View the Dewsbury Road Runners Calendar
 
visitor:
1866663
 
rss feed:
 
 
 
Results for Cusworth 10k on the 29th Sep 2019
 
Full NameClubCatHMSPositionRanking ScoreGrand Prix
Scott Hinchcliffe Penistone Footpath Runners M  32 38 1 of 419 163 
Lee Milburn Rotherham Harriers M  32 46 2 of 419 164 
Mike Burrett Leeds City Athletic Club M40  33 28 3 of 419 168 
Matthew Craig Hallamshire Harriers M  33 49 4 of 419 169 13 
Gareth Cooke Penistone Footpath Runners M  34 07 5 of 419 171 
Alan Ford Barnsley Harriers M40  34 18 6 of 419 172 
Richard Smith Hallamshire Harriers M  34 53 8 of 419 175 
Kevin Hepton Unattached M  35 01 9 of 419   
Jon Stewart Leeds City Athletic Club M35  35 07 10 of 419 176 
Dan Tate Selby Striders M35  35 25 11 of 419 177 11 
Lee Varley Unattached M  35 37 12 of 419   
Trevor Lambert Vegan Runners UK M60  35 42 16 of 419 179 
Stuart Carrack Steel City Striders M35  35 46 13 of 419 179 12 
Damian Worsdall Rotherham Harriers M40  35 53 14 of 419 180 11 
Chris Griffiths Rotherham Harriers M40  35 56 15 of 419 180 
Ian Harrison Rodillian Runners M35  36 03 17 of 419 181 25 
Peter Badger Doncaster Athletic Club M40  36 08 18 of 419 181 
Dean Norton Rotherham Harriers M50  37 21 20 of 419 187 14 
Adam Hustwit Unattached M  37 31 21 of 419   
Matthew Robinson Penistone Footpath Runners M50  37 38 22 of 419 188 
Charlie Skipper Penistone Footpath Runners M  37 40 23 of 419 189 
Chris Guy Steel City Striders M40  37 49 24 of 419 189 
Daniel Hayward Kingstone Runners M  37 52 25 of 419 190 
Martin Ball Penistone Footpath Runners M45  37 55 26 of 419 190 
David Forrest Steel City Striders M35  37 58 27 of 419 190 25 
Anthony Wright Penistone Footpath Runners M50  38 21 29 of 419 192 
Keith Littlewood Barnsley Athletic Club M50  38 41 32 of 419 194 
Connor Anderson Doncaster Athletic Club M  38 49 33 of 419 194 
Rob Betts Steel City Striders M50  38 58 34 of 419 195 21 
David Brooksbank Barnsley Athletic Club M60  39 08 35 of 419 196 
Sam Needham Steel City Striders M35  39 20 36 of 419 197 
Adam Cotterill Doncaster Athletic Club M35  39 20 37 of 419 197 11 
Nicky Steel Wakefield Harriers F40  39 23 39 of 419 197 
Josh Gardiner Notts Athletic Club M  39 24 38 of 419 197 
Alex Shepherd Steel City Striders M45  39 29 40 of 419 198 10 
Daniel Cubitt Steel City Striders M35  39 37 41 of 419 198 11 
Liam Tart Barnsley Athletic Club M50  39 44 42 of 419 199 
Donald Kennedy Longwood Harriers Athletic Club M55  39 57 43 of 419 200 
James Broomhead Steel City Striders M35  40 00 45 of 419 200 
Ben Elmore Steel City Striders M  40 01 44 of 419 200 
Darren Ball Wetherby Runners M50  40 02 46 of 419 201 
Liam Meggitt Team Manvers Triathlon M35  40 02 47 of 419 201 25 
David Harling Barnsley Athletic Club M50  40 03 48 of 419 201 
Bridget Coomber Denby Dale Travellers F55  40 28 49 of 419 203 
Michael Richardson Steel City Striders M40  40 36 50 of 419 203 
Jonathan Buxton Doncaster Athletic Club M50  40 39 51 of 419 204 
Helen Roby Longwood Harriers Athletic Club F  40 56 52 of 419 205 
Heather Hatton Steel City Striders F  41 03 53 of 419 206 
Alex Green Steel City Striders M35  41 07 56 of 419 206 
