View the Dewsbury Road Runners Calendar
 
visitor:
1857548
 
rss feed:
 
 
 
Results for Percy Pud 10K on the 2nd Dec 2018
 
Full NameClubCatHMSPositionRanking ScoreGrand Prix
Jack Martin Stockport Harriers M  29 13 160 
Andrew Heyes Hallamshire Harriers M  29 31 161 
James Straw Lincoln Wellington Athletic Club M  31 11 170 
Ben Fish Blackburn Harriers M35  31 15 171 
Tom Straw Lincoln Wellington Athletic Club M  31 29 172 
Daniel Hallam Wreake Runners M  31 47 174 
Tommy Horton Sheffield Uni M  32 01 175 
Connor Milnes Hallamshire Harriers M  32 13 176 
Eilish McColgan Dundee Hawkhill Harriers F  32 39 178 
Matthew Craig Hallamshire Harriers M  33 19 10 182 
Matthew Lockyer Leeds City Athletic Club M35  33 33 11 183 
Liam Walker Sheffield Triathlon M  33 38 12 184 
Philip Hoole Rotherham Harriers M35  33 42 13 184 
Philip Cooper Hallamshire Harriers M35  33 51 14 185 
Gareth Cooke Penistone Footpath Runners M  33 59 15 186 
Joe Sweetnam-Powell Unattached M  34 14 16 
Tim Baldwin Saltaire Striders M  34 14 17 187 13 
Bart Shaw Totley Athletic Club M35  34 19 18 188 21 
Nicholas Taylor Unattached M  34 27 19 
Alan Ford Barnsley Harriers M40  34 27 20 188 
Adam Dunajko St Albans Striders M35  34 42 22 190 
Matthew Hallam Valley Striders M  34 43 21 190 
Keith Swainson Unattached M35  34 48 23 
Chris Bevan Unattached M  34 52 24 
Stephen Schubeler Heaton Harriers M35  34 52 25 191 
Rav Panesar Valley Striders M35  35 00 26 191 
Zak Mellard Hallamshire Harriers M35  35 02 27 191 
Thomas Beautyman Hallamshire Harriers M40  35 08 28 192 
John Hobbs Valley Striders M40  35 08 29 192 
Paul Fauset Dark Peak M40  35 12 30 192 
Carl Egdell Hallamshire Harriers M45  35 21 32 193 
Paul Johnson Barnsley Harriers M  35 23 33 193 
David Addenbrooke Sheffield Running Club M  35 26 34 194 
David Millns Totley Athletic Club M  35 26 36 194 
Mike Nolan Dark Peak M50  35 27 35 194 
Stuart Carrack Steel City Striders M35  35 32 38 194 
David Byrne Unattached M  35 35 39 
Stephen Dale Steel City Striders M50  35 48 41 196 
Natasha Hatswell Rotherham Harriers F  35 48 42 196 
Gary Briscoe Penistone Footpath Runners M  35 55 43 196 
Stuart Wilson Barnsley Athletic Club M  35 55 57 196 
Liam Turner Steel City Striders M  35 58 44 197 
James Halse Dark Peak M40  36 11 47 198 
Steve Cox Sheffield Running Club M45  36 11 48 198 17 
Jamie Harwood Unattached M  36 14 49 
Daryl Hibberd Valley Striders M  36 23 51 199 
Joshua Bird Barnsley Athletic Club M  36 25 52 199 
Rachel Friend Leeds City Athletic Club F  36 28 53 199 
Jack Crownshaw Dark Peak M  36 30 54 200 
Robert Howard Hyde Park Harriers M  36 32 56 200 
Philip Morris Handsworth Roadhogs M  36 33 55 200 
Joe Restell Askern & District Running Club M45  36 36 58 200 
Stephen Davison Sheffield Running Club M  36 38 61 200 
Chris Tighe Sheffield Running Club M35  36 39 60 200 
Kieran Loombe Dark Peak M  36 42 63 201 
Ollie Hart Totley Athletic Club M45  36 46 64 201 
Phillipa Williams Steel City Striders F  36 48 65 201 
Robert Bishop Steel City Striders M  36 50 66 201 
Mark Gray Steel City Striders M45  36 53 67 202 
Simon Newton Ackworth Road Runners M40  36 55 68 202 
Shaun Dimelow Penistone Footpath Runners M45  37 02 69 202 
