View the Dewsbury Road Runners Calendar
 
visitor:
3762419
 
rss feed:
 
 
 
Results for Sheffield 10k on the 30th Oct 2016
 
Full NameClubCatHMSPositionRanking ScoreGrand Prix
Danny Collinge Clayton Le Moors Harriers M  32 38 213 
Liam Rabjohn Richmond & Zetland Harriers M  32 52 214 
Stuart Grange Unattached M  32 54 214 
Robert Scott Richmond & Zetland Harriers M  33 51 221 
Gavin Keight Hallamshire Harriers M  34 12 223 
Adam Dyson Hallamshire Harriers M  35 19 230 
David Bagot Clayton Le Moors Harriers M  35 20 230 
Peter Cannell Hallamshire Harriers M40  35 34 232 
Andrew Carrier Unattached M  35 43 232 
Tom Dart Unattached M  35 49 10 233 
Ben Arnold Unattached M35  35 55 11 234 
Paul Faulkner Hallamshire Harriers M45  36 00 12 235 
Matthew Richardson Unattached M  36 06 13 235 
John Sanderson North Derbyshire Running Club M35  36 15 14 236 12 
Stuart Wilson Barnsley Athletic Club M  36 35 15 239 
David Allinson Unattached M50  36 38 16 238 
Mike Chapman Nene Valley Harriers M35  36 44 17 240 
Adam MacHan Racing TNT Chesterfield M35  36 50 18 240 
Jon Waller Penistone Footpath Runners M35  36 51 19 240 
Luke Newell Unattached M  37 06 20 242 
Jonathan Law Unattached M  37 11 21 242 
Craig Muress Unattached M45  37 18 22 243 
Mathew Sedgewick Unattached M45  37 22 23 243 
Stuart Cragg Skegness & District Running Club  M45  37 24 24 243 
Christopher Long Unattached M  37 25 25 244 
Steve Head Rothwell Harriers M45  37 31 26 245 
Kev Mahon Handsworth Roadhogs M40  37 32 27 245 
Andrew Watson Erewash Valley Running Club M45  37 45 29 246 
Peter Goodfellow Sheffield Triathlon M45  37 50 32 247 
Ryan Wright Orion Harriers M  38 05 34 248 
Christopher Moss Sheffield Running Club M  38 40 43 252 
Tony Daglish Redway Runners M50  38 51 47 253 
Ben Wilkinson Sheffield Running Club M  38 53 44 254 
Tom Borrowdale Harrogate Harriers M  39 01 50 255 
Kristian Edwards Unattached M  39 03 48 254 
Jack Robinson Lancaster University M  39 22 60 257 
Simon Hope Steel City Striders M  39 26 62 257 
Mark Patrick Cleethorpes Athletic Club M45  39 27 63 257 
Chris Livesley Totley Athletic Club M35  39 32 69 258 
Darran Ball Pocklington Runners M50  39 33 68 258 
Simon Reid Unattached M35  39 34 65 258 
Paul Johnson Steel City Striders M35  39 41 71 259 
Thomas Keight Heaton Harriers M  40 05 83 261 
Neil Booth Steel City Striders M45  40 06 86 262 
Paul Casson Kimberworth Striders M35  40 19 90 263 
Lewis Bourner Middlesbrough & Cleveland Harriers M  40 20 97 263 
Zoe Gmerek Sale Harriers F40  40 23 93 263 
Alex Shepherd Steel City Striders M45  40 28 95 264 
Nick O'Sullivan Steel City Striders M45  40 36 96 265 
Kevin Trussell Redhill Road Runners M40  40 48 101 266 
Phil Cowley Handsworth Roadhogs M  41 07 103 268 
Nicola Birch Scunthorpe Athletic Club F  41 13 109 269 
David Gibbons Doncaster Athletic Club M  41 19 114 270 
Alex Plant Sheffield Running Club M  41 33 112 271 
Ste Doherty Steel City Striders M40  41 41 121 272 
David Brooks Pudsey Pacers M50  41 57 144 274 
Eric Latham Steel City Striders M40  42 05 137 275 
Shane Finney South Cheshire Harriers M40  42 07 143 275 
Robert Paterson Cockermouth ASA M35  42 23 150 276 
John Armitage Steel City Striders M45  42 26 148 277 
Ian Wright City of Hull AC M  42 34 155 278 
