Jason Turner Matlock Athletic Club M40 37 15 92 234 
Sam Bellamy Porter Valley Plodders M50 37 44 96 235 
Alistair Walder Dewsbury Road Runners M50 37 49 97 235 
Noel Henderson Newark Athletic Club M50 37 51 98 235 
Sally Hughes Sutton in Ashfield Harriers & AC F45 37 55 102 235 
Andrew Wadsworth Sparkhill Harriers M55 37 56 99 235 
Fran Cummins Steel City Striders F 38 14 100 236 25 
James McNutt Stainland Lions M40 38 23 101 236 25 
Matt Biglin Goyt Valley Striders M50 38 23 103 236 
Matt Cornish Aldershot Farnham and District AC M45 38 25 105 236 
Hannah Barnett North Derbyshire Running Club F 38 33 106 237 
Daniel Maskrey Matlock Athletic Club M 38 34 107 237 
Sarah Allcard Steel City Striders F45 38 47 108 237 
Maria Harron Stainland Lions F45 38 49 110 237 19 
Jason Shepherd Barnsley Harriers M45 38 52 111 237 25 
Steve Leafe South Derbyshire Road Runners M55 39 10 115 238 
Robert Talbot Burnham Joggers M35 39 18 122 239 
Rob Betts Steel City Striders M50 39 26 114 239 21 
Mark Whelan Goyt Valley Striders M50 39 26 121 239 
Richard Docker Penistone Footpath Runners M55 39 30 118 239 
Alison Barrett Steel City Striders F40 39 37 119 239 
Stephen McCann Birchfield Harriers M45 39 37 139 239 
Paul Boden North Derbyshire Running Club M55 39 48 125 240 
Adrian Atter Lincoln Tri Club M40 39 50 124 240 
Jim Gallagher Rotherham Harriers M35 39 59 126 240 
Steve Hall Stainland Lions M55 40 04 129 240 
Chris Hodson Steel City Striders M50 40 06 128 240 
David Greatorex Matlock Athletic Club M40 40 10 130 241 
Neil Mower Team Manvers Triathlon M50 40 15 132 241 
Robert Davies Barnsley Athletic Club M50 40 15 133 241 
Andrew Hodkin Matlock Athletic Club M55 40 20 134 241 
John Boardman North Derbyshire Running Club M45 40 22 137 241 
Stephen Chapman Dewsbury Road Runners M50 40 31 135 241 
Richard Iliffe Ilkeston Running Club M45 40 31 136 241 
Jonathan Brassington North Derbyshire Running Club M40 40 32 140 241 
David Evans Unattached M40 40 41 138 
Paul Glover South Derbyshire Road Runners M55 40 56 143 242 
Simon Gore Belper Harriers M45 40 57 142 242 
John Lawcock Penistone Footpath Runners M50 40 57 144 242 
Sam Passingham North Derbyshire Running Club M45 41 09 146 243 
Sara Morrow Selby Striders F45 41 11 145 243 
Mandy Taylor Steel City Striders F55 41 23 150 244 
Emma Giles Selby Striders F 41 24 154 244 12 
Christian Wragg Wakefield Triathlon M 41 26 148 244 
Simon Lea Halifax Harriers M50 41 29 147 244 
Robert Mills Sparkhill Harriers M60 41 30 151 244 
Jane Webster Horsforth Harriers F50 41 34 149 244 25 
Bill Phillips Penistone Footpath Runners M70 41 40 153 244 
Anne Hegarty Totley Athletic Club F55 41 52 158 245 16 
Eamon Lyons Aldridge Running Club M55 42 06 157 245 
Michele Noble Holme Pierrepont Running Club F40 42 14 163 246 
Stuart Marshall Leeds Bradford Triathlon Club M40 42 16 162 246 
Andy Mellor Matlock Athletic Club M45 42 24 159 246 
Thomas Kirman Lincoln & District Runners M 42 28 164 246 
Robert Scriven North Derbyshire Running Club M40 42 35 165 246 12 
Chris Pattison Unattached M50 42 35 168 
Kelvin Bowskill Penistone Footpath Runners M60 42 38 166 247 
Shaun Chadwick Worksop Harriers M 42 49 169 247 
Jemma Williams Penistone Footpath Runners F35 42 51 171 247 