Charlie Skipper Kingstone Runners M  37 03 70 203 
Chris Guy Steel City Striders M40  37 05 71 203 
Jonathan Ridge Denby Dale Travellers M40  37 12 72 203 
Dan Birkinshaw Kimberworth Striders M40  37 14 73 204 
Paul Newsome St Theresas M45  37 14 74 204 
Luke Smith Steel City Striders M  37 14 75 204 
Stuart Scott Sheffield Triathlon M35  37 18 76 204 
Matthew Payne Hallamshire Harriers M35  37 18 77 204 
Zanthe Wray Hallamshire Harriers F  37 21 78 204 
Rebecca Robinson Kendal Athletic Club F35  37 25 79 205 
Rob Addenbrooke Sheffield Running Club M  37 26 82 205 
Fiona Davies Rotherham Harriers F45  37 30 81 205 
Mark Hampton Thames Valley Harriers M  37 33 84 205 
Paul Middlemas Steel City Striders M35  37 35 85 205 
Matthew Burden Totley Athletic Club M35  37 35 88 205 
Sammy Rashid Liverpool Pembroke & Sefton H&AC M50  37 38 86 206 
Ruby Sykes Holmfirth Harriers F  37 38 87 206 
Matt Rimmer Steel City Striders M40  37 39 89 206 
Ashley Crow North Derbyshire Running Club M  37 45 95 206 
Alex Ball Sheffield Running Club M35  37 46 94 206 
Karl Taylor Rotherham Harriers M40  37 48 96 207 
Simon Haywood Barnsley Harriers M40  37 49 97 207 
Melvin Wallace Barnsley Athletic Club M45  37 58 100 208 
Michael Grain Barnsley Harriers M  38 00 103 208 
Sian Evans Steel City Striders F  38 03 106 208 17 
Ben Wilkinson Sheffield Running Club M  38 07 108 208 
Jed Turner Unattached M55  38 11 110 
Christopher Moss Sheffield Running Club M  38 14 114 209 
David Hanks Barnsley Harriers M35  38 20 115 210 
Rich Spooner Barnsley Harriers M35  38 20 116 210 
Ronan Charlton Steel City Striders M  38 21 119 210 
David Whittaker Steel City Striders M35  38 27 118 210 
Louis Wood Steel City Striders M40  38 30 122 210 
Chris Livesley Totley Athletic Club M35  38 32 120 211 
Dean Winter Askern & District Running Club M40  38 32 121 211 
Sara Eames Totley Athletic Club F40  38 35 124 211 
Brett Daughtrey Real Fitness M40  38 35 125 211 
Jason Brannan Steel City Striders M45  38 36 126 211 
Marcus Dearns Steel City Striders M  38 36 128 211 
Mark Riordan Penistone Footpath Runners M40  38 40 130 211 
Noel Adkins Barnsley Athletic Club M35  38 42 131 212 
Josh Dawson Hyde Park Harriers M  38 43 135 212 
Andrew Wiggins Stainland Lions M45  38 46 136 212 11 
Sean McCafftey Holmfirth Harriers M50  38 52 137 212 
Alasdair Menmuir Steel City Striders M35  38 59 139 213 
Graham Dodd Kimberworth Striders M55  39 01 140 213 
Liam Tart Barnsley Athletic Club M50  39 03 142 213 
Michael Walker Team Manvers Triathlon M  39 05 143 214 
Rob Jones Sheffield Running Club M35  39 07 144 214 25 
Michael Richardson Steel City Striders M40  39 12 149 214 
Helena Schofield Lincoln Wellington Athletic Club F  39 14 148 214 
Nick Brimacombe Totley Athletic Club M35  39 16 150 215 
Glenton Johnson St Theresas M45  39 16 151 215 
William Burton Hallamshire Harriers M  39 16 155 215 
Daniel Cubitt Steel City Striders M  39 18 156 215 
Malcolm Baggaley Steel City Striders M35  39 19 159 215 
Darren Whiting Wetherby Runners M  39 20 158 215 
Callum Clifford Sheffield Running Club M40  39 26 161 216 
Treena Johnson Dewsbury Road Runners F55  39 28 163 216 
James Hogg Steel City Striders M35  39 29 164 216 
