View the Dewsbury Road Runners Calendar
 
visitor:
2314825
 
rss feed:
 
 
 
Results for Brighouse Park Run on the 14th Jan 2017
 
Full NameClubCatHMSPositionRanking ScoreGrand Prix
Rob Lihou Unattached M  18 40 2 of 447 224 
Tom Hayman Milton Keynes AC M  18 56 3 of 447 227 
Thomas Whitworth Meltham Athletic Club M  19 10 4 of 447 230 
Craig Miller Stainland Lions M45  19 11 5 of 447 230 
Martin Peck Roberttown Road Runners M35  19 13 6 of 447 231 
Matthew Sutton Unattached M35  19 24 7 of 447 233 
Luc Burnip Stadium Runners M  19 26 8 of 447 233 
Lee Kaznowski Baildon Runners M35  19 34 9 of 447 235 
Sean Suttle Sowerby Bridge Snails Running Club M  19 37 10 of 447 235 
John Beesley Unattached M50  19 52 11 of 447 238 
Joe Baker Stadium Runners M  20 01 12 of 447 240 
Paul Berry Unattached M45  20 07 13 of 447 241 
Liam Williams Unattached M  20 15 14 of 447 243 
Neil Barker Spenborough & District AC M45  20 17 15 of 447 244 
Matthew Pattison Stadium Runners M35  20 22 16 of 447 245 
Gareth Copley-Jones Newcastle Staffs Athletic Club M35  20 32 17 of 447 247 
Jon Burdon Holmfirth Harriers M40  20 47 19 of 447 250 
Richard Keyworth Oakwell RunFIT M  20 50 20 of 447 250 
Sean McCafftey Holmfirth Harriers M45  20 54 22 of 447 251 
John Hughes Roberttown Road Runners M40  20 55 23 of 447 251 
Simon Cragg Spenborough & District AC M  21 07 25 of 447 254 
Darren Earnshaw Stadium Runners M35  21 10 26 of 447 254 
Jonathan Emberton Calder Valley Fell Runners M55  21 26 27 of 447 257 
Ian Ogden Spenborough & District AC M45  21 28 29 of 447 258 
Daniel Mortimer Roberttown Road Runners M40  21 31 30 of 447 258 
Ed Senior Roberttown Road Runners M  21 33 31 of 447 259 
Andrew Byram Dewsbury Road Runners M40  21 35 32 of 447 259 
Andrew Earnshaw Stainland Lions M40  21 40 33 of 447 260 
Jake Denton Acre Street Runners M  21 50 36 of 447 262 
Damien Pearson Stainland Lions M  21 59 38 of 447 264 
David Hutchings Stainland Lions M45  22 08 39 of 447 266 
Neil Windle Queensbury Running Club M45  22 15 40 of 447 267 
Oliver Blamires Halifax Harriers M  22 18 41 of 447 268 
John Singh Saltaire Striders M  22 19 42 of 447 268 
Michael Greer Stainland Lions M35  22 32 45 of 447 271 
Neil Burrows Acre Street Runners M40  22 46 47 of 447 273 
Rachel Hobson Halifax Harriers F  22 49 48 of 447 274 
Marc Rocheteau Halifax Harriers M50  22 53 49 of 447 275 
Mark Davies Stadium Runners M55  22 56 51 of 447 275 
Leah Ogden Acre Street Runners F  22 58 52 of 447 275 
Clare Smith Unattached F35  22 58 53 of 447 275 
Stephen Chapman Dewsbury Road Runners M50  22 59 54 of 447 276 
Peter Kennedy Acre Street Runners M45  23 03 55 of 447 276 
Stephen Pickup Stadium Runners M40  23 07 58 of 447 278 
Wayne Ryan Dewsbury Road Runners M50  23 09 59 of 447 278 
Hazel Berrett Buckley Runners F55  23 12 60 of 447 279 
Rebecca Milne Stainland Lions F  23 16 61 of 447 279 
Andrew Tomlinson Acre Street Runners M55  23 22 64 of 447 280 
James O'Rourke Halifax Harriers M40  23 25 65 of 447 281 
Nick Greenwood Stadium Runners M35  23 32 67 of 447 283 
Trevor Lester Stainland Lions M40  23 40 70 of 447 284 
Kate Shaw Acre Street Runners F40  23 57 75 of 447 287 
Andrew Stott Queensbury Running Club M45  24 12 82 of 447 291 
Dan Denton Acre Street Runners M40  24 15 84 of 447 291 
Robbie Heath Halifax Harriers M  24 25 88 of 447 293 