Letitia Hancock Steel City Striders F 42 57 170 247 
Emma Turner Matlock Athletic Club F35 43 02 175 247 
Chris Hunt North Derbyshire Running Club M35 43 08 180 248 19 
Gary Bates North Derbyshire Running Club M45 43 17 185 248 
Julia Cobham Penistone Footpath Runners F35 43 30 176 249 
Jan King Stainland Lions M65 43 31 189 249 10 
Stuart Cunningham North Derbyshire Running Club M55 43 45 178 249 
Craig Cantrill Matlock Athletic Club M 43 46 183 249 
Helen Armitage Stainland Lions F45 43 47 179 249 
Andrew Lock Steel City Striders M40 43 49 177 249 
Nivette Chester Unattached F45 43 49 181 
Sarah Witham North Derbyshire Running Club F40 44 21 186 251 
Tony George City of York Athletics Club M50 44 24 190 251 25 
Alexandra Whapples Vocalink Running Club F50 44 28 188 251 10 
Steven Jones Charnwood Athletic Club M55 45 13 192 253 
Steven Thacker Sleaford Striders Athletics Club M55 45 17 197 253 
Nick Hilton Bournville Harriers M50 45 20 195 253 
Michelle Rogerson Stainland Lions F40 45 20 196 253 
Wayne Ryan Dewsbury Road Runners M55 45 36 199 254 
Sarah Johnson North Derbyshire Running Club F35 45 42 201 254 
Richard Spencer Fetcheveryone Running Club M50 45 46 202 254 
Kerry Queenan Heanor Running Club F40 45 47 200 254 
James Watson Wirksworth Running Club M50 45 47 210 254 
Louisa Ashley North Derbyshire Running Club F40 45 49 208 254 
Paul Smith Dewsbury Road Runners M50 45 53 207 254 
Graham Yeomans Dewsbury Road Runners M50 45 59 206 255 
Greeba Heard Stilton Striders Running Club F45 46 03 215 255 
Matt Broadhead Steel City Striders M40 46 06 211 255 
Flora Skidmore Dewsbury Road Runners F55 46 09 213 255 
Frank Thomas Caistor Running Club M55 46 20 222 255 19 
Rachael Mayston Penistone Footpath Runners F45 46 26 217 256 
Mark Tordoff Rother Valley Swallows AC M50 46 43 226 256 
Michael Richardson Handsworth Roadhogs M55 46 49 220 257 
Peter Maurice Barnsley Harriers M50 46 55 236 257 
Damien Herbert Worksop Harriers M40 47 04 219 257 
Lynne Delaney North Derbyshire Running Club F45 47 09 239 257 
Steven Weston North Derbyshire Running Club M50 47 11 229 257 
Brett Beeson Heanor Running Club M60 47 12 221 257 
Richard Mottram Mansfield Triathlon M40 47 22 231 258 
Fiona Jeffries Smiley Paces F45 47 23 233 258 
Keith Gordon Penistone Footpath Runners M70 47 24 230 258 21 
Angela Tooley Unattached F40 47 24 241 
Mike Brown Clowne Road Runners M40 47 33 235 258 
Gerry Banham Stainland Lions M60 47 36 232 258 
Martin Athey Dewsbury Road Runners M35 47 36 234 258 
Melanie Yorke Sutton in Ashfield Harriers & AC F40 47 37 242 258 
Jude Matthews Penistone Footpath Runners F35 47 50 240 259 11 
Claire Talbot Burnham Joggers F35 47 55 244 259 
Ashleigh Bowskill Penistone Footpath Runners F 48 12 243 260 
Dominic Rogers Fat Boys Running Club M40 48 18 248 260 
Jill Carlton Penistone Footpath Runners F35 48 18 252 260 15 
Bryan Harrod Barnsley Harriers M45 48 18 253 260 
Christian Wingate Long Eaton Running Club M40 48 25 257 260 
Emma Spencer-Cumberland Barrow Runners F 48 26 249 260 
Rachel Fearn Long Eaton Running Club F 48 26 254 260 
Chris Moon Lincoln & District Runners M35 48 28 251 261 
Benjamin Harris Retford Athletic Club M40 48 34 245 261 