Amy Young Hyde Park Harriers F  39 35 168 216 
Matt Worthington Sheffield Running Club M35  39 35 169 216 
Pete Osborne Sheffield Triathlon M  39 39 179 217 
Antony Robinson West Norfolk Athletics Club M  39 42 174 217 
Daniel Stephenson Sheffield Triathlon M45  39 44 177 217 
Ian Walker Penistone Footpath Runners M40  39 44 180 217 
Richard Tyas Barnsley Harriers M  39 44 185 217 
Ben Clithero Steel City Striders M40  39 46 182 217 
Bridget Coomber Denby Dale Travellers F55  39 51 186 218 
James James Halifax Harriers M40  39 52 190 218 
Carl Bradford Dark Peak M45  39 58 189 218 
Samuel Lawson Doncaster Athletic Club M  40 08 198 219 
David Wilson Steel City Striders M55  40 10 195 220 
Rachel Rose Sheffield Running Club F35  40 10 197 220 
Timothy Gleeson Handsworth Roadhogs M40  40 24 204 221 19 
Alex Matthewson Wetherby Runners M35  40 30 205 221 
Gareth Irvine Sheffield Running Club M40  40 34 207 222 
Bryan Bradwell Totley Athletic Club M50  40 37 211 222 
Michael Squires Steel City Striders M45  40 40 208 222 
Richard Tompkins Hallamshire Harriers M45  40 41 216 222 
Simeon Cotterell Steel City Striders M  40 41 281 222 22 
Matt Williams Steel City Striders M40  40 42 210 222 
Chris Lawson Dark Peak M45  40 49 217 223 
Robert Davies Barnsley Athletic Club M50  40 53 236 223 
Warren Clarke Unattached M45  41 00 218 
Nick Kirk Steel City Striders M50  41 00 220 224 
Kev Mahon Handsworth Roadhogs M45  41 02 221 224 
Ellen McLeod Sheffield Running Club F  41 05 223 225 
Gavin Dodd Stainland Lions M40  41 07 222 225 
Les Morton Unattached M60  41 09 224 
Charlie Narozanska Steel City Striders F40  41 09 228 225 
Richard Butterley Real Fitness M45  41 09 256 225 
Adrian Wilks Steel City Striders M40  41 10 229 225 
Carl Hill Handsworth Roadhogs M60  41 10 234 225 
Mike Quinn Unattached M60  41 14 230 
Steve McAleavy Unattached M45  41 21 260 
Peter Tallents Midland Masters M45  41 22 262 226 
Joseph Mallinshaw Steel City Striders M  41 28 321 227 
Warren Brown Steel City Striders M45  41 30 257 227 
Rio Cooper Steel City Striders F  41 31 255 227 
Diana Chalmers Bedford & County AC F  41 34 248 227 
James Thompson Sheffield Running Club M40  41 36 246 227 
Adam Briggs Steel City Striders M50  41 37 252 227 
Paul Jeffries Blackburn Harriers M40  41 38 245 228 
Sarah Harrison Sheffield Triathlon F45  41 40 250 228 
Steve Smith Steel City Striders M45  41 40 254 228 
Katie MacFarlane Penny Lane Striders F  41 44 331 228 
Heather Hatton Steel City Striders F  41 47 263 228 
Lucy Broom Steel City Striders F40  41 48 261 228 
Sam Ainscough Steel City Striders M  41 49 272 229 
Pippa Wilkie Dark Peak F50  41 50 265 229 
Mike Daniels Bushfield Joggers M40  41 54 268 229 
Phillip Tyas Barnsley Harriers M35  42 12 287 231 
Kerry Storrar Unattached F45  42 12 289 
Russell Dowers Nene Valley Harriers M  42 13 292 231 
Martyn Jones Dark Peak M45  42 14 291 231 
Ellie Hurrell Sheffield Triathlon F45  42 15 295 231 
Jonathan Legon Steel City Striders M55  42 17 301 231 
Adam McAuley Steel City Striders M45  42 20 297 231 
John Kilcoyne Steel City Striders M35  42 20 329 231 
Piers Osborne Sheffield Running Club M  42 22 414 232 