Jonathan Meynell Northowram Pumas M50  24 33 91 of 447 295 
Elise Horner Halifax Harriers F  24 38 93 of 447 296 
Andy Wright Roberttown Road Runners M45  24 43 94 of 447 297 
Alison Pearce Northowram Pumas F40  24 44 95 of 447 297 
Chris Howarth Stainland Lions M40  24 52 99 of 447 299 
Matt Smith Stadium Runners M35  24 54 101 of 447 299 
Steve Whalley Acre Street Runners M50  24 57 104 of 447 299 
James Dunham Roberttown Road Runners M45  25 00 106 of 447 300 
Dennis O'Keefe Halifax Harriers M60  25 01 107 of 447 300 
Grant Cooper Spenborough & District AC M45  25 03 109 of 447 301 
Sharon Cousen Halifax Harriers F45  25 06 112 of 447 301 
Paula Snee Northowram Pumas F45  25 07 113 of 447 302 
Emily Bird Roberttown Road Runners F40  25 15 117 of 447 303 
Alan Sykes Northowram Pumas M65  25 17 118 of 447 304 
Sarah Haigh Northowram Pumas F40  25 33 122 of 447 307 
Jason Battye Acre Street Runners M35  25 38 123 of 447 307 
Jane Hobson Halifax Harriers F45  25 59 129 of 447 312 
Fiona Murphy Halifax Harriers F55  26 02 130 of 447 313 
Paul Gandy Meltham Athletic Club M60  26 03 131 of 447 313 
Martin Athey Dewsbury Road Runners M35  26 07 132 of 447 314 
Mohanlal Mistry Saltaire Striders M55  26 08 133 of 447 314 
Adam Gallagher Oakwell Running Bears M35  26 18 138 of 447 315 
Damian Holdsworth Unattached M  26 19 140 of 447 316 
Rashid Tunnacliffe Acre Street Runners M45  26 27 144 of 447 317 
Shaun Camponi Oakwell Running Bears M55  26 29 145 of 447 318 
Amy Oatway Stadium Runners F  26 32 146 of 447 319 
Rob Hick Sowerby Bridge Snails Running Club M35  26 35 148 of 447 319 
Stephen Anthoney Spenborough & District AC M55  26 37 149 of 447 320 
Martin Sutcliffe Valley Striders M35  26 42 150 of 447 321 
Rhianne Cowman Acre Street Runners F  26 47 153 of 447 321 
Becky Burdon Holmfirth Harriers F40  27 11 159 of 447 327 
Finley Canning Northowram Pumas M  27 21 164 of 447 329 
Luke Cranfield Northowram Pumas M  27 22 165 of 447 329 
Jake Morris Spenborough & District AC M  27 22 166 of 447 329 
John Lambe Acre Street Runners M45  27 24 167 of 447 329 
Debbie Fox Northowram Pumas F40  27 30 169 of 447 330 
Gary McKinney Airedale Dodgers M50  27 33 171 of 447 330 
Ally Canning Northowram Pumas F  27 35 172 of 447 331 
Natalie Morgan Acre Street Runners F  27 41 175 of 447 332 
Ted Battye Sowerby Bridge Snails Running Club M  27 42 176 of 447 332 
Jane Stirling Holmfirth Harriers F45  27 45 179 of 447 333 
Gabriella Kenny Northowram Pumas F40  27 47 180 of 447 334 
Andrew Lodge Stadium Runners M50  27 49 181 of 447 334 
Russell Dyson Stadium Runners M65  28 02 185 of 447 337 
Adam Clayton Sowerby Bridge Snails Running Club M  28 15 189 of 447 339 
Sharon Coles Leeds Bradford Triathlon Club F  28 41 195 of 447 345 
Janet West Stainland Lions F50  28 42 197 of 447 345 
Elodie Minazzi Roberttown Road Runners F  28 56 207 of 447 348 
Melissa Hall Northowram Pumas F40  29 00 208 of 447 348 
Zena Whalley Acre Street Runners F50  29 07 212 of 447 349 
Sylvia Ross Saltaire Striders F65  29 08 213 of 447 350 
Simon Wilkinson Northowram Pumas M  29 18 215 of 447 352 
Martin Carr Stainland Lions M45  29 19 216 of 447 352 
Sharon Whitworth Meltham Athletic Club F45  29 23 218 of 447 353 
Monica Farinas-Gallagher Halifax Harriers F45  29 40 223 of 447 356 
Paul Battye Sowerby Bridge Snails Running Club M45  29 51 226 of 447 358 
