View the Dewsbury Road Runners Calendar
 
visitor:
2138332
 
rss feed:
 
 
 
Results for Spen Greenway 10K on the 13th Sep 2015
 
Full NameClubCatHMSPositionRanking ScoreGrand Prix
Jonathan Walton Leeds City Athletic Club M45  33 54 1 of 147 209 
Carl Thackery Hallamshire Harriers M50  34 16 2 of 147 211 
Joe Sagar Spenborough & District AC M  34 20 3 of 147 211 
Kevin Ogden Spenborough & District AC M40  34 38 4 of 147 213 
David Herdsman Unattached M35  35 46 5 of 147 220 
John Convery Bingley Harriers M50  35 51 6 of 147 221 
Martin Hall Spenborough & District AC M50  36 40 7 of 147 226 
Neil Barker Spenborough & District AC M45  37 15 8 of 147 229 
Gerard Skippins Spenborough & District AC M40  37 17 9 of 147 229 
Alexander Booth Leeds City Athletic Club M  37 45 10 of 147 232 
Dean Winter Askern & District Running Club M35  38 22 11 of 147 236 
Nathaniel Stock Longwood Harriers Athletic Club M  38 29 12 of 147 237 
Elliot Thompson Longwood Harriers Athletic Club M  38 34 13 of 147 237 
James Goodall Unattached M  38 45 14 of 147 238 
Robert Blemings St Theresas M  38 53 15 of 147 239 
John Turpin Spenborough & District AC M40  38 59 16 of 147 240 
Anthony Bradford Spenborough & District AC M50  39 19 17 of 147 242 
Will Marshall Leeds City Athletic Club M  39 22 18 of 147 242 
Sean McCafftey Holmfirth Harriers M45  39 25 19 of 147 243 
Lee Ridley Unattached M40  39 29 20 of 147 243 
Andrew Croft Unattached M40  39 35 21 of 147 244 
Edward Revell Spenborough & District AC M35  39 43 22 of 147 244 
Ben Watson Baildon Runners M35  39 51 23 of 147 245 
Cameron Williams Spenborough & District AC M  39 54 24 of 147 246 
Faye Beckett Wakefield Harriers F  39 56 25 of 147 246 
Hugh Allen Wakefield Harriers M45  40 02 26 of 147 246 
Peter Swoboda Rothwell Harriers M  40 09 27 of 147 247 
Mark Leggett Spenborough & District AC M50  40 16 29 of 147 248 
Adam Garton Valley Striders M45  40 20 30 of 147 248 
Martin Booth Penistone Footpath Runners M50  40 38 32 of 147 250 
Tony Bromley Spenborough & District AC M35  41 00 34 of 147 252 
Ian Ogden Spenborough & District AC M40  41 36 35 of 147 256 
Henry Carter Spenborough & District AC M  42 18 36 of 147 260 
Lesley Leggett Spenborough & District AC F55  42 40 37 of 147 263 
Darren Wake Spenborough & District AC M35  42 41 38 of 147 263 
Patrick Rooney Kimberworth Striders M60  42 44 39 of 147 263 
Richard Brook Queensbury Running Club M40  42 49 40 of 147 264 
Louise Wardman Valley Striders F  43 01 42 of 147 265 
Joanne Bolton Kimberworth Striders F45  43 30 43 of 147 268 
Emer Dudley Roberttown Road Runners F50  43 39 44 of 147 269 
Kevin Jaggar Stainland Lions M45  43 56 45 of 147 270 
Paul McCormick Stainland Lions M45  44 13 46 of 147 272 
David Goodfellow Crook and District Athletic Club M40  44 25 47 of 147 273 
James Khan Spenborough & District AC M  44 44 48 of 147 275 
Laura Cummings Derwent Runners F35  44 57 49 of 147 277 
Lewis Bellwood Spenborough & District AC M  45 06 50 of 147 278 
Mark Delaney Baildon Runners M50  45 26 51 of 147 280 
John Cooke Tadcaster Harriers M55  45 28 52 of 147 280 
Paul Sanderson Rothwell Harriers M50  45 39 53 of 147 281 
Andrew MacKrill Stainland Lions M35  45 52 56 of 147 282 
Diane Waite Stainland Lions F50  46 00 57 of 147 283 
Tom Mason Hyde Park Harriers M  47 14 58 of 147 291 
Gaby Ferris Stainland Lions F40  47 25 59 of 147 292 
Michael Dransfield Spenborough & District AC M50  48 03 61 of 147 296 
Haseeb Raja Dewsbury Road Runners M50  48 16 64 of 147 298 25 
Martin Athey Dewsbury Road Runners M35  48 49 65 of 147 301 
James Dunham Roberttown Road Runners M45  48 50 66 of 147 301 