Michael Wu Steel City Striders M  42 24 296 232 
Justin Synan Racing TNT Chesterfield M40  42 24 303 232 
Rameshwar Tripathi Totley Athletic Club M40  42 24 305 232 
Mark Platton Steel City Striders M50  42 26 298 232 
Sergei Shkul Steel City Striders M40  42 27 299 232 
Gale Colville Barnsley Athletic Club F50  42 28 333 232 
Chris Deakin Steel City Striders M  42 29 306 232 
Adam Bishop Steel City Striders M  42 30 311 232 
Sean Wright Wetherby Runners M  42 32 310 232 
Liz Lewin Totley Athletic Club F45  42 32 316 232 
Glen Mailer Sheffield Triathlon M  42 32 389 232 
David Watts Doncaster Athletic Club M  42 33 304 233 
Mick Casey Unattached M70  42 34 312 
Amy Earnshaw Steel City Striders F  42 36 434 233 
Joe Dunne Steel City Striders M  42 42 325 233 
Tom Brockwell Unattached M  42 42 326 
Neil Schofield Steel City Striders M45  42 42 328 233 
Paul Blockley Steel City Striders M  42 45 323 234 
Bob Stephenson Sheffield Running Club M  42 47 324 234 
David Naisbitt Steel City Striders M50  42 58 347 235 
Gareth Hague Steel City Striders M35  42 59 341 235 
Adam Carney Dewsbury Road Runners M  43 01 334 235 
Vincent Baker Steel City Striders M  43 05 387 235 
Ben Elmore Steel City Striders M  43 06 346 236 
Jonathan Pearson Clapham Chasers M35  43 06 348 236 
Ellie Crownshaw Dark Peak F  43 10 344 236 
Johnathan Davies Dewsbury Road Runners M  43 12 343 236 
Nicholas Roberts Clowne Road Runners M  43 12 349 236 
Seth Kirby Steel City Striders M  43 12 365 236 
Paul Milligan Trail Running Association M  43 15 354 236 
Nicola Galley Steel City Striders F  43 17 370 237 
Simon Ross Steel City Striders M35  43 17 371 237 
Fran Cummins Steel City Striders F  43 18 353 237 
John Lawcock Penistone Footpath Runners M50  43 20 368 237 
Stan Williams Askern & District Running Club M60  43 33 374 238 
Joseph Lee Steel City Striders M35  43 33 380 238 
Christopher Heggs Sheffield Running Club M45  43 37 390 238 
Jane Weir Totley Athletic Club F55  43 50 419 240 
Eve Crownshaw Hallamshire Harriers F  43 53 397 240 
Ian Bradbury Totley Athletic Club M60  43 54 418 240 
Peter Robertshaw Sheffield Running Club M40  43 55 404 240 25 
Andrew Fisher Vegan Runners UK M  43 56 408 240 
Richard Smith Steel City Striders M40  43 58 412 240 25 
Jenny Wakeman Unattached F60  44 01 417 
Dominic Sleath Steel City Striders M50  44 05 433 241 
Ian Micklethwaite Kingstone Runners M45  44 06 426 241 15 
Carla Gibbons Totley Athletic Club F35  44 09 431 241 
Ben Fieldhouse Handsworth Roadhogs M  44 15 472 242 
Emma Connelly Steel City Striders F40  44 16 438 242 
Steven Sharp Denby Dale Travellers M45  44 18 518 242 
Dan Bell Steel City Striders M40  44 23 443 243 
Julia Cobham Penistone Footpath Runners F35  44 24 448 243 
Joanne Bolton Kimberworth Striders F50  44 25 447 243 
Sarah Moss Hallamshire Harriers F40  44 26 440 243 
Keith Bertie Askern & District Running Club M50  44 26 457 243 
Philip Hammond Handsworth Roadhogs M35  44 29 450 243 
Neil Mower Team Manvers Triathlon M50  44 29 454 243 
Marcus Adams Totley Athletic Club M50  44 32 459 243 
Jane Crowson Dark Peak F55  44 33 463 244 
Neal Pates Steel City Striders M50  44 33 475 244 
Chris Day Totley Athletic Club M40  44 34 464 244 
