View the Dewsbury Road Runners Calendar
 
visitor:
3732561
 
rss feed:
 
 
 
Results for Doncaster 10k on the 24th Nov 2019
 
Full NameClubCatHMSPositionRanking ScoreGrand Prix
Nick Martin Cleethorpes Athletic Club M  31 27 161 
Gareth Cooke Penistone Footpath Runners M  32 46 168 
Simon Birch Hinckley Running Club M  32 50 168 
Alan Ford Barnsley Harriers M40  33 19 171 
Jan Bailey Newark Athletic Club M40  33 21 171 
Jonathon Harding South Leeds Lakers Running Club M35  33 47 173 
David McKinnon Goole Viking Striders M  33 50 173 
Phil Skelton Steel City Striders M35  33 55 10 174 16 
David Ball City of Hull AC M  33 58 11 174 17 
Jon Stewart Leeds City Athletic Club M35  33 59 12 174 
Mathew Huteson Gainsborough & Morton Striders M  34 00 13 174 
Liam Turner Steel City Striders M  34 13 15 175 
Damian Worsdall Rotherham Harriers M40  34 25 16 176 13 
Lee Varley Unattached M35  34 30 17   
Creighton Connolly Lincoln Wellington Athletic Club M  34 39 18 177 
Christopher Poulton York Acorn Running Club M35  34 43 20 178 
Matthew Snow City of Hull AC M  34 45 19 178 25 
Jack Johnson Cleethorpes Athletic Club M  34 54 22 179 
Andrew Heppenstall Penistone Footpath Runners M35  34 54 23 179 
Stuart Wilson Barnsley Athletic Club M  35 09 26 180 
James Croft Gainsborough & Morton Striders M  35 10 25 180 14 
Chris Griffiths Rotherham Harriers M40  35 10 27 180 
Kieron Reed Penistone Footpath Runners M35  35 12 28 180 
Joshua Bird Barnsley Athletic Club M  35 16 30 181 
Rafal Mielczarczyk Unattached M40  35 18 29   
Stephen Schubeler Steel City Striders M35  35 21 33 181 
Steve Lowe Pontefract Athletics Club M40  35 23 34 181 
Steve Marshall Rotherham Harriers M45  35 25 35 181 23 
Joe Restell Askern & District Running Club M45  35 41 36 183 
Matt Worthington Sheffield Running Club M35  35 49 37 183 
Ben Jones Steel City Striders M  35 52 38 184 
Luke Davis Maltby Running Club M  35 52 39 184 
Dean Norton Rotherham Harriers M55  35 54 40 184 
Ashley Buck Wakefield Triathlon M35  35 56 41 184 
Elliot Spicer City of Hull AC M35  35 59 42 184 
Nathan Doy Pontefract Athletics Club M  36 03 43 185 
Jenny Blizzard Rotherham Harriers F40  36 07 44 185 
Jonny Lowe Midland Masters M55  36 13 45 186 
Luke Davison Beverley Athletic Club M35  36 21 46 186 
Scott Daly Pontefract Athletics Club M45  36 30 47 187 
Michael Skelton Cleethorpes Athletic Club M40  36 32 50 187 
Stephen Logan Beverley Athletic Club M35  36 34 51 187 
Mike Sharp Fitmums & Friends M35  36 35 53 187 24 
Christopher Taylor Louth Athletic Club M40  36 36 52 187 
Georgina Weston Rotherham Harriers F  36 41 55 188 
Llyr Apgeraint-Roberts North Wales Road Runners Club M45  36 42 56 188 
Chris Tighe Sheffield Running Club M35  36 42 58 188 
Ben Wilkinson Sheffield Running Club M  36 42 59 188 
Natalie Burns Lincoln Wellington Athletic Club F35  36 43 57 188 
Jarrad Englestown Selby Striders M40  36 44 60 188 11 
Richard Price Team Manvers Triathlon M45  36 52 62 189 
Connor Anderson Doncaster Athletic Club M  36 54 64 189 
Graham Justice City of Hull AC M50  36 56 61 189 
Daniel Hayward Kingstone Runners M  37 06 65 190 
Steve Cox Sheffield Running Club M45  37 11 68 190 
Keith Littlewood Barnsley Athletic Club M50  37 20 69 191 
Ashley Crow Steel City Striders M  37 20 70 191 
Robert Wapshott Hallamshire Harriers M40  37 23 71 191 
Kevin Doyle Kimberworth Striders M45  37 24 72 192 
Matthew Arliss Cleethorpes Athletic Club M40  37 29 76 192 
Andrew Kinsley Retford Athletic Club M  37 30 77 192 
Rebecca Winter Ackworth Road Runners F35  37 31 75 192 
Richard Harrison Selby Striders M50  37 35 78 193 
Eddie Rex City of Hull AC M40  37 47 83 194 
Chris Guy Steel City Striders M40  37 49 86 194 
Ian Kirk Lincoln Wellington Athletic Club M40  37 50 87 194 21 
Callum Clifford Sheffield Running Club M40  37 50 89 194 
Steven Lowndes Kimberworth Striders M60  37 53 90 194 
Chris Wray Cleethorpes Athletic Club M45  37 54 91 194 12 
Nathan Sime Hallamshire Harriers M  37 55 92 194 
James Staves Steel City Striders M35  38 01 93 195 
Kevin Newman Doncaster Athletic Club M60  38 07 94 195 
Adrian Fisher Steel City Striders M45  38 09 96 195 
Tim Savage City of Hull AC M50  38 09 97 195 
Neil Grocutt Kimberworth Striders M35  38 10 98 195 
Malcolm Baggaley Steel City Striders M35  38 13 99 196 
Andrew Masterman Goole Viking Striders M50  38 16 100 196 
Andy Parkin Retford Athletic Club M50  38 21 102 196 
Aaron Hill Gainsborough & Morton Striders M  38 25 103 197 
Dean Thomas Cleethorpes Athletic Club M  38 26 106 197 