Jonathan Mason Unattached M  49 22 67 of 147 304 
Graham Smerdon Stainland Lions M40  49 24 68 of 147 304 
Grant Cooper Spenborough & District AC M45  49 27 69 of 147 304 
Craig Brown Spenborough & District AC M40  49 42 71 of 147 306 
Alan Bye Skyrac Athletic Club M70  49 47 72 of 147 306 
Chris Heneachon Selby Striders M40  49 52 73 of 147 307 
Zoey Heneachon Selby Striders F40  49 59 74 of 147 308 
David Waite Stainland Lions M50  50 03 75 of 147 308 
Mick Hogan Eccleshill Road Runners M55  50 17 76 of 147 310 
Alex Spencer Leeds Bradford Triathlon Club M  51 41 81 of 147 318 
Geoff Perigo Baildon Runners M55  52 03 84 of 147 320 
Robert Chaplin Spenborough & District AC M40  52 40 87 of 147 324 
Peter Schofield Knavesmire Harriers M65  53 00 89 of 147 326 
Michael Hall Holmfirth Harriers M50  53 01 90 of 147 326 
Tim Cock Holmfirth Harriers M70  53 15 91 of 147 328 
Shaun Camponi Dewsbury Road Runners M55  54 21 92 of 147 335 
Stephen Wilby Queensbury Running Club M60  54 28 93 of 147 335 
Sarah Barker Spenborough & District AC F50  54 33 95 of 147 336 
Julie Newsome Spenborough & District AC F50  54 35 96 of 147 336 
Julie Nugent Barnsley Harriers F45  54 38 94 of 147 336 
Ken Chapman Kimberworth Striders M70  54 48 98 of 147 337 
Peter Persico Abbey Runners M35  55 03 99 of 147 339 
Sharon Whitworth Meltham Athletic Club F45  55 20 100 of 147 341 
Julie Richardson Unattached F50  55 38 102 of 147 343 
Ian Codling Thirsk And Sowerby Harriers M70  55 59 138 of 147 345 
Helen Gooder Roberttown Road Runners F40  56 03 104 of 147 345 
Susan Hope Dewsbury Road Runners F50  56 44 105 of 147 350 25 
Michael Mason Hyde Park Harriers M50  56 53 106 of 147 350 
Julie Asquith Roberttown Road Runners F35  56 55 107 of 147 350 
Katie Jones Pudsey Pacers F  57 15 108 of 147 353 
Sally Gavaghan Baildon Runners F60  57 52 111 of 147 356 
Sharon Cooper Roberttown Road Runners F40  58 00 113 of 147 357 
Jackie Walters Baildon Runners F65  58 03 114 of 147 357 
Roger Heath Unattached M45  58 11 115 of 147 358 
Claire Senior Valley Striders F35  58 43 117 of 147 362 
Peter Knott Roberttown Road Runners M60  58 51 119 of 147 362 
Denise Nicholson Stainland Lions F50  59 08 121 of 147 364 
Garry Nicholson Stainland Lions M50  59 08 122 of 147 364 
Paul Hayhurst Dewsbury Road Runners M40  59 23 123 of 147 366 25 
Ian Linley Vegan Runners UK M50 00 03 125 of 147 370 
Lesley Armstrong Roberttown Road Runners F45 00 13 126 of 147 371 
Melvyn Burton Crossgates Harriers M60 00 33 127 of 147 373 
Donna Allen Kingstone Runners F40 00 38 128 of 147 373 
Katherine Gomersall Spenborough & District AC F40 00 40 129 of 147 374 
Tracy Sormus Roberttown Road Runners F45 01 03 131 of 147 376 
Geraldine Ray Baildon Runners F45 01 23 132 of 147 378 
Janet Murnin Dewsbury Road Runners F50 02 06 133 of 147 445 
Dawn Hogan Eccleshill Road Runners F50 02 17 134 of 147 384 
Ciara Crossan Hyde Park Harriers F 03 18 135 of 147 390 
Elizabeth Green Rothwell Harriers F50 09 26 139 of 147 428 
Richard Depledge Baildon Runners M40 11 03 140 of 147 438 
Lisa Dowson Spenborough & District AC F35 11 26 141 of 147 440 
Helen Foster Spenborough & District AC F35 11 26 142 of 147 440 
Marian Codling Thirsk And Sowerby Harriers F70 14 53 143 of 147 461 
Rachel Amner Baildon Runners F40 22 25 145 of 147 508 
 
<<< View the External Full Results
 
<<< External Link: https://www.dewsburyroadrunners.co.uk/cgi/resultsQuery.php?Event=2987&fwd=1
 
<<< Printable Plain Version of these Results
 
<<< Download a CSV file
 
<<< Back To Main Results Page

Version 3.1 Webdesign © Andrew Cottier 2020