Ben Sanderson Steel City Striders M  41 35 58 of 419 208 
Elly Woodhead Kimberworth Striders F  41 38 59 of 419 209 20 
Oliver Pike Penistone Footpath Runners M35  41 45 60 of 419 209 
Jimmy Sharman Steel City Striders M35  41 57 61 of 419 210 
Paddy Treehowes Steel City Striders M50  42 00 62 of 419 210 
Malcolm Stapleton Clowne Road Runners M55  42 02 63 of 419 211 
John Lawcock Penistone Footpath Runners M50  42 13 65 of 419 211 
Lee Escott Nidd Valley Road Runners M40  42 23 67 of 419 212 
Della Hatfield City of Hull AC F35  42 31 68 of 419 213 15 
Michael Slater Steel City Striders M50  42 34 69 of 419 213 
Daniel Limb Penistone Footpath Runners M35  42 36 70 of 419 213 
Lucy Broom Steel City Striders F45  42 48 71 of 419 214 11 
Mark Rawnsley Kingstone Runners M50  42 53 73 of 419 215 
Gillian Allen Steel City Striders F  42 54 72 of 419 215 
Adam Bishop Steel City Striders M  42 58 75 of 419 215 
Richard Williams Penistone Footpath Runners M  42 59 74 of 419 215 13 
Katrina Oddy Unattached F50  43 02 76 of 419   
Mervyn Christison Doncaster Athletic Club M50  43 02 78 of 419 216 
Adam McAuley Steel City Striders M50  43 04 77 of 419 216 12 
Paul Blockley Steel City Striders M  43 12 79 of 419 216 18 
Jane Purchase Doncaster Athletic Club F55  43 16 80 of 419 217 
Alan Dalton Steel City Striders M45  43 19 86 of 419 217 25 
Maz Kaczmarczyk Steel City Striders M40  43 21 82 of 419 217 25 
Stephen Fox Doncaster Athletic Club M40  43 29 84 of 419 218 
Simon Piggott Danum Harriers  M50  43 30 85 of 419 218 
Adrian Gough Barnsley Athletic Club M45  43 40 88 of 419 219 
Barry Gyte Steel City Striders M65  43 55 90 of 419 220 
Lydia Race Barnsley Athletic Club F35  43 59 91 of 419 220 
Peter Brown Steel City Striders M60  44 02 93 of 419 221 
Sarah Allcard Steel City Striders F45  44 18 94 of 419 222 25 
Andrew Woffindin Steel City Striders M55  44 20 95 of 419 222 25 
Gareth Pert Steel City Striders M45  44 27 96 of 419 223 
Bill Phillips Penistone Footpath Runners M70  44 34 98 of 419 223 
Steven Allen Danum Harriers  M  44 35 99 of 419 223 
Mark Wood Barnsley Athletic Club M40  44 38 101 of 419 224 
John Comrie Rotherham Harriers M55  44 40 100 of 419 224 
Will Day Steel City Striders M50  44 45 102 of 419 224 
David Napier Penistone Footpath Runners M45  44 48 105 of 419 224 14 
Dave Playforth East Hull Harriers M55  44 49 104 of 419 224 
Kohsuke Urano Longwood Harriers Athletic Club M35  44 50 103 of 419 225 
Simon Clark Unattached M40  45 01 115 of 419   
Lee Spensley Barnsley Athletic Club M45  45 04 110 of 419 226 
Roger Watson Steel City Striders M45  45 06 112 of 419 226 18 
Louise Wardman Valley Striders F35  45 11 114 of 419 226 
Seth Kirby Steel City Striders M  45 14 113 of 419 227 
Jeni Harvey Steel City Striders F35  45 26 117 of 419 228 16 
Dean Wallace Barnsley Athletic Club M60  45 29 118 of 419 228 
Scott Liddle Steel City Striders M45  45 33 120 of 419 228 25 
Mark Graham Penistone Footpath Runners M50  45 34 119 of 419 228 
Jenny Wakeman Unattached F60  45 37 122 of 419   
Malcolm Leggett Doncaster Athletic Club M60  45 38 121 of 419 229 