Katharina Clitherow Oxford City Athletic Club F  44 34 465 244 
Michael Michael Steel City Striders M  44 38 471 244 
Tish Broomhead Steel City Striders F  44 40 486 244 
Rebecca Timms Penistone Footpath Runners F40  44 41 461 244 
Sarah Christian Totley Athletic Club F  44 42 467 244 
Kimberley Bateman Steel City Striders F  44 47 482 245 
Peter Keats Steel City Striders M45  44 47 492 245 
Vicky Barradell Steel City Striders F35  44 57 490 246 
Claire Wolstenholme Sheffield Running Club F  45 04 697 246 
Hannah Butcher Penistone Footpath Runners F  45 07 491 247 
Eric Latham Steel City Striders M45  45 09 497 247 
Jude Stone Steel City Striders M  45 09 501 247 
John Maples Steel City Striders M55  45 11 505 247 
Jacqui Herring Steel City Striders F45  45 11 521 247 
Bill Phillips Penistone Footpath Runners M70  45 14 506 247 
Nicola Rafferty Steel City Striders F55  45 16 512 247 
Adam Newell Steel City Striders M  45 19 508 248 
Shaun Swallow Barnsley Harriers M45  45 20 519 248 
Dave Allemby Barnsley Athletic Club M60  45 23 523 248 
Ian Hoskins Stainland Lions M50  45 23 533 248 
Katie Morris Steel City Striders F  45 26 555 248 
Steve Garner Vegan Runners UK M50  45 27 532 248 
Sarah Allcard Steel City Striders F45  45 32 526 249 
Amanda Ellis-Hill Unattached F40  45 32 539 
Rachel Steen Totley Athletic Club F  45 33 525 249 
Paul Alcorn Askern & District Running Club M40  45 35 522 249 
Michelle Rogerson Stainland Lions F40  45 35 549 249 
Emma Giles Selby Striders F  45 36 531 249 
Richard Borysiewicz Valley Hill Runners M65  45 36 542 249 
Arif Ali Steel City Striders M35  45 40 559 250 
Anne Hegarty Totley Athletic Club F55  45 42 540 250 
Fran Allen Steel City Striders F35  45 42 550 250 
Andrew Pembroke Steel City Striders M35  45 48 560 250 
Alex Prince Steel City Striders M  45 49 565 250 
Dot Kesterton Steel City Striders F65  45 51 543 251 
Abigail Knight Sheffield Running Club F  45 52 537 251 
Matt Ridge Totley Athletic Club M45  45 52 553 251 
Rob Adams Clowne Road Runners M45  45 54 597 251 
Paul Byrnes Serpentine Running Club M45  45 55 585 251 
Katie Sharp Denby Dale Travellers F  45 55 611 251 
Pete Wade Doncaster Athletic Club M60  45 57 561 251 
Letitia Hancock Steel City Striders F  45 58 563 251 
Andrew Lock Steel City Striders M40  45 58 578 251 
Mark Hinchcliffe Askern & District Running Club M45  45 59 622 251 
Sarah Bates Steel City Striders F  46 01 568 252 
Daniel Gaunt St Theresas M35  46 02 596 252 
Lee Mitchell Barnsley Athletic Club M40  46 04 567 252 
Nathan Fletcher Sheffield Running Club M35  46 08 579 252 
Kate Scott Steel City Striders F50  46 10 574 252 
Aritri Mandal Totley Athletic Club F  46 14 576 253 
David Price Steel City Striders M40  46 21 599 253 
Michael Bourne Dark Peak M50  46 22 591 253 
Mark Ansell Steel City Striders M  46 26 767 254 
Rachel Lee Denby Dale Travellers F40  46 29 713 254 
Daniel Cook Hallamshire Harriers M35  46 30 708 254 
Darren Freeman Rotherham Harriers M  46 31 601 254 
Andy Coy Fitmums & Friends M  46 31 613 254 
Simon Taylor Sheffield Running Club M45  46 32 620 254 
Scott Liddle Steel City Striders M45  46 35 618 255 
Amanda Hawksworth Killamarsh Kestrels Running Club F45  46 36 617 255 
