View the Dewsbury Road Runners Calendar
 
visitor:
2326004
 
rss feed:
 
 
 
Results for Ward Green 6 on the 22nd Dec 2019
 
Full NameClubCatHMSPositionRanking ScoreGrand Prix
Scott Hinchcliffe Penistone Footpath Runners M  30 16 1 of 144 153 
Mike Burrett Leeds City Athletic Club M40  31 16 2 of 144 158 
Matthew Craig Hallamshire Harriers M  31 39 3 of 144 160 
Matthew Pierson Stainland Lions M  31 54 4 of 144 161 
Simon Deakin Leeds City Athletic Club M40  32 13 5 of 144 163 
Gareth Cooke Penistone Footpath Runners M  32 20 6 of 144 164 
Alan Ford Barnsley Harriers M40  32 26 7 of 144 164 
Kieron Reed Penistone Footpath Runners M35  33 48 9 of 144 171 12 
Joshua Bird Barnsley Athletic Club M  34 21 10 of 144 174 
Darren Reece Stainland Lions M40  35 00 12 of 144 177 
Christopher Gillott Barnsley Athletic Club M  36 02 14 of 144 182 
Damian Kilpin Penistone Footpath Runners M40  36 22 15 of 144 184 19 
Anthony Wright Penistone Footpath Runners M50  36 31 16 of 144 185 13 
Christina Laking Barnsley Athletic Club F35  36 45 17 of 144 186 
Henry Carter Spenborough & District AC M  37 02 18 of 144 187 
Daniel Hayward Kingstone Runners M  37 16 19 of 144 189 
David Brooksbank Barnsley Athletic Club M60  37 20 20 of 144 189 
David Harling Barnsley Athletic Club M50  37 50 23 of 144 191 
Bridget Coomber Denby Dale Travellers F55  38 15 24 of 144 194 
Gareth Knight Stainland Lions M40  38 17 26 of 144 194 
Gavin Dodd Stainland Lions M45  39 06 28 of 144 198 13 
Phillip Tyas Barnsley Harriers M35  39 07 29 of 144 198 
Oliver Pike Penistone Footpath Runners M40  39 16 30 of 144 199 
Dale Ormston Barnsley Harriers M50  39 19 32 of 144 199 11 
Lydia Race Barnsley Athletic Club F35  39 28 34 of 144 200 
Christopher Judge York Triathlon Club  M45  39 31 35 of 144 200 
Richard Crombie Stainland Lions M35  39 33 36 of 144 200 
Andy Meskimmon Dewsbury Road Runners M55  39 35 37 of 144 200 11 
Timothy Webster Kingstone Runners M45  39 48 38 of 144 201 
Chris Strutt Ackworth Road Runners M45  39 58 39 of 144 202 13 
Gary Podmore Sheffield Running Club M60  40 08 40 of 144 203 
Joanne Bolton Kimberworth Striders F50  40 13 41 of 144 204 18 
David Lancaster York Acorn Running Club M60  40 20 43 of 144 204 
Gavin Sanderson Kingstone Runners M40  40 26 44 of 144 205 16 
Ian Mason Askern & District Running Club M50  40 31 45 of 144 205 
Jonny McFaul Goole Viking Striders M  40 39 46 of 144 206 22 
Clayton Cutter Stainland Lions M40  41 02 47 of 144 208 
Dean Wallace Barnsley Athletic Club M60  41 55 48 of 144 212 
Katie Roberts Barnsley Harriers F35  41 58 49 of 144 212 
John Galloway Barnsley Harriers M50  42 06 50 of 144 213 
Mark Wood Barnsley Athletic Club M40  42 14 51 of 144 214 
Mark Rawnsley Kingstone Runners M50  42 27 52 of 144 215 
Patrick Rooney Kimberworth Striders M60  42 46 53 of 144 216 
Hannah Butcher Penistone Footpath Runners F  43 07 55 of 144 218 
Kelvin Bowskill Penistone Footpath Runners M65  43 10 56 of 144 218 
Steve Hall Stainland Lions M60  43 17 57 of 144 219 
Martyn Goodwin Penistone Footpath Runners M60  43 33 60 of 144 220 
Vicky Shaw Barnsley Athletic Club F35  43 36 61 of 144 221 
Matthew Rose Holmfirth Harriers M45  43 56 62 of 144 222 
Helen Armitage Stainland Lions F55  44 19 63 of 144 224 10 
Chris Armin Lonely Goat RC  M40  44 23 64 of 144 225 
Dave Allemby Barnsley Athletic Club M60  44 44 65 of 144 226 
Doug Scott Kingstone Runners M55  45 21 66 of 144 229 
Michelle Rogerson Stainland Lions F45  45 36 67 of 144 231 
Thomas Lawcock Barnsley Harriers M  46 02 68 of 144 233 
Alan Knox Penistone Footpath Runners M65  46 10 69 of 144 234 
Stephen Lister Kingstone Runners M50  47 00 71 of 144 238 
Richard Plunkett Acre Street Runners M55  47 13 72 of 144 239 