Katie Roberts Unattached F35  45 41 123 of 419   
Julia Cobham Penistone Footpath Runners F35  45 52 125 of 419 230 13 
Lindsay Roberts Longwood Harriers Athletic Club F45  46 00 126 of 419 230 
Lisa Malloy Kingstone Runners F  46 03 131 of 419 231 
Alan Noble Barnsley Athletic Club M45  46 07 129 of 419 231 
Richard Docker Penistone Footpath Runners M55  46 07 130 of 419 231 
Dave Allemby Barnsley Athletic Club M60  46 17 132 of 419 232 
Colleen Thundercliffe City of Hull AC F50  46 26 133 of 419 233 
Ian Sutcliffe Penistone Footpath Runners M55  46 30 135 of 419 233 
Charlotte Roper Steel City Striders F  46 45 138 of 419 234 
Alan Boyd Pontefract Athletics Club M55  46 49 137 of 419 234 
Ian Mitchell Longwood Harriers Athletic Club M65  47 01 140 of 419 235 
Richard Pegg Knavesmire Harriers M60  47 06 143 of 419 236 
Gemma Thorpe Steel City Striders F35  47 10 141 of 419 236 
Tracey Davies Steel City Striders F45  47 16 144 of 419 237 
Lloyd Isam Barnsley Harriers M50  47 26 145 of 419 238 25 
Chris Fall Barnsley Harriers M  47 30 150 of 419 238 
Jill Carlton Penistone Footpath Runners F40  47 33 146 of 419 238 21 
Frances Norman Steel City Striders F35  47 33 149 of 419 238 
Andrew Proctor Goole Viking Striders M50  47 38 151 of 419 239 
James Shaw Barnsley Harriers M  47 47 152 of 419 239 
Joseph Lee Steel City Striders M  47 49 154 of 419 239 
Martin Swift Barnsley Harriers M45  48 03 155 of 419 241 
Gillian Burgon Steel City Striders F35  48 05 160 of 419 241 
Rachel Gillespie Knavesmire Harriers F  48 06 159 of 419 241 25 
Simon Parkin Doncaster Athletic Club M50  48 06 161 of 419 241 
Kirsty Laing Doncaster Athletic Club F  48 10 164 of 419 241 10 
Kevin Manley Barnsley Athletic Club M65  48 45 170 of 419 244 
John Maples Steel City Striders M55  48 50 175 of 419 245 
Dean Harding Steel City Striders M35  48 58 174 of 419 245 25 
Mark Hudson Danum Harriers  M45  49 03 173 of 419 246 
Emily Dodd Barnsley Harriers F35  49 06 176 of 419 246 
Sarah Ward Steel City Striders F40  49 08 177 of 419 246 
Rebecca Coates Doncaster Athletic Club F  49 09 182 of 419 246 
Mark Warriner Steel City Striders M40  49 10 178 of 419 246 
Ian Copley Barnsley Athletic Club M55  49 36 186 of 419 248 23 
Nicola Rafferty Steel City Striders F55  49 38 187 of 419 249 
Mark Webster Doncaster Athletic Club M45  49 43 189 of 419 249 
Ian McDonald Doncaster Athletic Club M35  49 49 190 of 419 250 
Don Johnson Bingley Harriers M65  49 52 200 of 419 250 
Katie Sharman Kingstone Runners F  49 59 191 of 419 250 
Mick Riley Doncaster Athletic Club M50  50 00 193 of 419 250 20 
Mick Fells Unattached M50  50 01 194 of 419   
Andrea Henson Penistone Footpath Runners F45  50 05 196 of 419 251 
Ian McCreadie Doncaster Athletic Club M60  50 07 197 of 419 251 
Claire Johnson Steel City Striders F40  50 13 199 of 419 252 
Philip Jones Baildon Runners M60  50 26 201 of 419 253 
John Bridgman Steel City Striders M40  50 28 202 of 419 253 
Joanne Derx Danum Harriers  F40  50 46 204 of 419 254 
Steven Lewis Steel City Striders M45  50 48 206 of 419 254 
Gillian Neal Rotherham Harriers F55  50 52 208 of 419 255 16 