Ellen McLeod Sheffield Running Club F  38 29 105 197 
Rob Betts Steel City Striders M50  38 34 107 198 
Peter Duncan Lincoln Wellington Athletic Club M55  38 36 109 198 
Tom Chisholm Doncaster Athletic Club M35  38 36 111 198 10 
Adam Cotterill Doncaster Athletic Club M35  38 37 113 198 
Rob Waugh East Hull Harriers M35  38 39 115 198 
Adam Robertson Rounday Runners M35  38 40 115 198 
Simon Newton Leeds City Athletic Club M40  38 42 114 198 
James Holloway Danum Harriers  M40  38 46 119 199 
Chris Jackson Lonely Goat RC  M35  38 50 120 199 
Will Retchless Bedale and Aiskew Runners M  38 57 125 200 
Nathan Murphy Danum Harriers  M  39 01 127 200 
Katie Wise Pocklington Runners F40  39 01 130 200 11 
Jack Cooke Mansfield Harriers M  39 02 131 200 
Alex Shepherd Steel City Striders M45  39 06 129 200 
Bradley Walker Ackworth Road Runners M  39 07 132 200 
Rebecca Gallop Newark Athletic Club F  39 07 137 200 
Glenn Moore Lincoln Wellington Athletic Club M55  39 08 134 200 
Paul Casson Kimberworth Striders M40  39 09 135 201 
Duncan Oliphant Danum Harriers  M  39 13 138 201 
Sally Armitage Ilkley Harriers F40  39 15 140 201 
Holly Haywood Lincoln Wellington Athletic Club F  39 15 141 201 
Naomi Bright City of Hull AC F  39 16 143 201 
Tom Bassindale Steel City Striders M40  39 20 144 201 
Della Hatfield City of Hull AC F35  39 23 146 202 20 
Antony Robinson Dundee Hawkhill Harriers M  39 24 145 202 
Alice Smith Pontefract Athletics Club F35  39 29 148 202 
Martin Downer Goole Viking Striders M35  39 30 155 202 
Antony Jones South Leeds Lakers Running Club M40  39 32 153 202 11 
Colin Earl Kimberworth Striders M55  39 32 154 202 
Michael Kershaw Crossgates Harriers M55  39 32 156 202 
Steve McAleavy Unattached M45  39 33 150   
James Broomhead Steel City Striders M40  39 37 157 203 
Mark Nettleton Barton & District AC M50  39 37 158 203 
Wayne Gardiner Goole Viking Striders M  39 37 159 203 
Andy Titterrell Barton & District AC M  39 39 170 203 
Matt Isle Scunthorpe Athletic Club M45  39 42 161 203 
Chris McClane City of Hull AC M35  39 43 172 203 25 
Gareth Irvine Sheffield Running Club M40  39 44 162 204 
Michael Richardson Steel City Striders M40  39 44 164 204 
Paul Cartwright City of Hull AC M60  39 44 173 204 
David Woodhead Pudsey Pacers M45  39 46 169 204 
David Hanks Barnsley Harriers M40  39 47 175 204 
Paul Lane Danum Harriers  M55  39 49 167 204 
Patrick Harness Goole Viking Striders M35  39 49 171 204 
Chris Sutton Lincoln & District Runners M35  39 50 174 204 
Cezary Swiatkowski Danum Harriers  M  39 50 177 204 25 
Paul Gilbert Wakefield Harriers M40  39 58 181 205 
Matthew Chappell Steel City Striders M35  40 02 183 205 
Carl Ellison Ackworth Road Runners M35  40 05 185 205 12 
Philip Martin Kimberworth Striders M60  40 06 184 205 
Afif Amrani Sheffield Running Club M50  40 06 186 205 
Martin James Doncaster Athletic Club M  40 07 188 205 
Tegan Roberts City of Hull AC F  40 07 189 205 20 
Phillip Tyas Barnsley Harriers M35  40 16 192 206 
Mark Wragg City of Hull AC M40  40 17 194 206 11 
John Marshall Pudsey Pacers M50  40 19 193 207 25 
James Clarke Crossgates Harriers M  40 26 196 207 
Aaron England City of Hull AC M  40 27 197 207 
Gavin Edley Kimberworth Striders M40  40 28 195 207 16 
Arron Crookes Scunthorpe Athletic Club M45  40 31 198 208 
Tom Sclanders Unattached M  40 34 199   
Chris Watson Danum Harriers  M45  40 38 201 208 
Karl Humphreys Knavesmire Harriers M45  40 38 202 208 
Tim Noble Tickhill Running and Athletic M50  40 44 204 209 
Stephen Bryant Cleethorpes Athletic Club M45  40 44 205 209 
Philip Belton Beverley Athletic Club M  40 44 206 209 
Simon Wright Unattached M55  40 48 208   
Stuart Little Horsforth Harriers M  40 49 207 209 25 
Andrew Hall North Derbyshire Running Club M  40 52 209 209 16 
Sally Bentley City of Hull AC F  41 04 214 210 25 
Michael Plant Danum Harriers  M35  41 06 219 211 
Brendon Smith-Westergaard Sheffield Running Club M40  41 09 215 211 
James Williamson Goole Viking Striders M  41 09 220 211 
Daniel Snook Cleethorpes Athletic Club M  41 15 222 211 
Steve Cadman Vegan Runners UK M45  41 18 223 212 
Ryan Alexander Lincoln Wellington Athletic Club M  41 20 221 212 
Jimmy Sharman Steel City Striders M35  41 31 230 213 
Adam Bishop Steel City Striders M  41 32 231 213 
Judith Broadbent Lincoln Wellington Athletic Club F35  41 33 228 213 
Andrew Hedison Kimberworth Striders M40  41 37 232 213 11 
John Lawcock Penistone Footpath Runners M50  41 37 234 213 