Amy Duck Steel City Striders F 48 43 259 261 
Gareth Heal Lincoln & District Runners M35 49 00 260 262 
Scott Harriman Mablethorpe Running Club M40 49 02 272 262 
Sarah Hill Ripley Running Club F45 49 15 262 262 
Ruth Toyn North Derbyshire Running Club F40 49 20 270 263 
Michael Twigg Steel City Striders M50 49 29 264 263 
Ian Fox Unattached M50 49 33 268 
Steve Beddoe North Derbyshire Running Club M55 49 46 271 264 
Marc Kinch Long Eaton Running Club M45 50 01 275 264 
Katherine Knight Mansfield Harriers F45 50 08 273 265 
Katherine Wenham Lincoln & District Runners F 50 12 276 265 
Tracey Glover South Derbyshire Road Runners F45 50 23 278 265 
Michael Waring Handsworth Roadhogs M45 50 32 279 266 25 
Fraser Thompson Long Eaton Running Club M55 50 33 283 266 
Daniel Wall Eccleshill Road Runners M40 50 44 289 266 
James Cook Rounday Runners M40 50 47 282 266 
Rob McNeil Goyt Valley Striders M 50 57 285 267 
Lindsay Smith Long Eaton Running Club F35 50 57 288 267 
Cheryl Hague Handsworth Roadhogs F45 51 07 286 267 16 
Simon Jones Fylde Coast Runners M45 51 08 293 267 
Jo Miles Macclesfield Harriers AC F55 51 16 291 267 
Carl Buckley Smalley Road Runners M35 51 18 312 267 
Stuart McCluskie Worksop Harriers M40 51 21 292 267 
Matt Taylor Clowne Road Runners M 51 22 295 268 
Kate Simpson Sutton in Ashfield Harriers & AC F40 51 27 299 268 
Rachel Anderson Sheffield Triathlon F35 51 34 296 268 
Elizabeth Lakin Long Eaton Running Club F35 51 36 298 268 
Rachel Hassall Farsley Flyers F 51 57 309 269 
Roy Smith Mansfield Harriers M65 51 57 310 269 
Charlotte Civico Steel City Striders F 52 01 300 269 14 
Gillian Burgon Steel City Striders F35 52 02 301 269 
Elizabeth Guirguis Prestwich Athletic Club F40 52 07 302 269 
Paul Raffo Killamarsh Kestrels Running Club M45 52 16 305 270 
Darren Jackson North Derbyshire Running Club M45 52 20 320 270 
Paul Taylor Clowne Road Runners M55 52 23 308 270 
Tim Walker Stainland Lions M50 52 25 311 270 
Kate Smithson Pudsey Pacers F35 52 27 313 270 17 
Rachael Newton Pudsey Pacers F 52 34 314 270 23 
Samantha Calladine Porter Valley Plodders F35 52 49 316 271 
Shaun Loftus St Theresas M50 52 49 323 271 25 
Nigel Taylor Selby Striders M45 52 56 335 271 
Rachel Jardine Barnsley Harriers F45 53 03 325 272 
David Midgley Lincoln Wellington Athletic Club M40 53 25 326 272 
Madeline Stansfield Dewsbury Road Runners F65 53 30 328 273 
Rebecca Rebecca Stainland Lions F40 53 34 327 273 11 
Mark Fox Charnwood Athletic Club M45 53 40 324 273 
Stuart Minchin Sparkhill Harriers M55 53 40 330 273 
Angela Freemantle Sleaford Town Runners F55 53 46 334 273 
Lindsay Adcock Belper Harriers F35 53 47 332 273 
Chris Tetley Goyt Valley Striders M60 53 51 337 273 
Neil Stearne Unattached M50 54 13 353 
Catherine McHugh Stainland Lions F50 54 14 336 274 
Jackie Clarney Lincoln Wellington Athletic Club F50 54 15 341 274 
Trevor Durham North Derbyshire Running Club M55 54 30 342 275 
Teresa Hubery Team Manvers Triathlon F40 54 32 356 275 15 
Wayne Hubery Team Manvers Triathlon M40 54 32 357 275 22 
Paul Freemantle Sleaford Town Runners M50 54 36 347 275 
Scarlett Peacock Dewsbury Road Runners F 54 45 355 276 20 
Andrew Skelding Unattached M55 54 50 349 