Alan Gregory Winterton Running Club M55  50 54 205 of 419 255 19 
Tony Gardiner Kingstone Runners M45  50 59 209 of 419 255 
Gary Shaw Kingstone Runners M50  51 00 212 of 419 255 
Stephen Pearson Askern & District Running Club M45  51 06 211 of 419 256 
Susan Charlesworth Penistone Footpath Runners F55  51 14 216 of 419 257 
Vikki McAuley Steel City Striders F45  51 22 219 of 419 257 
Debi Jephson Pocklington Runners F45  51 23 221 of 419 257 
Kimberley Bateman Steel City Striders F  51 47 222 of 419 259 
Zoe Goddard Kingstone Runners F55  51 57 226 of 419 260 
Stephen Burnley Barnsley Harriers M50  52 02 227 of 419 261 
Julie Riding Barnsley Harriers F55  52 09 228 of 419 261 
Morven Lowe Steel City Striders F40  52 20 229 of 419 262 
Sarah Shelton Barnsley Harriers F40  52 28 232 of 419 263 
Nicola MacDonald Barnsley Harriers F40  52 31 233 of 419 263 
Valentina Wright Penistone Footpath Runners F45  52 36 231 of 419 263 
John Hewitt Barnsley Harriers M70  52 51 236 of 419 265 
Michael Heselton Steel City Striders M55  53 06 245 of 419 266 
Heather Lindley Penistone Footpath Runners F55  53 24 243 of 419 267 
Josephine Blewitt Steel City Striders F45  53 33 250 of 419 268 
Brent Ward Kingstone Runners M40  53 40 251 of 419 269 
Dawn Godley Penistone Footpath Runners F55  53 52 253 of 419 270 10 
Ruth Blackburn Barnsley Harriers F35  53 58 255 of 419 270 
Steve Dommett Penistone Footpath Runners M55  54 02 254 of 419 271 
Georgina Bell Steel City Striders F45  54 24 262 of 419 272 
Mark Benger Danum Harriers  M40  54 41 268 of 419 274 
Alison Noble Barnsley Athletic Club F45  54 42 265 of 419 274 
Paul Smith Askern & District Running Club M70  54 51 267 of 419 275 14 
John Exley Kingstone Runners M55  54 51 271 of 419 275 
Sue Hall Penistone Footpath Runners F60  55 02 272 of 419 276 
Stu Smith Penistone Footpath Runners M60  55 11 273 of 419 276 
David Bailey Steel City Striders M35  55 25 276 of 419 278 
Simon Gleadhall Steel City Striders M50  55 33 281 of 419 278 
Jackie Addison Brighouse Bumble Bees F50  55 47 283 of 419 279 
Mark Jackson Steel City Striders M55  55 59 286 of 419 280 
Bill Topping Doncaster Athletic Club M70  56 26 288 of 419 283 
Myfanwy Cross Penistone Footpath Runners F35  56 28 289 of 419 283 
Julia Rose Steel City Striders F45  56 29 290 of 419 283 
Geoff Hayes Barnsley Harriers M65  56 32 292 of 419 283 11 
Lynn Crossland Fitmums & Friends F35  56 33 297 of 419 283 
Julie Cull Doncaster Athletic Club F60  56 34 293 of 419 283 25 
Tracy Rawnsley Kingstone Runners F50  56 37 296 of 419 284 11 
Dawn Short Steel City Striders F45  56 37 298 of 419 284 
Vicky Gardiner Kingstone Runners F45  56 38 295 of 419 284 20 
Kay Conway Barnsley Harriers F55  56 44 300 of 419 284 
Paul Johnston Doncaster Athletic Club M55  56 48 301 of 419 284 
David Foster Penistone Footpath Runners M65  57 09 303 of 419 286 
David Howes Barnsley Harriers M35  57 17 304 of 419 287 
Deborah Wilson Barnsley Harriers F50  57 51 310 of 419 290 
Lisa Isam Barnsley Harriers F45  57 56 309 of 419 290 
Sandie Farrow Steel City Striders F35  58 10 313 of 419 291 25 