Kev Meaney Vegan Runners UK M  41 40 236 213 
Mervyn Christison Doncaster Athletic Club M50  41 42 242 214 
Philip Hills Scunthorpe Athletic Club M40  41 50 240 214 15 
Jonathan Hall Kingstone Runners M50  41 52 239 214 
Mark Rawnsley Kingstone Runners M50  41 58 243 215 
Mark Johns Goole Viking Striders M50  42 02 248 215 
Joanne Bolton Kimberworth Striders F50  42 03 245 215 20 
James Ogden Steel City Striders M40  42 07 247 216 
Dave Playforth East Hull Harriers M55  42 09 252 216 
Paul Bond Doncaster Athletic Club M60  42 12 261 216 
Alan Dalton Steel City Striders M45  42 15 256 216 25 
Seth Kirby Steel City Striders M  42 18 254 217 10 
Niki Whitaker City of Hull AC F45  42 23 259 217 
Christine McCarthy Pontefract Athletics Club F55  42 24 260 217 
Simon Piggott Danum Harriers  M50  42 25 266 217 
Steve Babb City of Hull AC M45  42 26 263 217 
David Maddison Goole Viking Striders M60  42 28 276 218 
Emma Tune Goole Viking Striders F  42 30 270 218 
Lucy Broom Steel City Striders F45  42 32 261 218 
Stephen Fitz-Costa Halifax Harriers M55  42 37 278 218 
James Cadwallender Pocklington Runners M45  42 40 272 219 
Beverley Wilson Cleethorpes Athletic Club F50  42 40 274 219 
Ian Wright City of Hull AC M  42 40 277 219 
Thomas Lawcock Barnsley Harriers M  42 48 281 219 
Charlotte Roper Steel City Striders F  42 48 287 219 
John Smith City of Hull AC M60  42 50 283 219 
Nigel Driscoll Newark Athletic Club M45  42 51 288 219 
Mark Jackson Newark Athletic Club M45  42 51 289 219 
Mark Gladwin Hallamshire Harriers M45  42 54 290 220 
Herbert Entwistle Notfast Running Club M40  42 54 292 220 
Adrian Gough Barnsley Athletic Club M45  42 54 293 220 
Christopher Heggs Sheffield Running Club M45  43 02 298 220 
Mark Smith Gainsborough & Morton Striders M55  43 02 299 220 
Venika Moverley East Hull Harriers F  43 05 304 221 
Simon Blacknell Gainsborough & Morton Striders M40  43 12 310 221 12 
Sam Dodwell Grantham Athletic Club M  43 15 303 222 
Adam McAuley Steel City Striders M50  43 15 312 222 
Matthew Jones Vegan Runners UK M40  43 15 319 222 
Tristran Jackson-Brooke Pocklington Runners M  43 19 313 222 
Neil Mower Team Manvers Triathlon M50  43 23 314 222 
Lee Craven Kingston Upon Hull AC M35  43 27 307 223 
Philip Marsland Gainsborough & Morton Striders M60  43 30 323 223 20 
Robert Hitchmough Steel City Striders M  43 30 327 223 
Tim Pegg Halifax Harriers M55  43 35 325 223 
William Brown Steel City Striders M35  43 37 317 223 
Andrew Clark Knavesmire Harriers M40  43 37 324 223 
Stuart Jones Steel City Striders M55  43 38 333 223 
Andrew Woffindin Steel City Striders M55  43 39 336 224 
Julie Masterman Goole Viking Striders F55  43 40 340 224 
Chris Allcock Mansfield Harriers M45  43 44 332 224 
Ashley Beasley Barton & District AC M  43 45 335 224 14 
Matthew Clarke Goole Viking Striders M  43 45 339 224 
Jason Steele Penistone Footpath Runners M  43 48 350 224 
Darren Hepworth Scunthorpe Athletic Club M45  43 49 338 224 
Sarah Allcard Steel City Striders F45  43 51 342 225 
Dennis McCarthy London Frontrunners M50  43 51 350 225 
Steven Allen Danum Harriers  M  43 53 343 225 
Jake Stockdale Scunthorpe Athletic Club M  43 53 346 225 
Robert Maddick Kingston Upon Hull AC M60  44 02 354 226 
Thomas Aitchison Kingston Upon Hull AC M  44 02 356 226 12 
Nick Poninski Rothwell Harriers M35  44 02 373 226 
Ian Clark Kingston Upon Hull AC M45  44 04 359 226 
Louise Wardman Valley Striders F35  44 05 352 226 
Shaun Swallow Barnsley Harriers M50  44 05 358 226 
Michael Hand Scunthorpe Athletic Club M55  44 06 348 226 
Chris Smith Sweatshop Running Community M50  44 07 366 226 
Nicky Jackson Goole Viking Striders M  44 08 375 226 
Jonathan Jones Danum Harriers  M45  44 09 361 226 
Martha Sacree Arena 80 AC M  44 11 367 226 
Catherine Gardner Barton & District AC F45  44 12 360 226 15 
Rafal Wojciechowicz Doncaster Athletic Club M  44 15 381 227 
Hannah Butcher Penistone Footpath Runners F  44 17 368 227 
Carl Farrow Pontefract Athletics Club M50  44 19 377 227 
Michael Hemsworth Knavesmire Harriers M35  44 22 370 227 
John Smith Wakefield Triathlon M40  44 22 385 227 
Ben Watson Manchester YMCA Harriers M35  44 25 395 228 
Joseph Lee Steel City Striders M  44 28 389 228 
Stewart Pick Grantham Athletic Club M50  44 28 393 228 
Jane Illingworth Ackworth Road Runners F45  44 33 423 228 
Andy Coy Fitmums & Friends M  44 34 390 228 15 
Andrew Teasdale Doncaster Athletic Club M  44 35 408 228 
Simon Elliott Danum Harriers  M40  44 35 412 228 