Christine Hill Goyt Valley Striders F50 54 51 348 276 
Lesley Hodgson Stainland Lions F 55 00 352 276 25 
Kerry Anderson North Derbyshire Running Club F40 55 03 354 276 25 
Trish Kaye Dewsbury Road Runners F55 55 18 360 277 
Ian Sutcliffe Penistone Footpath Runners M50 55 38 370 278 
Peter Copcutt Mansfield Harriers M60 55 41 376 278 
Adrian Martin Pudsey Pacers M45 55 43 364 278 13 
Susan Hall Porter Valley Plodders F45 55 44 365 278 
John Gunnee Dark Peak M50 55 48 378 278 
Samantha Brown Redhill Road Runners F45 55 50 363 278 
Mark Tomlinson Redhill Road Runners M55 55 51 362 278 
Lindsay Crowson Steel City Striders F40 55 59 371 279 
Laura Howarth Steel City Striders F35 56 00 373 279 
Laura Fletcher Steel City Striders F35 56 00 374 279 
Fiona Duroe North Derbyshire Running Club F55 56 03 375 279 
Sam Springthorpe Maltby Running Club F40 56 03 379 279 
Nichola Dye Team Manvers Triathlon F40 56 17 384 279 
Hayley Brown Crystal Peaks Runners F40 56 20 387 279 
Ben Goundry Danum Harriers  M35 56 31 381 280 
Graham Cook City of Hull AC M50 56 37 386 280 
Madeline Froment Sutton in Ashfield Harriers & AC F35 56 38 388 280 
Zofia Trzeciak Unattached F 56 41 395 
Inara Jerina Unattached F 56 42 382 
Mark Pashley Unattached M 56 42 383 
Mike Drury Redhill Road Runners M40 56 47 389 281 
Rachel Shambrook Redhill Road Runners F35 56 48 390 281 
Malcolm Ward Clowne Road Runners M50 56 56 406 281 
Shaun Fisher Team Manvers Triathlon M40 56 58 391 281 
Craig Royston Penistone Footpath Runners M40 57 11 396 281 
Sandy Gee Stainland Lions M55 57 13 404 282 
Gavin Toulson Unattached M40 57 21 393 
Emma Nicholson Steel City Striders F 57 26 401 282 
Paula Pickersgill Stainland Lions F50 57 28 400 282 
Tracy Vernon Goyt Valley Striders F55 57 38 403 283 
Kate Baker Southwell Running Club F35 57 52 407 283 
Ryan Talley Steel City Striders M50 58 03 402 284 22 
Richard Thorpe North Derbyshire Running Club M45 58 06 405 284 25 
Diane Kirby Lincoln & District Runners F50 58 46 410 285 
Sara McNamee Birchfield Harriers F 58 47 422 285 
Stuart Coe Beaumont Running Club M65 59 03 412 286 
Philip Hammond Handsworth Roadhogs M35 59 10 420 286 
Chris Dearnley Handsworth Roadhogs M45 59 10 421 286 
Louise McQuade Long Eaton Running Club F50 59 25 418 287 
Dave Hewitt Steel City Striders M65 59 32 426 287 
Dawn Godley Penistone Footpath Runners F55 59 36 425 287 15 
Tony Foreman Sutton in Ashfield Harriers & AC M55 59 44 434 288 
Helen Andrews Barnsley Harriers F50 59 51 441 288 
Kenny Rowe Penistone Footpath Runners M60 59 52 419 288 
Karen Calladine Fetcheveryone Running Club F40 59 56 431 288 
Gary Reece Smalley Road Runners M50 00 03 444 288 
Paul Newey South Yorkshire Police M40 00 05 427 288 
Paul Armitage Stainland Lions M55 00 18 432 289 16 
Leonard Foulk Wirksworth Running Club M50 00 26 438 289 
Naomi Morrison Smiley Paces F45 00 38 435 290 
Richard Collis North Derbyshire Running Club M50 00 41 439 290 
Alison Audsley Stainland Lions F40 00 59 442 291 12 
Phillip Ramsay Fylde Coast Runners M35 01 17 449 291 
Emma Dalton Lincoln & District Runners F35 01 22 447 292 
Michelle Wilson Dewsbury Road Runners F35 01 53 451 293 
Laura Bennett Barnsley Harriers F 02 15 457 294 14 