Zoe Dickinson Steel City Striders F45  58 24 314 of 419 292 
Claire MacLeod Doncaster Athletic Club F45  58 28 315 of 419 293 18 
Tracey Christison Doncaster Athletic Club F50  58 41 316 of 419 294 
Louise Harrop Valley Hill Runners F40  58 43 317 of 419 294 
Janet Powell Doncaster Athletic Club F60  58 49 318 of 419 295 
Norma Wright Barnsley Harriers F55  58 56 321 of 419 295 
David Needham Unattached M70  59 13 322 of 419   
Denise Johnson Baildon Runners F60  59 32 323 of 419 298 
Katrina D'Netto Barnsley Harriers F55  59 49 324 of 419 300 
Vicky Jackson Civil Service Sports Club F45  59 50 331 of 419 300 
Garry Carr Barnsley Harriers M50  59 51 326 of 419 300 10 
Terri Keadin Barnsley Harriers F45  59 59 327 of 419 300 
Stephen Marren Steel City Striders M50 00 03 330 of 419 301 
Julie Nugent Barnsley Harriers F45 00 10 332 of 419 301 
Sarah Burton Barnsley Athletic Club F 00 27 335 of 419 303 
John Spencer Penistone Footpath Runners M60 00 49 336 of 419 305 
Joy Benson Barnsley Athletic Club F40 00 59 337 of 419 305 
Christina Barron Askern & District Running Club F35 01 02 338 of 419 306 
Caron Holburt Barnsley Athletic Club F55 01 16 340 of 419 307 
Gaynor Hobson Steel City Striders F50 01 27 341 of 419 308 
Rachel Gray Barnsley Harriers F55 01 32 342 of 419 308 
Sally Gray Barnsley Harriers F60 01 33 343 of 419 308 
Daniel Hart Danum Harriers  M35 01 45 344 of 419 309 
John Atkins Doncaster Athletic Club M35 02 02 345 of 419 311 
Phillip Randall Askern & District Running Club M50 02 08 348 of 419 311 
Jen Barber Askern & District Running Club F60 02 12 349 of 419 312 25 
Richard Slater Steel City Striders M50 02 18 351 of 419 312 
Zara Thomas Steel City Striders F 05 16 369 of 419 327 
Sally Cocking Clowne Road Runners F40 06 00 372 of 419 331 
Deborah Dearden Barnsley Harriers F55 06 20 375 of 419 332 
Ken Barber Askern & District Running Club M65 06 22 376 of 419 332 
Jayne Noble Baildon Runners F60 06 47 377 of 419 334 19 
Helen Marshall Kingstone Runners F50 06 58 380 of 419 335 12 
Ian Christopherson Barnsley Harriers M70 07 02 381 of 419 336 
Chris Armstrong Danum Harriers  M 07 08 382 of 419 336 
Claire Robinson Kingstone Runners F35 07 47 385 of 419 339 
David Lee Kingstone Runners M45 07 47 386 of 419 339 
Maureen Allen Gainsborough & Morton Striders F70 08 21 389 of 419 342 
Caroline Spensley Barnsley Athletic Club F45 08 28 388 of 419 343 
Raymond Archer Barnsley Athletic Club M55 08 30 390 of 419 343 
Joanne Gleig Steel City Striders F55 09 00 394 of 419 346 
Geraldine Ray Baildon Runners F50 09 12 395 of 419 347 
Sue Gallagher Baildon Runners F55 10 33 403 of 419 353 
Christina Scott Kingstone Runners F55 13 32 411 of 419 368 
Ruth Gardiner Kingstone Runners F 14 07 412 of 419 371 
David Allen Gainsborough & Morton Striders M70 15 39 413 of 419 379 
Paul Scott Kingstone Runners M 19 29 414 of 419 398 
 
<<< View the External Full Results
 
<<< External Link: https://www.dewsburyroadrunners.co.uk/cgi/resultsQuery.php?Event=13631&fwd=1
 
<<< Printable Plain Version of these Results
 
<<< Download a CSV file
 
<<< Back To Main Results Page

Version 3.1 Webdesign © Andrew Cottier 2019