Jane Charlesworth Lincoln Wellington Athletic Club F45  44 38 394 229 
Christopher Lilley Kimberworth Striders M40  44 39 401 229 
Nev Marshall Askern & District Running Club M55  44 42 402 229 
Colleen Thundercliffe City of Hull AC F50  44 42 410 229 18 
Roger Watson Steel City Striders M45  44 43 413 229 
Katarzyna Szalecka Goole Viking Striders F40  44 44 402 229 
Paul Nunns Pontefract Athletics Club M50  44 44 418 229 
Gordon Palmer Ancholme Valley AC M55  44 45 420 229 
Andy Guymer City of Hull AC M  44 47 407 229 
Rob Jasper Kingston Upon Hull AC M35  44 49 424 230 14 
Philip Bussey Doncaster Athletic Club M70  44 53 409 230 
John Broom Penistone Footpath Runners M45  44 53 415 230 
Lee Fletcher City of Hull AC M45  44 53 428 230 10 
Jenny Milton Blackwater Valley Runners F  44 53 431 230 
Dawn Broom Penistone Footpath Runners F55  44 54 416 230 
Katie Shaw Barnsley Athletic Club F40  45 00 432 230 
Regan Hanson Steel City Striders M65  45 08 427 231 
Stuart Lindsay Doncaster Athletic Club M40  45 08 436 231 
Kevin Kettle Grantham Athletic Club M55  45 09 438 231 
Andrew Billington Unattached M60  45 10 440   
Matthew Burns Danum Harriers  M  45 11 439 231 
Gordon Pyrah Valley Hill Runners M40  45 11 444 231 
Allison English Fitmums & Friends F40  45 12 441 232 18 
Thomas Cannon Lonely Goat RC  M35  45 16 447 232 
Jason Shepherd Barnsley Harriers M45  45 18 449 232 
Luke Prest Steel City Striders M  45 21 443 232 
Robert Sidwell East Hull Harriers M35  45 23 446 232 
Howard Jeffrey Otley Athletic Club M65  45 23 460 232 
Sean Bartlett Barton & District AC M35  45 25 452 233 25 
Andrew Finch Danum Harriers  M40  45 33 461 233 
Andrew Jackson-Parr Lincoln & District Runners M35  45 33 466 233 
Michael Dugan East Hull Harriers M35  45 35 463 233 
John Bates Pontefract Athletics Club M35  45 35 464 233 14 
Marie-louise Taylor Doncaster Athletic Club F40  45 40 451 234 25 
Paul McWhirter Sheffield Running Club M40  45 42 471 234 
Malcolm Senior Kimberworth Striders M65  45 43 456 234 
Phil Wardle Pontefract Athletics Club M45  45 46 477 234 
Nigel Bowler Gainsborough & Morton Striders M55  45 48 472 235 
Sarah Kimpton Sheffield Running Club F  45 52 475 235 
Craig Heathcote Unattached M35  45 56 543   
Sarah Richardson Barton & District AC F45  45 58 476 235 
Chris Hodson Steel City Striders M50  45 59 494 236 12 
Kelly Prydderch Unattached F35  46 00 498   
Andrew Proctor Goole Viking Striders M50  46 02 492 236 
Shaz Wood Doncaster Athletic Club F35  46 03 484 236 
Kathryn Binns Knavesmire Harriers F60  46 03 485 236 
Steven Thomas Askern & District Running Club M40  46 03 500 236 
James Mason Steel City Striders M45  46 08 491 236 
Colin Anderson Danum Harriers  M55  46 08 506 236 
Steve Sole Kingston Upon Hull AC M45  46 10 496 236 
Tracey Davies Steel City Striders F45  46 11 495 237 
Christopher Inman Gainsborough & Morton Striders M60  46 15 510 237 
Nicola Ross Killamarsh Kestrels Running Club F35  46 18 515 237 
Pete Wade Doncaster Athletic Club M60  46 19 507 237 
Catherine Snowball Beverley Athletic Club F  46 20 520 237 
Stephen Walker Beverley Athletic Club M40  46 21 524 237 
Pete Wilson Team Manvers Triathlon M50  46 22 513 237 
Nick Frere City of Hull AC M40  46 26 523 238 25 
Andrew Pembroke Steel City Striders M35  46 27 514 238 
Patrick Walker City of Hull AC M45  46 27 525 238 14 
Rebecca Coates Doncaster Athletic Club F  46 27 536 238 
Michael Noone Kimberworth Striders M45  46 28 509 238 
Laura Emms Beverley Athletic Club F  46 28 532 238 
Andrew Causier Pontefract Athletics Club M40  46 30 517 238 
Andy Newham Lincoln & District Runners M  46 30 522 238 
Scott Liddle Steel City Striders M45  46 32 521 238 
Hein Bo Scunthorpe Athletic Club M  46 34 586 239 
Neil Dowse Scunthorpe Athletic Club M55  46 38 564 239 
Dave Etherington Danum Harriers  M55  46 39 535 239 
Janet Davies Notfast Running Club F50  46 39 540 239 
Dominic Sleath Steel City Striders M50  46 40 566 239 
Kevin Reardon Danum Harriers  M35  46 40 569 239 
Sheelagh Jones Unattached F60  46 41 537   
Katie Scutt Lincolnshire Quadrathlon Club F  46 43 556 239 
Phil Lowry Scunthorpe Athletic Club M45  46 46 547 240 
Andy Coole Team Manvers Triathlon M  46 47 527 240 
Christian Ashton Scunthorpe Athletic Club M35  46 50 577 240 
George Laing Doncaster Athletic Club M55  46 51 548 240 
Gavin Beardshall Kingstone Runners M35  46 52 528 240 15 
Roy Smith Mansfield Harriers M70  46 52 567 240 18 
Elinor Butterfield Lincoln & District Runners F40  46 52 582 240 