Shane Porteous Steel City Striders M40  46 36 645 255 
Luke McGuinness Penistone Footpath Runners M  46 38 615 255 
Amanda Clarke Knavesmire Harriers F45  46 49 630 256 
Michael Rolston Baildon Runners M45  46 49 678 256 
Nick Hails Steel City Striders M40  46 50 625 256 
Frances Norman Steel City Striders F35  46 50 635 256 
Matthew Berry Steel City Striders M  46 56 631 257 
Nick Thornton Penistone Footpath Runners M35  46 58 644 257 
Paul Shelton Steel City Striders M65  46 59 643 257 
David Beech Steel City Striders M60  47 05 640 257 
Simon Wiles Steel City Striders M50  47 05 712 257 
Kirsty Bryan-Jones Sheffield Triathlon F45  47 09 647 258 
Julie Stafford Ackworth Road Runners F50  47 09 663 258 
Tracy Hughes Barnsley Harriers F45  47 10 657 258 
Dan Price Valley Striders M35  47 12 649 258 
Karen Green City of Hull AC F50  47 18 666 259 
Rob Darrington Dark Peak M  47 22 670 259 
Alan Dalton Steel City Striders M45  47 24 682 259 
Liz Carthy Totley Athletic Club F45  47 26 677 259 
Tom Bassindale Steel City Striders M40  47 28 714 259 
Michael Waring Handsworth Roadhogs M45  47 29 711 260 25 
Isobel Dunning Hallamshire Harriers F  47 33 709 260 
Alison Shepherd Hallamshire Harriers F45  47 33 747 260 
John Galloway Barnsley Harriers M50  47 35 706 260 
Marcus Kenyon Sheffield Running Club M40  47 38 691 260 
Philip Swirles Steel City Striders M40  47 39 725 260 
Russell Cartmell Vegan Runners UK M35  47 41 745 261 
Gillian Burgon Steel City Striders F35  47 46 718 261 
Trevor Lambert Doncaster Athletic Club M55  47 49 727 261 
Caroline French Steel City Striders F40  47 50 753 261 
Mark Warriner Steel City Striders M40  47 53 743 262 
Cheryl Hague Handsworth Roadhogs F45  47 54 746 262 
Sian Dickinson Team Manvers Triathlon F35  47 55 731 262 
Lucy Woodward Steel City Striders F35  47 55 757 262 
Samara Wood Denby Dale Travellers F35  47 59 833 262 25 
Paul Bentley Derwent Runners M60  48 01 770 262 
Louise Cook Smiley Paces F40  48 05 947 263 
Caroline Greenough Steel City Striders F45  48 07 773 263 
Millie Greenough Hallamshire Harriers F  48 08 776 263 16 
Trevor Cleveland Steel City Striders M55  48 13 777 264 
Matilda Rhodes Hyde Park Harriers F  48 13 782 264 
Andy Norton Civil Service Sports Club M35  48 14 821 264 
Emma Norton Steel City Striders F35  48 14 822 264 
Mark Wilson Steel City Striders M40  48 14 892 264 
John Bridgman Steel City Striders M40  48 15 769 264 
Claire Johnson Steel City Striders F35  48 16 781 264 
Regan Hanson Steel City Striders M35  48 17 801 264 
Nicola Bates Handsworth Roadhogs F45  48 20 785 264 
Bradley Tate Steel City Striders M  48 21 835 264 
John Warr Totley Athletic Club M40  48 22 793 264 
Bradley Tate Steel City Striders M55  48 23 840 264 
Roger Walters Sheffield Triathlon M50  48 24 802 265 
David Wood Kimberworth Striders M55  48 26 804 265 
Fleur Roberts Silson Joggers AC F40  48 31 867 265 
John Herbert Dark Peak M60  48 40 842 266 
Laura Fletcher Steel City Striders F35  48 41 850 266 14 
Phil Dooley Steel City Striders M40  48 49 849 267 
Yvonne Twelvetree Totley Athletic Club F65  48 50 829 267 
Stuart Thorpe Rothwell Harriers M45  48 50 836 267 