Martin Greenough Steel City Striders M45  42 45 173 279 
Hannah Peel Sheffield Triathlon F  42 51 187 280 
Tud Jackson Steel City Striders M50  42 55 177 280 
Alastair Morgan Racing TNT Chesterfield M35  42 55 183 280 
Emma Cowley Handsworth Roadhogs F  43 03 185 281 
Matthew Caudwell Worksop Harriers M35  43 12 205 282 
Ellie Kitchen Unattached F  43 15 193 282 
Simon Baxter Sheffield Running Club M50  43 18 201 282 
Nicholas Ford Airecentre Pacers M  43 19 208 283 
Paul Thomas Baildon Runners M  43 25 198 283 
Emma Beckwith Leeds University F  43 27 200 283 
Sean McAuliffe Rutland Athletic Club M55  43 28 227 284 
Suzanne Bridges Steel City Striders F35  43 32 215 284 
Jason Green Knaresborough Striders M  43 41 222 285 
Ellen McLeod Sheffield Running Club F  43 43 229 285 
Caz Kay Totley Athletic Club F35  44 06 235 288 
Helen Young Knavesmire Harriers F35  44 13 256 288 
David Leat Unattached M60  44 17 248 288 
Steven Curtis Skegness & District Running Club  M  44 25 312 289 
Philip Kelly Totley Athletic Club M40  44 36 255 291 
Mark Robinson Kimberworth Striders M40  44 40 257 291 
Richard Watts Sheffield Running Club M45  44 40 278 291 
Christopher Barran Steel City Striders M45  44 42 287 292 
Daniel Lilley Steel City Striders M  44 44 280 292 
William Woodhead Airecentre Pacers M  44 45 271 292 
Sergei Shkul Steel City Striders M35  44 52 290 293 
Michael Hemsworth Wakefield Triathlon M  44 57 284 293 
Rob Davies Steel City Striders M50  45 05 310 294 
Maurice Sharkey Stockport Harriers M35  45 11 325 295 
Ian Fitzgerald Horsforth Harriers M40  45 18 303 295 
Fran Cummins Edinburgh University Athletics Club F  45 27 337 296 
Nicholas Bolt Steel City Striders M  45 35 352 297 
Karl Cubitt Lincoln & District Runners M40  45 38 341 298 
Eugene Rybinski Dark Peak M60  45 42 353 298 
Carmel Barker Valley Striders F55  45 44 340 298 
Jonathan Phillips Penistone Footpath Runners M35  45 57 454 300 
Chris Hastings Plymouth Harriers M  45 59 423 300 
Ian Woodford Cleethorpes Athletic Club M50  46 12 388 301 
Tim Shiles Totley Athletic Club M45  46 13 371 301 
Malcolm Lavery St Theresas M45  46 20 384 302 
Rob McGreal Redway Runners M45  46 22 460 302 
Adrian Rafferty Handsworth Roadhogs M45  46 31 402 303 
Peter Cooper Danum Harriers  M35  46 31 405 303 
Marcelo Eler Sheffield Running Club M  46 38 401 304 
Roger Wilde Sheffield Triathlon M50  46 45 431 305 
Gemma Thorpe Steel City Striders F35  46 47 436 305 
Julie Stanton Crossgates Harriers F50  46 59 444 306 
Anne Hegarty Totley Athletic Club F50  47 00 459 307 
James Pierce Horsforth Harriers M  47 01 474 307 
James Chambers Knavesmire Harriers M35  47 06 468 307 
Barry Corker Unattached M40  47 09 473 307 
James Finney Sheffield Uni M  47 15 441 308 
Anthony O'Keefe Steel City Striders M  47 24 470 309 
James Hartley Hallamshire Harriers M40  47 28 572 310 
Sadie Appleyard Pudsey Pacers F  47 36 523 310 
Steve Brookes Steel City Striders M50  47 41 487 311 
Christopher Lilley Kimberworth Striders M35  47 48 802 312 
Sian Gulliver Macclesfield Harriers AC F  47 49 532 312 
Dan Murphy Steel City Striders M  47 57 507 313 
Andrew Kitchen Sheffield Triathlon M40  48 02 522 313 
Emily Duckett Penistone Footpath Runners F  48 07 519 314 
Sue Thomas Trent Park Running Club F45  48 07 849 314 