Adrian Holyhead Kimberworth Striders M55  47 26 73 of 144 240 20 
Roy Hart Barnsley Athletic Club M65  47 29 74 of 144 240 
Catherine Catherine Stainland Lions F45  47 39 75 of 144 241 25 
Dave Hewitt Steel City Striders M65  47 50 76 of 144 242 25 
Debbie Bland Airecentre Pacers F65  47 57 77 of 144 243 12 
Janette Jackson Barnsley Athletic Club F45  48 03 78 of 144 243 
Ian Hoskins Stainland Lions M50  48 03 79 of 144 243 
Gary Shaw Kingstone Runners M50  48 13 80 of 144 244 
Philip Haigh Kimberworth Striders M60  48 47 81 of 144 247 10 
Ian Copley Barnsley Athletic Club M55  48 58 84 of 144 248 
Brent Ward Kingstone Runners M40  48 59 85 of 144 248 11 
Zoe Goddard Kingstone Runners F55  49 05 86 of 144 248 
Craig Robinson Barnsley Harriers M35  49 13 87 of 144 249 
Anne-marie Ullyott Stainland Lions F45  49 50 88 of 144 252 
Ray Howarth Rothwell Harriers M65  50 08 89 of 144 254 
Angela Lee Stainland Lions F55  50 23 91 of 144 255 
Yvonne Twelvetree Totley Athletic Club F65  50 30 92 of 144 256 14 
Robert Pursley Kingstone Runners M45  50 37 93 of 144 256 
Valentina Wright Penistone Footpath Runners F45  50 51 94 of 144 257 
Stu Smith Penistone Footpath Runners M60  50 57 95 of 144 258 
Neal Matthews Sheffield Running Club M50  51 29 98 of 144 261 
Brian Watts Askern & District Running Club M70  51 33 99 of 144 261 
Karen Thorne Stainland Lions F55  51 44 100 of 144 262 
Gary Tasker Kingstone Runners M55  51 48 101 of 144 262 
Sharron Marlor-Gage Stainland Lions F50  52 33 102 of 144 266 
Ray Mooney Stainland Lions M55  52 35 103 of 144 266 
John Exley Kingstone Runners M55  52 53 105 of 144 268 
Carl Dixon Kingstone Runners M50  53 05 106 of 144 269 12 
Angie Slater Kingstone Runners F40  53 07 107 of 144 269 10 
Ruth Blackburn Barnsley Harriers F35  53 08 108 of 144 269 
Simon Greene Unattached M65  53 16 109 of 144   
Paul Wheatley Barnsley Harriers M65  53 34 110 of 144 271 
Tracy Rawnsley Kingstone Runners F50  53 44 111 of 144 272 17 
Ken Jones Dark Peak M70  53 48 112 of 144 272 
Julie Roberts Ackworth Road Runners F45  53 53 113 of 144 273 
Paul Armitage Stainland Lions M55  54 28 114 of 144 276 
Clare Bates Barnsley Harriers F50  55 08 115 of 144 279 
Dawn Medlock Stainland Lions F55  55 45 117 of 144 282 25 
Graham Bateson Barnsley Athletic Club M60  55 45 118 of 144 282 
Philip Richards Stainland Lions M45  56 09 119 of 144 284 25 
Paul Smith Askern & District Running Club M70  56 31 120 of 144 286 
Paul Conlan Kingstone Runners M45  56 42 121 of 144 287 
Elizabeth Willoughby Denby Dale Travellers F60  56 55 123 of 144 288 
Anne Bennett Barnsley Athletic Club F65  57 26 125 of 144 291 
Malcolm Rhodes Rotherham Harriers M70  57 51 126 of 144 293 
Sue Hall Penistone Footpath Runners F60  58 29 127 of 144 296 
John Spencer Penistone Footpath Runners M60  58 55 128 of 144 298 
Melissa Vincent Stainland Lions F35  59 00 129 of 144 299 25 
Heather Mitchell Dewsbury Road Runners F65  59 26 130 of 144 301 
Lindsey Shaw Kingstone Runners F45  59 53 133 of 144 303 
Caroline Batty Barnsley Harriers F40 00 48 134 of 144 308 
Deborah Wilson Barnsley Harriers M55 00 48 135 of 144 308 
Julie Gough Kingstone Runners F60 01 17 136 of 144 310 
Ian Christopherson Barnsley Harriers M70 02 10 137 of 144 315 
Tracy Wright Kingstone Runners F50 03 54 139 of 144 323 
Debbie Hinds Stainland Lions F50 05 57 141 of 144 334 
Lynn Tasker Kingstone Runners F55 07 04 142 of 144 339 
Christina Scott Kingstone Runners F55 15 08 144 of 144 380 
 
<<< View the External Full Results
 
<<< External Link: https://www.dewsburyroadrunners.co.uk/cgi/resultsQuery.php?Event=14290&fwd=1
 
<<< Printable Plain Version of these Results
 
<<< Download a CSV file
 
<<< Back To Main Results Page

Version 3.1 Webdesign © Andrew Cottier 2020