Nick Verity Unattached M45  46 53 557   
Adrian Holyhead Kimberworth Striders M55  46 54 558 240 12 
Glenn Peniston Gainsborough & Morton Striders M45  46 54 573 240 
Wanda Curley Mansfield Harriers F55  46 57 558 240 
Lucy Vamplew Ackworth Road Runners F35  47 00 580 241 14 
Francesca Lambert Danum Harriers  F  47 04 555 241 
Bob Collard Fitmums & Friends M45  47 05 578 241 25 
Sara Morrow Selby Striders F45  47 07 570 241 
Graham Welsh Newark Athletic Club M50  47 09 587 242 
Loz Harvey Steel City Striders M45  47 12 571 242 
Rob Newton Fitmums & Friends M55  47 15 589 242 16 
Daniel Johnson Barton & District AC M35  47 20 609 242 25 
David Lamb Gainsborough & Morton Striders M  47 22 584 243 
Zoe Goude Scunthorpe Athletic Club F40  47 22 594 243 
Gavin Elliott Heanor Running Club M40  47 32 606 243 
Simon Murphy Lonely Goat RC  M45  47 33 597 244 
Steven White Newark Athletic Club M40  47 37 624 244 
Phil Dooley Steel City Striders M45  47 38 595 244 
David Crossley Sheffield Running Club M40  47 38 602 244 
Mark Butt Unattached M40  47 38 620   
Stephen Toward Gainsborough & Morton Striders M45  47 40 638 244 
Richard Pegg Knavesmire Harriers M60  47 42 623 244 
Dinah Ashbridge City of Hull AC F45  47 45 630 245 
Janine Pierson Barnsley Harriers F45  47 48 591 245 
Nathaniel Redcliffe Danum Harriers  M  47 48 611 245 
Patrick Rooney Kimberworth Striders M60  47 49 590 245 
Fiona Topliss Rotherham Harriers F45  47 49 622 245 
Kirsty Laing Doncaster Athletic Club F  47 51 635 245 
Sian McCourt Wolds Vets F40  47 52 642 245 
Emma Nicholson Steel City Striders F  47 53 615 245 
Jim Gallagher Rotherham Harriers M35  47 54 619 245 
Sarah Rowland Kingston Upon Hull AC F  47 55 643 245 17 
Anushka McCann Kingston Upon Hull AC F40  47 56 646 246 
Miles Elliott Heanor Running Club M  47 58 598 246 
Malcolm Marshall Scunthorpe Athletic Club M55  48 00 640 246 
Cathryn Driscoll Newark Athletic Club F45  48 03 656 246 
Laura Pearson Gainsborough & Morton Striders F40  48 06 644 246 
Neil Stead Goole Viking Striders M55  48 08 649 247 
Mark Warriner Steel City Striders M40  48 13 658 247 
Bev Evison Wolds Vets F60  48 14 691 247 
Jonathan Fenton Valley Hill Runners M45  48 15 654 247 
Hannah Jackson Newark Athletic Club F  48 19 669 247 
David Garner Gainsborough & Morton Striders M55  48 20 673 248 
Giuseppe Barbacane Goole Viking Striders M40  48 22 664 248 23 
Rachel Anderson City of Hull AC F40  48 26 667 248 11 
Ryan Talley Steel City Striders M50  48 29 696 248 
Ian Wilks Sweatshop Running Community M60  48 31 663 249 
Paula Newton Kingstone Runners F50  48 32 685 249 
Hannah Marshall South Leeds Lakers Running Club F40  48 35 726 249 12 
Daniel Challenger Goole Viking Striders M40  48 36 683 249 25 
Joanne Derx Danum Harriers  F40  48 36 713 249 
Rob Bedford Congleton Harriers M  48 37 697 249 
Simon Pullan Scunthorpe Athletic Club M  48 39 693 249 
Adam Boulby Danum Harriers  M  48 40 699 249 
Lisa Malloy Kingstone Runners F  48 40 727 249 
Max Stubbings Kingston Upon Hull AC M35  48 41 702 249 
Andrea Morley Scunthorpe Athletic Club F40  48 41 703 249 
Alexander Abel Fitmums & Friends M45  48 46 725 250 14 
Alan Schofield Barnsley Harriers M55  48 47 680 250 
Helen Jones Steel City Striders F  48 47 719 250 25 
Steven Lewis Steel City Striders M45  48 47 721 250 
Carl Wilson Lonely Goat RC  M  48 48 748 250 
Dean Catley Kimberworth Striders M45  48 49 724 250 18 
Kristie Holroyd Lincoln & District Runners F45  48 52 738 250 
Andrew Kitchen Sheffield Triathlon M45  48 54 740 250 
Lisa Fouweather Doncaster Athletic Club F  48 57 741 251 
Kris Calvert Doncaster Athletic Club M35  48 57 743 251 
Sarah Ward Steel City Striders F40  49 00 720 251 
Liam Russell Steel City Striders M35  49 01 745 251 
Ashley Barwick Rother Valley Swallows AC M50  49 01 755 251 
Robert Bryce Claremont Road Runners M  49 03 711 251 
Carl Groves Cleethorpes Athletic Club M55  49 03 718 251 
Kelly Ford Barnsley Harriers F40  49 06 722 251 
Amanda Lane Danum Harriers  F55  49 09 736 252 
Ian Haldenby Gainsborough & Morton Striders M45  49 09 764 252 
John Pummell North Derbyshire Running Club M50  49 12 750 252 
Cara Hanson Steel City Striders F35  49 13 767 252 
Mark Finnigan Plymouth Harriers M50  49 14 751 252 
Kevin Lovett Gainsborough & Morton Striders M55  49 19 783 253 
Lee Parsons Gainsborough & Morton Striders M40  49 23 792 253 
Mark Waterson City of Hull AC M55  49 24 762 253 
Gary Jones Team Manvers Triathlon M45  49 25 806 253 
Mike Ford Team Manvers Triathlon M60  49 27 808 253 