Andrew Long Steel City Striders M40  48 08 513 314 
Christopher Heggs Steel City Striders M40  48 10 517 314 
Jim Lafferty Sheffield Triathlon M45  48 28 565 316 
Simon Hughes Marple Runners M  48 28 610 316 
Madeleine Chadwick City of Hull AC F40  48 29 598 316 
John Ashmore Clowne Road Runners M50  48 30 870 316 
Gemma Johnson Sheffield Running Club F  48 36 584 317 
Mark Powell Crystal Peaks Runners M45  48 36 593 317 
Leanne Race Kimberworth Striders F45  48 38 557 317 11 
Fiona Finnegan Sinfin Running Club F45  48 39 596 317 
David Parry Steel City Striders M65  48 59 599 320 
Liam Russell Steel City Striders M  49 04 597 320 
Mario Shekar Steel City Striders M40  49 07 681 320 
Muthupalaniappan Nataraja Unattached M35  49 30 742 322 
Keith Johnstone Unattached M40  49 42 685 324 
Jason Chow Sheffield Running Club M35  49 43 722 324 
Katie Alexander Unattached F  49 43 730 324 
Seuranie Johnstone Penistone Footpath Runners F  49 50 804 325 
Mark Stevenson Sheffield Running Club M40  50 10 829 327 
Jude Matthews Penistone Footpath Runners F35  50 11 761 327 
Fiona Kent Lincoln Wellington Athletic Club F50  50 45 795 331 
Aiman Nas Unattached M  50 45 1249 331 
Wendy Barker Hallamshire Harriers F55  51 04 885 333 
Kate Waddicor Sheffield Running Club F60  51 27 852 336 
Timothy Ryan Steel City Striders M45  51 31 964 336 
Samantha Cooper Sheffield Running Club F40  51 50 918 338 
Melanie Standbrook Skegness & District Running Club  F35  51 59 971 339 
Ashley Carson Penistone Footpath Runners M55  52 01 974 339 
Nigel Holmes Sheffield Running Club M50  52 16 963 341 
Rob Leckey Valley Hill Runners M45  52 16 1098 341 
Carl Jennings Danum Harriers  M45  52 17 988 341 
Naomi Harvey-Franklin Holmfirth Harriers F  52 22 923 342 
Jack Thomas Lincoln & District Runners M45  52 26 1044 342 
Lesley Lavery St Theresas F45  53 11 1024 347 
Scott Millington Unattached M40  53 12 1140 347 
Kris Noble Tickhill Running and Athletic M  53 12 1378 347 
Magdalena Boo Steel City Striders F40  53 15 1242 347 
Craig Hardy Ilkeston Running Club M  53 25 1490 348 
Nicola Cartwright Pudsey Pacers F35  53 32 1173 349 
Anna Jaques Selby Striders F40  53 37 1234 350 
Richard Puddephatt Gade Valley Harriers M50  54 01 1093 352 
Graham Rogerson East Hull Harriers M45  54 22 1325 355 
Karen Bourke Unattached F50  54 25 1320 354 
Juan Gome Unattached M  54 38 1382 356 
Samantha Patterson Fitmums & Friends F  54 43 1375 357 
Garry Biddle Ampthill & Flitwick Flyers Running Club M50  54 45 1294 357 
Rose Turney Ampthill & Flitwick Flyers Running Club F50  54 45 1295 357 
Karen Head Rothwell Harriers F40  54 52 1221 358 
Kate Robson Jesmond Joggers F  55 38 1380 363 
Martin Bell Kimberworth Striders M40  55 38 1413 363 
Donna Allen Kingstone Runners F40  55 40 1389 363 
Dermot Toberty Rowland Hill Harriers M55  56 34 1469 369 
Helen Megahy Dewsbury Road Runners F50  59 06 2060 386 25 
Michele Hainsworth Dewsbury Road Runners F50 04 19 2596 420 
Dawn Greaves Dewsbury Road Runners F40 07 19 2769 439 
 
<<< View the External Full Results
 
<<< External Link: https://www.dewsburyroadrunners.co.uk/cgi/resultsQuery.php?Event=5346&fwd=1
 
<<< Printable Plain Version of these Results
 
<<< Download a CSV file
 
<<< Back To Main Results Page

Version 3.1 Webdesign © Andrew Cottier 2020