Deborah Wilson Stilton Striders Running Club F50 02 16 452 294 
Katherine Hall Unattached F40 02 26 455 
Carolina Manrique Unattached F 02 27 456 
Marie Hemingway Barnsley Harriers F35 02 29 460 294 19 
Stephanie White Unattached F50 02 39 454 
Gillian Chatham Selby Striders F35 02 40 464 295 
John Lobley Ripley Running Club M45 02 41 463 295 
Anton Newell Sutton in Ashfield Harriers & AC M50 02 55 467 295 
James Simpson Sutton in Ashfield Harriers & AC M40 02 58 468 295 
Michael Horn Redhill Road Runners M70 03 12 458 296 
Emma Smith Handsworth Roadhogs F 03 20 471 296 25 
Ian Floyd St Helens Striders M50 03 23 473 296 
G Richardson Dewsbury Road Runners M60 03 25 461 296 
Nicola Dodds Sutton in Ashfield Harriers & AC F45 03 31 466 297 
Kerri Walton Stainland Lions F 03 32 465 297 
Adele Morris Kimberworth Striders F55 03 34 459 297 
Suzie Hilton-Bell City of Hull AC F40 03 49 462 297 
Laura Froggatt Long Eaton Running Club F40 04 02 472 298 
Martin Carpenter North Derbyshire Running Club M55 04 15 475 298 
Wendy Goodwin Stainland Lions F60 04 17 474 299 
Sharon Collis North Derbyshire Running Club F45 04 35 476 299 
Judith Marshall Pudsey Pacers F50 04 36 480 299 
Chris Wall Worksop Harriers M45 04 41 477 299 
Andrew Falkingbridge Stainland Lions M50 04 42 479 300 
David Jolley Killamarsh Kestrels Running Club M50 04 52 486 300 
Claire Guest Stainland Lions F40 04 59 478 300 
Claire Durham North Derbyshire Running Club F 05 15 482 301 
Michael Dolan Smalley Road Runners M50 05 17 495 301 
Anthony Lambert Pudsey Pacers M45 05 20 483 301 
Michelle Vermeulen Steel City Striders F 05 33 485 302 
Richard Millan Unattached M 06 02 488 
Emma Cornish Unattached F45 06 04 490 
Julie Pattison Barrow Runners F40 06 23 494 304 
Kerry Clover Unattached F40 06 31 499 
Lynn Windmill Chesapeake Road Runners F45 06 32 503 304 
Paul Dewhirst Pudsey Pacers M50 06 35 498 304 
Neil Armitage Barnsley Harriers M35 06 42 501 304 
Joanne Loftus St Theresas F40 06 48 502 305 
Katie Jones Pudsey Pacers F35 06 58 507 305 24 
Elaine Snowball Steel City Striders F 07 08 504 305 
David Lunn South Derbyshire Road Runners M50 07 10 510 305 
Heather Lindley Penistone Footpath Runners F55 07 17 506 306 
Brian Foston Lincoln & District Runners M70 07 21 508 306 19 
Linda Bullock Pudsey Pacers F50 07 26 515 306 25 
Esther Sinclair Mansfield Harriers F40 07 35 505 306 
Vanessa Smith Totley Athletic Club F45 07 35 514 306 
Helen Gilbert Goyt Valley Striders F45 07 42 528 307 
Alexandra Noden Goyt Valley Striders F45 07 42 529 307 
Roy Lunt Stainland Lions M45 07 47 513 307 
Jamie Merrills Retford Athletic Club M40 07 48 520 307 
Anne Craddock Stilton Striders Running Club F 07 49 516 307 
Gillian Chippendale Unattached F60 07 53 526 
Jo Yendell Unattached F55 07 53 527 
Gemma Benson Pudsey Pacers F35 07 59 522 307 25 
Rebecca Stocks Kimberworth Striders F 08 27 523 309 
Nicola Smith Kimberworth Striders F40 08 27 525 309 
Jayne Rhodes Stainland Lions F40 08 29 530 309 
Michelle Eyre Stainland Lions F45 08 57 535 310 
Michael Kelly Vegan Runners UK M65 09 02 532 310 11 
Christopher Brad Dark Peak M70 09 33 536 311 
Heidi Hargreaves Steel City Striders F40 09 41 534 312 