Christopher Smith Steel City Striders M45  49 28 788 253 
Harriet Morgan Pocklington Runners F  49 32 798 254 24 
Julie Wragg Unattached F40  49 35 775   
Lindsay Illingworth Knavesmire Harriers F35  49 35 778 254 
Emma Norton Steel City Striders F35  49 40 785 254 
Lois England City of Hull AC F  49 41 789 254 
David Parry Steel City Striders M65  49 41 810 254 
James Walker Knavesmire Harriers M  49 41 812 254 
Shaun Boyle Gainsborough & Morton Striders M50  49 42 805 255 
Rachel Jardine Barnsley Harriers F45  49 44 777 255 
Emma Sclanders Unattached F  49 44 790   
Gary Shaw Kingstone Runners M50  49 45 824 255 20 
Steven Padgett Newark Athletic Club M55  49 46 797 255 11 
Mick Riley Doncaster Athletic Club M50  49 46 811 255 
Adrian Tuplin Danum Harriers  M50  49 49 850 255 12 
Paul Murphy Danum Harriers  M50  49 50 851 255 
Keith Ross Kingston Upon Hull AC M60  49 51 826 255 
Gillian Neal Rotherham Harriers F55  49 52 796 255 
Jez Kaye East Hull Harriers M50  49 54 803 256 
Hanna Bennett Gainsborough & Morton Striders F40  49 54 820 256 
David Hayden Danum Harriers  M55  49 55 852 256 
William Keedy Unattached M40  50 03 814   
Helen Strong Vegan Runners UK F50  50 03 821 256 
Mark Chesman Scunthorpe Athletic Club M55  50 07 834 257 23 
Joe Toker Kingston Upon Hull AC M  50 10 844 257 
Stephanie Street Steel City Striders F60  50 12 815 257 10 
Peter Mitchell Lonely Goat RC  M50  50 12 841 257 
Mark Shaw Kingston Upon Hull AC M35  50 15 824 257 
Brian Long Kingston Upon Hull AC M55  50 19 831 258 
Paul Brewer Goole Viking Striders M35  50 21 823 258 
Andy Naylor City of Hull AC M40  50 21 828 258 
Vikki Hearn Gainsborough & Morton Striders F35  50 21 853 258 
Paul Adams Lincolnshire Quadrathlon Club M40  50 27 839 258 23 
David Bancroft Caistor Running Club M65  50 28 835 258 
Gillian Burgon Steel City Striders F35  50 28 843 258 
Debi Jephson Pocklington Runners F45  50 29 867 259 
Morven Lowe Steel City Striders F40  50 32 862 259 
David Hamshaw Team Manvers Triathlon M50  50 36 842 259 
Claire Johnson Steel City Striders F40  50 38 856 259 
Alan Kendra Pocklington Runners M50  50 41 877 260 
Kathryn Drury Barton & District AC F  50 43 874 260 
Steven Jones Kingstone Runners M50  50 45 895 260 
Zoe Goddard Kingstone Runners F55  50 52 868 261 
Edgar Barraclough Unattached M60  50 52 897   
Stephen Burnley Barnsley Harriers M50  50 52 918 261 
Stephen Tomlinson Newark Athletic Club M40  50 59 878 261 
Lisa Cook Fitmums & Friends F40  51 04 909 262 
Karen Butcher Selby Striders F40  51 09 916 262 
Ian Blackburn Steel City Striders M60  51 09 926 262 
Adam Thompson Kingston Upon Hull AC M50  51 10 886 262 
Stephen Stewardson Danum Harriers  M60  51 10 906 262 
Natalie Howlett Doncaster Athletic Club F45  51 12 901 262 
Nicola Barker Barton & District AC F40  51 13 871 262 
Jane Deville Lakeside Lincoln Running Club F45  51 13 907 262 
Richard Giles Steel City Striders M35  51 16 919 263 
Paul Ellis Acre Street Runners M  51 21 893 263 
Nick Newman Doncaster Athletic Club M55  51 24 870 263 
Rebecca Greenwood Ackworth Road Runners F35  51 33 953 264 
Peter Poppy Lonely Goat RC  M50  51 36 928 264 
Malcolm Piper Wolds Vets M60  51 36 934 264 
Rachel Clarke-Williams South Leeds Lakers Running Club F  51 36 993 264 
Karen Brooks Unattached F  51 39 976   
Rebecca Varnouse Penny Lane Striders F35  51 43 936 265 
Christina Feirn Unattached F35  51 44 930   
Claire Hayden Danum Harriers  F  51 44 1087 265 
Beverley Brisby Fitmums & Friends F40  51 46 1012 265 
Clive Hall Rotherham Harriers M50  51 48 1010 265 
Clare Durose Danum Harriers  F45  51 49 949 265 
Karla Wright Lincoln & District Runners F40  51 50 951 265 
Glynn Jones Doncaster Athletic Club M50  51 50 967 265 11 
Laura Oliphant Danum Harriers  F  51 52 957 266 
Sharon Dale Danum Harriers  F50  51 53 961 266 
Richard Cooper Winterton Running Club M55  51 53 997 266 
Becky Coulman Kingston Upon Hull AC F35  51 54 996 266 
Julie Riding Barnsley Harriers F55  51 55 1031 266 
Sarah Gilbert Sheffield Running Club F  51 58 955 266 
Paula Johnston Bramley Breezers F50  51 59 955 266 
Ruth Albaya Halifax Harriers F35  52 00 971 266 
Justyna Felczerek Doncaster Athletic Club F35  52 06 954 267 
Andy Flynn Northowram Pumas M45  52 06 972 267 
Malcolm Knight Danum Harriers  M40  52 08 999 267 25 
Ian Fleeton Doncaster Athletic Club M35  52 12 1028 267 
Jayne Beresford Doncaster Athletic Club F50  52 13 981 267 
Laura Clark Danum Harriers  F35  52 14 992 268 