Grace Tebbutt Poole Runners F  48 55 933 267 
Lee Thompson Handsworth Roadhogs M40  48 56 894 267 20 
Tom Nuttgens Steel City Striders M50  48 56 1103 267 
Kate Waddicor Sheffield Running Club F60  48 57 861 268 
Ella McHale Unattached F  48 57 877 
Paula Risby Steel City Striders F35  48 58 907 268 
Steven Millar Steel City Striders M40  48 58 998 268 
Liam Russell Steel City Striders M35  49 01 889 268 14 
Marek Kaczmarczyk Steel City Striders M40  49 01 1169 268 
Isabelle Pound Sheffield Triathlon F55  49 02 883 268 
Phil Howson Steel City Striders M50  49 03 843 268 
Mick Fells Unattached M50  49 04 887 
Laura Howarth Totley Athletic Club F35  49 06 927 268 
Kelly Ford Barnsley Harriers F40  49 06 971 268 
Mark Norman Steel City Striders M35  49 07 919 268 
Richard Adams Steel City Striders M  49 13 926 269 
Cara Hanson Steel City Striders F35  49 14 915 269 
David Napier Penistone Footpath Runners M45  49 15 920 269 
Sarah Moore Steel City Striders F  49 17 901 269 
Mark Wilson Steel City Striders M40  49 23 897 270 
Sophie Reale Steel City Striders F  49 29 918 270 25 
John Evans Sheffield Running Club M  49 29 995 270 
Anna Lowe Steel City Striders F  49 31 954 271 
Liam Dyson Barnsley Harriers M  49 37 981 271 
Andy Cullen St Theresas M40  49 41 964 272 
Helen Anayiotos Sheffield Running Club F  49 43 1101 272 
Russell Dodd Sheffield Running Club M50  49 43 1207 272 
Daniel Drury Unattached M  49 46 977 
Catherine McKeown Steel City Striders F50  49 49 982 272 
Dean Sharp Steel City Striders M  49 53 973 273 
Emma Beal Steel City Striders F35  49 53 979 273 
Helen Cameron Sheffield Running Club F35  49 57 1181 273 
Joe Wright Steel City Striders M  50 09 1004 274 
Clive Hall Rotherham Harriers M50  50 17 1001 275 
Ian Copley Barnsley Harriers M55  50 19 1016 275 
Peter MacFarlane Dark Peak M60  50 19 1094 275 
Steven Lewis Steel City Striders M40  50 21 1023 275 
Jane Evans Steel City Striders F55  50 23 1022 275 
Ryan Talley Steel City Striders M50  50 26 1025 276 
Richard Taylor Steel City Striders M  50 28 997 276 
Julie Meredith Vegan Runners UK F45  50 30 1030 276 
Karen Hyatt Vegan Runners UK F40  50 32 1027 276 
David Steer Unattached M60  50 32 1058 
Keith Wilson North York Moors AC M65  50 32 1067 276 
Kevin Yewlett Holmfirth Harriers M65  50 33 1021 276 
Dean Catley Kimberworth Striders M40  50 34 1048 276 
Jonnie Fenton Unattached F45  50 39 1199 
Jordan Woodthorpe Steel City Striders M35  50 42 1063 277 
Helen Jones Steel City Striders F  50 45 1064 277 
Jon Staniforth Totley Athletic Club M45  50 51 1056 278 
Jo Heseltine Rothwell Harriers F50  50 53 1050 278 
Sarah Ward Steel City Striders F40  50 55 1109 278 
Ian Drury Unattached M50  50 59 1083 
Andrew Newsam Unattached M45  51 02 1148 
Giles Searby Clowne Road Runners M45  51 03 1098 279 
Corin Leach Totley Athletic Club F  51 08 1053 279 
Barry Corker Unattached M45  51 15 1091 
Lisa Higgins Steel City Striders F  51 15 1114 280 
Sarah Booker Hallamshire Harriers F40  51 18 1143 280 
Neal Matthews Sheffield Running Club M45  51 20 1105 281 
Becky Greenwood Unattached F  51 23 1129 
Ashley Middleton Valley Hill Runners M50  51 25 1179 281 
Alex Gill Handsworth Roadhogs M40  51 32 1146 282 
