View the Dewsbury Road Runners Calendar
 
visitor:
3694311
 
rss feed:
 
 
 
Results for Oakwell Hall Park Run on the 19th Oct 2019
 
Full NameClubCatHMSPositionRanking ScoreGrand Prix
Tom Dart Spenborough & District AC M  19 55 1 of 242 175 
Ian Slattery Unattached M  19 56 2 of 242   
Rob Denton Unattached M  20 27 3 of 242   
Jan Bentley Unattached M  20 44 4 of 242   
Andrew Kaye Unattached M  20 51 5 of 242   
Paul Murgatroyd South Leeds Lakers Running Club M  21 46 6 of 242 191 
Craig Hainsworth Unattached M  21 54 7 of 242   
Steven Boocock Bramley Breezers M  22 13 8 of 242   
John Hirst Go Be Runners M  22 23 9 of 242 196 
Jon Ding Northowram Pumas M  22 25 10 of 242 197 
Ben Brentley Spenborough & District AC M  22 27 11 of 242 197 
Paul Brentley Unattached M  22 28 12 of 242   
Lewis Murray Pudsey & Bramley M  22 34 13 of 242 198 
Carly Miller Oakwell RunFIT F  22 38 14 of 242 199 
Adam Theakston Dewsbury Road Runners M35  22 39 15 of 242 199 
Tracey Gallagher Pudsey Pacers F  22 43 16 of 242 199 
David Teggart Tingley Runfit M  22 51 17 of 242 201 
Keith Birkhead Unattached M  22 55 18 of 242   
Andy Letheren Unattached M  23 01 19 of 242   
Anna Woroniuk Unattached M  23 08 20 of 242   
Jordan Ripley Unattached M  23 39 21 of 242   
Joshua Stutchfield Stockport Harriers M  24 00 22 of 242 211 
Andrew Fisher Roberttown Road Runners M  24 18 23 of 242 213 13 
James Ward Bramley Breezers M  24 46 24 of 242   
Anthony Waring Unattached M  24 49 25 of 242   
Richard Dunn Spenborough & District AC M  24 54 26 of 242 219 
Andrew Hardaker Pudsey Pacers M  25 18 28 of 242 222 
Sandra Foster Pudsey Pacers F  25 19 29 of 242 222 
Shaun Wells Oakwell RunFIT M  25 25 31 of 242 223 
Lee Myers Spenborough & District AC M  25 28 32 of 242 224 
Sarah Stutchfield Marple Runners M  25 29 33 of 242   
William Stones Tingley Runfit M  25 50 36 of 242 227 
Ian Ogden Spenborough & District AC M  26 04 40 of 242 229 
Angela Hall Spenborough & District AC M  26 21 42 of 242 231 
Helen Hotchen Morley Runners F  26 23 43 of 242 232 
Reuben Shamim Pudsey & Bramley M  26 48 46 of 242 235 
Michelle Aston Oakwell RunFIT F  26 49 48 of 242 235 
Adam Gallagher Pudsey Pacers M  26 52 50 of 242 236 
Sophie Denton Unattached M  27 03 52 of 242   
Kian Newbon Pudsey & Bramley M  27 12 54 of 242 239 
Isabelle Stutchfield Stockport Harriers F  27 48 61 of 242 244 
Rob Stutchfield Marple Runners M  27 49 62 of 242   
Megan Grinsill Tingley Runfit F  27 57 65 of 242 245 
Emily Sharp Spenborough & District AC F  28 17 69 of 242 248 
Olivia Myers Spenborough & District AC M  28 28 72 of 242 250 
Julian Farrar Oakwell RunFIT M  28 32 74 of 242 250 
Faye Grist Oakwell Running Bears F  28 35 75 of 242 251 
John Gash Go Be Runners M  28 36 76 of 242 251 
Kelly Lewis Oakwell RunFIT F  28 43 77 of 242 252 
Michael Wrigglesworth Pudsey Runners M  29 00 82 of 242   
Wendy Murgatroyd South Leeds Lakers Running Club F  29 12 86 of 242 256 
Ian Robinson Pudsey Pacers M  30 00 90 of 242 263 
Lynn Metcalfe Rothwell Harriers F  30 02 91 of 242 264 
Carole Clifford Rothwell Harriers F  30 03 92 of 242 264 
Dawn Connolly Tingley Runfit F  30 31 94 of 242 268 
Daniel Holt Queensbury Running Club M  30 40 95 of 242 269 
Lynda Stark Tingley Runfit F  31 31 105 of 242 277 
Beverley Ormondroyd Go Be Runners F  31 45 107 of 242 279 
Richard Hayes Pudsey Pacers M  31 52 109 of 242 280 
Hannah Newman Leeds Bradford Triathlon Club F  31 52 110 of 242 280 
Jenny Walker Stainland Lions F  31 57 112 of 242 280 
Kelly Aston Go Be Runners F  32 16 115 of 242 283 
Paul Lamont Yorkshire Hash House Harriers M  32 55 120 of 242 289 
Dave Etherington Danum Harriers  M  32 59 122 of 242 290 
Lydia Kisby Oakwell RunFIT F  33 04 123 of 242 290 
Stepanka Edwards Unattached M  33 08 124 of 242   
Phil Wilkins Spenborough & District AC M  33 09 125 of 242 291 
Diane Letheren Unattached M  33 15 126 of 242   
Natalie Sampson Tingley Runfit F  33 48 130 of 242 297 
Amy Amy Dewsbury Road Runners F  34 49 143 of 242 306 
Lee Goodridge Oakwell RunFIT M  34 50 144 of 242 306 
Melanie Dobson Unattached M  34 51 145 of 242   
Susan Jackson Spenborough & District AC F  35 55 156 of 242 315 
Caroline Kershaw Spenborough & District AC F  35 55 157 of 242 315 
Sarah Tucker Unattached M  36 26 159 of 242   
Neil Whitaker Lonely Goat RC  M  36 30 160 of 242   
Joanne Boocock Bramley Breezers M  39 05 191 of 242   
Jo Murphy Tingley Runfit F  39 20 193 of 242 345 
Adrian Murphy Wakefield Triathlon M  39 21 194 of 242 345 
Colin Beckwith Farsley Flyers M  40 39 199 of 242 357 
Alison Clarkson Tingley Runfit M  43 42 214 of 242 384 
Hazel Stones Tingley Runfit F  43 42 215 of 242 384 
Jane Cromack Oakwell Running Bears F  43 46 216 of 242 384 
Chris Wilman Oakwell Running Bears M  50 02 232 of 242 439 
Jayne Trout Tingley Runfit F  54 46 236 of 242 481 
Gillian Kennedy Tingley Runfit F  57 45 238 of 242 507 
Lynsey Teggart Tingley Runfit F  57 46 239 of 242 507 
Joanne Overal Tingley Runfit F  57 49 240 of 242 507 
Louise Overal Tingley Runfit F  57 49 241 of 242 507 
 
<<< View the External Full Results
 
<<< External Link: https://www.dewsburyroadrunners.co.uk/cgi/resultsQuery.php?Event=13767&fwd=1
 
<<< Printable Plain Version of these Results
 
<<< Download a CSV file
 
<<< Back To Main Results Page

Version 3.1 Webdesign © Andrew Cottier 2020