Karen Andrews Goole Viking Striders F55  52 14 1018 268 14 
Sarah Cooper Ackworth Road Runners F45  52 16 979 268 
Giuseppina Perseu Gainsborough & Morton Striders F35  52 17 1013 268 
Peter Lane Notfast Running Club M40  52 17 1056 268 
Nicola Cottam Grantham Athletic Club F50  52 20 1010 268 
Dawn Earnshaw Rodillian Runners F45  52 21 1023 268 
Sarah Coleman Cleethorpes Athletic Club F45  52 22 1004 268 
Jo Barnsley Cleethorpes Athletic Club F40  52 22 1005 268 21 
James Fairgrieve Cleethorpes Athletic Club M45  52 24 1007 268 
Emma Stead Vocalink Running Club F35  52 28 1000 269 
Emma Dalton Lincoln & District Runners F40  52 28 1042 269 
Josephine Blewitt Steel City Striders F45  52 37 1036 270 
Sarah McInnis Scunthorpe Athletic Club F40  52 43 1041 270 
Paul Coy Scunthorpe Athletic Club M40  52 45 1043 270 
Dave Smith Lincoln Wellington Athletic Club M65  52 49 1045 271 
Clive Cook Barton & District AC M50  52 52 1055 271 
Sarah Shelton Barnsley Harriers F40  52 52 1074 271 
David Young Kingston Upon Hull AC M60  52 54 1038 271 
Andrew Scott Newark Athletic Club M55  52 54 1040 271 
Rachel Allen Tickhill Running and Athletic F40  52 56 1063 271 
Andrew Archer Pontefract Athletics Club M50  53 07 1030 272 
Phil Kitchen Gainsborough & Morton Striders M55  53 09 1062 272 
Keith Graham Selby Striders M50  53 13 1044 273 
Alan Gregory Winterton Running Club M55  53 13 1093 273 
Lynn Crossland Fitmums & Friends F  53 13 1111 273 
Robert Pursley Kingstone Runners M45  53 16 1082 273 
Christine Wells Lincoln & District Runners F50  53 17 1096 273 21 
Kate Amis Wolds Vets F40  53 17 1136 273 
Stephen Barrie Danum Harriers  M55  53 19 1109 273 
Sarah-jane Wade Smalley Road Runners F40  53 29 1092 274 
Walter Kent Winterton Running Club M55  53 30 1141 274 11 
Gemma Williamson Sheffield Running Club F  53 32 1102 274 
Claire Jackson Grimsby Triathlon Club F40  53 32 1123 274 
Kate Gardiner Goole Viking Striders F40  53 36 1159 275 17 
Tracy Hughes Barnsley Harriers F45  53 37 1061 275 
Tina Begg Fitmums & Friends F40  53 45 1122 275 
Ruth Blackburn Barnsley Harriers F35  53 45 1127 275 
Vikki Wilson Lincolnshire Quadrathlon Club F45  53 45 1154 275 
Louise Walker Rounday Runners F35  53 46 1094 275 
Shaun Fletcher Barton & District AC M50  53 46 1145 275 
Richard Binks Steel City Striders M65  53 47 1083 275 
Simon Wilson Lincolnshire Quadrathlon Club F45  53 48 1160 276 
Jo Yendell Unattached F55  53 50 1078   
Mick Wood Gainsborough & Morton Striders M55  53 50 1116 276 
Samantha Ritson Scunthorpe Athletic Club F45  53 50 1124 276 
Eve Couch Barton & District AC F40  54 04 1091 277 
Alison Zientek Unattached F40  54 04 1131   
Niceeta Padgett Newark Athletic Club F45  54 06 1174 277 
Andrew Round Danum Harriers  M55  54 07 1162 277 
Simon Kimmins Wingerworth Wobblers M55  54 08 1181 277 
Morgan Cutts Gainsborough & Morton Striders M  54 09 1150 277 
John Hastings Unattached M45  54 09 1203   
Simon Gleadhall Steel City Striders M50  54 10 1149 277 
Gail Farr West Hull Ladies Road Running Club F50  54 12 1151 278 25 
John Gray Fitmums & Friends M60  54 12 1172 278 
Joy Botfield Unattached F35  54 14 1180   
Nigel Bradbury Barnsley Harriers M50  54 18 1260 278 
Helen Eberlin Steel City Striders F70  54 23 1192 279 
Susan Burgess Fitmums & Friends F50  54 24 1189 279 10 
Debbie Ingle South Leeds Lakers Running Club F40  54 24 1211 279 
Joanna Brady Goole Viking Striders F45  54 27 1136 279 
Fiona Earl Kimberworth Striders F50  54 32 1202 279 
Paul Smith Newark Athletic Club M  54 32 1222 279 
Sally Wheelhouse Askern & District Running Club F50  54 33 1225 279 
Mark Webster Doncaster Athletic Club M45  54 34 1206 279 
Michael Watson Kingston Upon Hull AC M65  54 34 1209 279 
Laurence Lennon Abbey Runners M60  54 36 1195 280 
Paul Johnston Doncaster Athletic Club M55  54 39 1218 280 
Brian Foston Lincoln & District Runners M70  54 42 1214 280 
Julia Waldron Steel City Striders F45  54 47 1201 281 
Leigh Quinn Lincolnshire Quadrathlon Club F45  54 47 1233 281 
Paula Simpson Unattached F55  54 48 1219   
Jenny Burton Danum Harriers  F  54 49 1237 281 
Clive Prady Barton & District AC M60  54 50 1224 281 
Jason Hemsworth Unattached M45  54 53 1256   
Jacqueline Jackson Newark Athletic Club F45  55 03 1229 282 
Jason Hughes Smalley Road Runners M45  55 04 1311 282 
Caitlin Clark Knavesmire Harriers F  55 07 1227 282 
Michelle Wray Fitmums & Friends F50  55 11 1234 283 
Andrew Bowmer Maltby Running Club M50  55 11 1235 283 