Karen Ball North Derbyshire Running Club F50 09 46 540 312 
Sandra Baguley Unattached F35 09 57 541 
Joanne Hardy Unattached F35 10 04 542 
Hayley Fickling Vegan Runners UK F 10 17 546 313 
Simon Ward Unattached M55 10 33 543 
Rebecca Keating Vegan Runners UK F35 10 48 550 314 
Jessica Allen Steel City Striders F 11 09 549 315 
Rob Stafford Unattached M40 11 14 554 
Diane Zbadynski City of York Athletics Club F50 11 30 555 316 25 
Michaela Lewis North Derbyshire Running Club F45 12 06 557 317 
Jenny Walker Stainland Lions F50 12 07 559 317 
Richard Slater Steel City Striders M50 12 18 558 318 
Christopher Walker Denby Dale Travellers M65 12 38 561 319 
John Maddock Belper Harriers M50 12 42 569 319 
Angela Goulden Stainland Lions F55 12 47 564 319 
Steven Monaghan North Derbyshire Running Club M50 12 47 565 319 
Emma Whysall Belper Harriers F 12 50 563 319 
Peter Hoyland Sheffield Running Club M55 12 50 566 319 
Claire Wilkinson Kingstone Runners F40 12 51 570 319 
Gemma Storr Pudsey Pacers F50 13 09 571 320 
Gina Keeble Stainland Lions F35 13 12 567 320 
Val Lawson Peel Road Runners F55 13 14 572 320 
Laura Godden Unattached F35 13 47 575 
Heather Shone Mansfield Harriers F50 13 53 573 322 
Mark Taylor Smalley Road Runners M45 13 53 579 322 
David Needham Unattached M70 14 32 576 
Alex Whyte Stainland Lions F45 14 37 583 323 18 
Nicola Womack Dewsbury Road Runners F40 14 57 581 324 
Suzanne Fennel Dewsbury Road Runners F45 14 58 580 324 
Steven Rowe Goyt Valley Striders M55 15 28 584 325 
Sara Booth Barnsley Harriers F40 15 36 590 326 15 
Debbie Norris Dewsbury Road Runners F40 15 47 585 326 
Heather Ellis Dewsbury Road Runners F45 15 54 586 326 
Emma Lissett Woodthorpe Huffers and Puffers F45 16 15 599 327 
Sally Snowden Unattached F40 16 17 592 
Alison Woodrow Woodthorpe Huffers and Puffers F50 16 20 600 327 
Stephen Sanders Goyt Valley Striders M60 16 30 595 328 
Lisa Raffo Killamarsh Kestrels Running Club F45 16 31 591 328 
Charlotte Morley 7 Hills Harriers  F35 16 35 596 
Leanne Coles 26 point 2 Road Runners Club F 16 35 597 328 
Stu Smith Penistone Footpath Runners M60 16 46 594 329 
Debbie Pepper Team Manvers Triathlon F45 17 09 613 329 
Mark Benton Team Manvers Triathlon M50 17 09 614 329 
Sally Shuttleworth North Derbyshire Running Club F50 17 12 609 330 
Dawn Morley Unattached F50 17 13 604 
Jayne Galloway Barnsley Harriers F45 17 24 618 330 
Ruth Kettle Pudsey Pacers F50 17 48 615 331 
Kevin Chippendale Ackworth Road Runners M60 18 02 622 332 
Mel Blackburn Unattached F 18 04 623 
Sara Jones North Derbyshire Running Club F 18 17 621 332 
Keith MacKinnon Team Manvers Triathlon M50 18 23 625 332 
Vicci Lomax Team Manvers Triathlon F35 18 23 626 332 
Ian Spencer Steel City Striders M50 18 24 624 332 
Nicole Henderson Newark Athletic Club F55 18 28 629 333 
Clare Evans North Derbyshire Running Club F 19 10 634 334 
Alison Forward Unattached F35 19 39 635 
Yammy Lo Ilkeston Running Club F35 20 27 640 337 
Lesley Henderson Stainland Lions F65 20 54 641 338 24 
Joanne Hage North Derbyshire Running Club F45 21 01 644 339 
Alison Thornhill North Derbyshire Running Club F45 21 02 645 339 
Paul Mortimer Pudsey Pacers M50 21 11 643 339 
Debra Berry Unattached F45 21 27 646 