Rowan Harrison-Walker Vegetarian Cycling & Athletic Club M  30 07 233 of 447 362 
Ant Walker Vegetarian Cycling & Athletic Club M45  30 12 235 of 447 363 
Michael Waddington Acre Street Runners M50  30 30 244 of 447 366 
Peter Phillips Acre Street Runners M40  30 38 248 of 447 367 
Victoria Knight-Phillips Acre Street Runners F40  30 39 249 of 447 368 
Cheryl Ogden Acre Street Runners F45  30 39 250 of 447 368 
Alan Gibson Stainland Lions M50  30 40 251 of 447 368 
Samantha Davies Acre Street Runners F45  30 40 252 of 447 368 
Sarah Gore Roberttown Road Runners F40  30 41 253 of 447 369 
Carol Lord Stainland Lions F55  31 01 260 of 447 373 
Gillian Buckingham Roberttown Road Runners F  31 13 265 of 447 375 
Anna Ralph Northowram Pumas F35  31 37 278 of 447 380 
Sue Levinson Denby Dale Travellers F60  31 38 279 of 447 380 
Sarah Firth Northowram Pumas F40  31 40 280 of 447 380 
David Harpin Longwood Harriers Athletic Club M65  31 41 281 of 447 381 
Barbara Millett Spenborough & District AC F45  31 46 284 of 447 382 
Gemma Dyble Bradford Airedale F35  31 50 289 of 447 382 
Tracey Wake Spenborough & District AC F40  31 51 292 of 447 383 
Rhonda Shorter Acre Street Runners F  31 54 295 of 447 383 
Katherine Huggett Acre Street Runners F35  32 05 304 of 447 385 
Karen Kennedy Acre Street Runners F40  32 10 307 of 447 386 
Snehal Patel Acre Street Runners F50  32 13 309 of 447 386 
Alison Hall Spenborough & District AC F45  32 25 312 of 447 389 
Tommy Dickson Horsforth Harriers M  32 27 313 of 447 390 
Nikki Jarvis-Jones Roberttown Road Runners F  32 37 316 of 447 392 
Emma Suttle Sowerby Bridge Snails Running Club F  32 42 320 of 447 392 
Natalie Sampson Unattached F  33 00 327 of 447 396 
Mark Hughes Acre Street Runners M40  33 02 330 of 447 396 
Richard Aveyard Sowerby Bridge Snails Running Club M40  33 07 333 of 447 397 
Jill Pollard Oakwell Running Bears F35  33 38 338 of 447 403 
Liam Hewitt Rochdale Triathlon M  33 47 341 of 447 406 
Nick Hewitt Rochdale Triathlon M40  34 11 353 of 447 411 
Gillian Holmes Northowram Pumas F45  34 44 359 of 447 417 
Ally Young Meltham Athletic Club F40  34 50 361 of 447 418 
Anne-marie Killeen Stainland Lions F50  35 00 364 of 447 420 
Allen Holt Sowerby Bridge Snails Running Club M55  35 13 368 of 447 422 
Gwynneth Harrison-Walker Vegetarian Cycling & Athletic Club F  35 17 369 of 447 424 
Carla Harrison Vegetarian Cycling & Athletic Club F40  35 38 377 of 447 428 
Amanda Aveyard Sowerby Bridge Snails Running Club F40  36 29 384 of 447 438 
Louise Turner Halifax Harriers F50  36 31 385 of 447 439 
Louise Williams Acre Street Runners F  36 42 389 of 447 440 
Kelly Whittaker Sowerby Bridge Snails Running Club F35  36 46 390 of 447 441 
Miriam Caldecott Sowerby Bridge Snails Running Club F45  37 41 403 of 447 452 
Hazel Stones Unattached F40  41 40 422 of 447 500 
Joanna Holmes Roberttown Road Runners F35  44 08 434 of 447 530 
Jodie Smith Sowerby Bridge Snails Running Club F35  49 42 442 of 447 596 
Brett Swiffen Sowerby Bridge Snails Running Club M35  52 16 443 of 447 627 
Emma Denton Acre Street Runners F40  53 21 446 of 447 640 
 
<<< View the External Full Results
 
<<< External Link: https://www.dewsburyroadrunners.co.uk/cgi/resultsQuery.php?Event=5662&fwd=1
 
<<< Printable Plain Version of these Results
 
<<< Download a CSV file
 
<<< Back To Main Results Page

Version 3.1 Webdesign © Andrew Cottier 2020