Kevin Housham Gainsborough & Morton Striders M45  55 15 1271 283 
Clive Downing Steel City Striders M55  55 16 1253 283 
Richard Moody Sheffield Running Club M55  55 19 1231 283 
Dawn Jackson Steel City Striders F55  55 20 1232 283 15 
John Mallett Ware Joggers M40  55 20 1267 283 
Brian Cooper Kingstone Runners M50  55 24 1269 284 
Paula Mills Barnsley Harriers F50  55 34 1299 285 
Samantha Jones Kingstone Runners F  55 35 1270 285 
Peter Middleton Notfast Running Club M45  55 39 1303 285 
Clare Malloy Kingstone Runners F  55 40 1266 285 
Neil Binnie Barnsley Harriers M35  55 44 1290 285 
Andrew Dickerson Kingston Upon Hull AC M55  55 44 1319 285 23 
Amelia Dickerson Kingston Upon Hull AC F  55 44 1321 285 
Karen Scott City of Hull AC F45  55 48 1279 286 
Richard Cooper Ackworth Road Runners M35  55 49 1306 286 
Ian Anderton Gainsborough & Morton Striders M  55 56 1285 286 
Rebecca Pyrah Valley Hill Runners F  56 13 1322 288 
Kerry Mitchell Doncaster Athletic Club F45  56 16 1292 288 
Tina Medlock Rotherham Harriers F40  56 17 1361 288 
Victoria Faulkner Mansfield Harriers F35  56 19 1308 288 
Lucy Cowell Steel City Striders F45  56 19 1338 288 
Peter Allan Beverley Athletic Club M35  56 21 1354 289 
Delvin Clarke-Williams South Leeds Lakers Running Club M  56 22 1340 289 
Rosemary Royles Steel City Striders F50  56 30 1420 289 
Geoff Owen Human Energy Running Club M50  56 34 1337 290 
Caroline Brash Steel City Striders F40  56 35 1342 290 
Julian Brent South Leeds Lakers Running Club M60  56 36 1360 290 24 
Rich Purdy Danum Harriers  M40  56 36 1374 290 
Shelly Ibbotson Gainsborough & Morton Striders F55  56 36 1414 290 
Isabel Hilton Danum Harriers  F  56 37 1376 290 
Philip Osborne Kingston Upon Hull AC M70  56 37 1379 290 
George Janes Sheffield Triathlon M  56 38 1315 290 
Sheila Kerr Scunthorpe Athletic Club F55  56 38 1384 290 15 
Peter Brash Steel City Striders M50  56 39 1344 290 
Matthew Patterson Newark Athletic Club M50  56 39 1416 290 
Dawn Oades East Hull Harriers F40  56 40 1368 290 25 
Lisa Isam Barnsley Harriers F45  56 41 1356 290 
Donna Wright Newark Athletic Club F45  56 41 1418 290 
Elizabeth Kidd Fitmums & Friends F35  56 44 1370 291 
Darren Lambert Doncaster Athletic Club M50  56 44 1420 291 
Rosie Smith Steel City Striders F35  56 45 1327 291 20 
Laura Barnes Rotherham Harriers F  56 49 1395 291 
Nicola Riley Beverley Athletic Club F50  56 51 1405 291 12 
Siobhan Webb Barton & District AC F  56 53 1329 291 
Elaine Craiggs Valley Striders F40  56 53 1406 291 
Anthony Spurr Unattached M45  56 55 1381   
Margaret Butler Doncaster Athletic Club F60  56 57 1389 292 11 
Claire MacLeod Doncaster Athletic Club F45  56 58 1341 292 
Janet Powell Doncaster Athletic Club F60  57 00 1386 292 
Emerald Sharkey Fitmums & Friends F35  57 04 1478 292 
Chris Redhead Notfast Running Club M40  57 09 1438 293 
Martyn Walter Doncaster Athletic Club M55  57 12 1427 293 
Matt Millington Danum Harriers  M35  57 15 1409 293 25 
Karen Illsley Newark Athletic Club F  57 15 1439 293 
Jennie Renshaw Kimberworth Striders F40  57 17 1467 293 25 
Kathryn Scott Newark Athletic Club F55  57 19 1447 294 
Ray Barber South Leeds Lakers Running Club M60  57 21 1432 294 
Christina Mallender Doncaster Athletic Club F45  57 30 1448 295 
Jill Daly Ackworth Road Runners F50  57 31 1457 295 
Alan Thimbleby Doncaster Athletic Club M60  57 36 1489 295 
Zoe Dickinson Steel City Striders F45  57 38 1458 295 
Hannah James Bramley Breezers F  57 41 1452 295 
Michael Hair Doncaster Athletic Club M50  57 42 1440 296 
Betty Barber South Leeds Lakers Running Club F65  57 44 1459 296 
Julia Keighery Unattached F35  57 46 1475   
David Prowse Lliswerry Runners M55  57 48 1472 296 
Joanne Waugh Danum Harriers  F50  57 55 1473 297 
Karl Barnett Tickhill Running and Athletic M40  57 55 1491 297 
Nikki Speck Danum Harriers  F  58 01 1484 297 25 
Keith Maddison Scunthorpe Athletic Club M50  58 02 1466 297 
Sylvia Creasey Scunthorpe Athletic Club F45  58 02 1468 297 
Neil Costigan Danum Harriers  M55  58 03 1494 297 
Sheila Maddison East Hull Harriers F55  58 08 1495 298 
Rose James Doncaster Athletic Club F40  58 09 1476 298 
Anne Findlay Caistor Running Club F55  58 12 1482 298 
Mel Blackburn Unattached F  58 58 1481   
 
<<< View the External Full Results
 
<<< External Link: https://www.dewsburyroadrunners.co.uk/cgi/resultsQuery.php?Event=14133&fwd=1
 
<<< Printable Plain Version of these Results
 
<<< Download a CSV file
 
<<< Back To Main Results Page

Version 3.1 Webdesign © Andrew Cottier 2020