Suzanne Leusby Clowne Road Runners F40  51 34 1160 282 25 
Rachel Yarwood-Murray Kingstone Runners F50  51 36 1162 282 
Heather Lindley Penistone Footpath Runners F55  51 38 1171 282 
Niamh Hardy Sheffield Uni F  51 41 1125 282 
Stephen Birch Stroud & District Athletics Club M40  51 42 1182 283 
Carolina Scarton Sheffield Running Club F45  51 44 1201 283 
Caroline Welton Steel City Striders F50  51 48 1251 283 
Thomas Lawcock Team Manvers Triathlon M  51 49 1124 283 
Rob Leckey Valley Hill Runners M45  51 50 1311 283 
Dawn Short Steel City Striders F45  51 58 1236 284 
Stephen Marren Steel City Striders M50  51 59 1180 284 
Diane Waite Stainland Lions F50  51 59 1205 284 
Maxine Gregory Unattached F40  52 00 1291 
Kevin Randall Unattached M  52 00 1292 
Fran Marshall Steel City Striders F50  52 10 1212 285 
Michelle Vermeulen Steel City Striders F  52 17 1231 286 
Caroline Entwistle Penistone Footpath Runners F40  52 24 1225 286 
Emma Wells Sheffield Running Club F35  52 24 1289 286 
Daniel Smithson North Derbyshire Running Club M40  52 27 1246 287 
Celina Hanson Steel City Striders F  52 31 1276 287 
Alan Swales Real Fitness M45  52 43 1241 288 
Matthew Fuller Unattached M  52 44 1248 
Tom Briggs Totley Athletic Club M40  52 48 1265 289 
Phill Harris Unattached M55  52 54 1417 
Phil Tordoff Askern & District Running Club M40  52 55 1323 289 
Lee Armitage South Cheshire Harriers M  52 56 1368 289 
Heidi Hargreaves Steel City Striders F40  52 59 1351 290 11 
Jo Johnson Clowne Road Runners F40  53 03 1475 290 
David Needham Unattached M70  53 05 1283 
Paul Gee Penistone Footpath Runners M50  53 07 1372 290 
Vivianne Fraser Knavesmire Harriers F50  53 10 1296 291 
Gina Andrews Vegan Runners UK F40  53 10 1364 291 
Andy Glaves Steel City Striders M50  53 11 1306 291 
Tom Street Unattached M50  53 15 1277 
Julie Bucknell Wetherby Runners F40  53 16 1430 291 
Laura Greaves Steel City Striders F  53 19 1326 291 
Vikki McAuley Steel City Striders F45  53 19 1392 291 
Claire Dungworth Stopsley Striders F  53 21 1320 292 
Ashley Carson Penistone Footpath Runners M55  53 22 1363 292 
Simon Giddings Wetherby Runners M50  53 27 1451 292 
Philip Butcher Kingstone Runners M55  53 29 1362 292 
David Waite Stainland Lions M50  53 30 1390 292 
Morven Lowe Steel City Striders F40  53 33 1358 293 
Robert Pursley Kingstone Runners M45  53 36 1421 293 
Felipe Solar Totley Athletic Club M50  53 47 1391 294 
Simon Gleadhall Steel City Striders M50  53 52 1394 294 
Claire Little Steel City Striders F  53 52 1500 294 
Helen Eberlin Maltby Running Club F65  53 59 1409 295 
Sarah Coates Steel City Striders F  54 00 1436 295 
Brett Hull Sheffield Running Club M  54 02 1460 295 
Chris Dearnley Handsworth Roadhogs M45  54 11 1493 296 
Andrew Quinton Steel City Striders M50  54 25 1447 297 
Dawn Jackson Steel City Striders F45  54 31 1437 298 
Louise Cousins Steel City Striders F50  54 56 1479 300 
 
<<< View the External Full Results
 
<<< External Link: https://www.dewsburyroadrunners.co.uk/cgi/resultsQuery.php?Event=11539&fwd=1
 
<<< Printable Plain Version of these Results
 
<<< Download a CSV file
 
<<< Back To Main Results Page

Version 3.1 Webdesign © Andrew Cottier 2019