Bee Gan Unattached F35 22 08 650 
Vicky Levitt Barnsley Harriers F50 22 09 649 341 
Lisa Fyfe Clowne Road Runners F40 22 21 651 342 
Arran Copley Unattached M40 22 50 653 
Debbie Williams Unattached F45 22 50 654 
Catherine Ramsay Fylde Coast Runners F35 23 15 656 344 
Mel Shaw Stainland Lions F45 23 21 659 344 
Caroline Rye Mansfield Harriers F35 23 28 655 345 
Julie Walker Unattached F35 23 48 657 
Nicola Williamson Unattached F35 23 48 658 
Sally Cartwright Shelton Striders F40 23 48 661 345 
Steve Cartwright Shelton Striders M40 23 48 662 345 
Cathy Martin Pudsey Pacers F45 23 58 660 346 
Ken Chilcott Stainland Lions M50 24 20 663 347 
Tina Copcutt Mansfield Harriers F55 25 11 664 349 
Ralph McDermott Pudsey Pacers M45 25 25 669 349 
Patricia Hallowell Stainland Lions F45 25 27 666 349 
Emily Johnson Unattached F35 25 47 670 
Garry Carr Barnsley Harriers M50 26 52 678 353 
Jonathan Lawrie Steel City Striders M 27 01 673 353 
Chris Spencer Barrow Runners F50 27 41 681 355 
Charli Hilton Long Eaton Running Club F35 27 58 682 355 
Judith Green Stainland Lions F70 28 16 680 356 
Craig Pugh Team Manvers Triathlon M40 28 51 686 358 
Stef Hodgson Team Manvers Triathlon F35 28 52 685 358 
Jane Lawson York Acorn Running Club F50 29 46 688 360 
Claire Cordon Barnsley Harriers F40 30 08 690 361 
Jane Harrod Kingstone Runners F40 30 10 689 361 
Kathleen Williams Unattached M50 30 35 695 
Steven Williams Unattached M50 30 35 696 
Roland Allatt North Derbyshire Running Club M35 30 51 692 362 
Pippa Wish North Derbyshire Running Club F 30 51 693 362 
Georgina Ross Unattached F 31 42 698 
Adele Reid Unattached F50 32 18 702 
Glyn Botfield North Derbyshire Running Club M60 32 47 704 367 
Julie Skelding Unattached F55 33 01 705 
Mark Tuttle Fylde Coast Runners M45 33 02 703 368 
Tracey Lambert Hatton Darts Running Club F45 33 06 699 368 
Karen Bourne Unattached F45 33 49 708 
Anne Cawdron Stainland Lions F55 35 27 712 373 
Gail Fawcett Stainland Lions F50 36 27 714 376 
Janet Janet Handsworth Roadhogs F50 36 56 716 377 
Leigh Balding Handsworth Roadhogs F 36 56 717 377 
Georgia Ball North Derbyshire Running Club F 37 30 718 378 
Wendy Paulson Stainland Lions F50 38 16 721 380 
Alison Hilton Barnsley Harriers F50 40 32 726 386 
Kate Cadwell Barnsley Harriers F55 40 55 727 387 
Rachael Roddis Barnsley Harriers F35 42 35 730 391 
Emma Aldred Ackworth Road Runners F35 42 35 731 391 
Claire Robinson Kingstone Runners F35 42 38 729 391 
Adele Sweeney Kingstone Runners F 42 39 728 391 
Suzanne Price Handsworth Roadhogs F45 49 13 735 406 
Catherine Fraser Barnsley Harriers F40 51 28 739 412 
Darryl Pincott Sutton in Ashfield Harriers & AC M40 51 30 736 412 
Amanda Alletson Sutton in Ashfield Harriers & AC F45 51 30 737 412 
Richard Lambert Stainland Lions M55 52 11 740 414 
Helen Barker Sleaford Town Runners F35 58 01 741 428 
Alan Browne North Derbyshire Running Club M70 07 44 742 451 
 
<<< View the External Full Results
 
<<< External Link: https://www.dewsburyroadrunners.co.uk/cgi/resultsQuery.php?Event=10965&fwd=1
 
<<< Printable Plain Version of these Results
 
<<< Download a CSV file
 
<<< Back To Main Results Page

Version 3.1 Webdesign © Andrew Cottier 2019