View the Dewsbury Road Runners Calendar
 
visitor:
1165100
 
rss feed:
 
 
 
Results for Vale of York 10 on the 15th Apr 2018
 
Full NameClubCatHMSPosition
John Clifford Evenwood Road Runners M45  55 07 
Ben Butler Wakefield Harriers M  56 30 
Christopher Poulton York Acorn Running Club M  56 56 
Matthew Hallam Valley Striders M  57 55 
Ravinder Panesar Valley Striders M  58 00 
Gary Cadman Clowne Road Runners M  58 21 
Helen Cross York Triathlon Club  F35  58 56 
Paul Whitaker York Acorn Running Club M40  58 57 
Stephen Bailey Kippax Harriers M40  59 15 
Carl Stainton Unattached M45  59 19 10 
Sarah Garbutt St Theresas F  59 24 11 
Sharon Barlow Harrogate Harriers F40  59 30 12 
Jason Cherriman Leeds City Athletic Club M  59 31 13 
Ian Maudsley St Theresas M  59 35 14 
Chris Ward Wakefield Harriers M  59 43 15 
Andrew Smith Airecentre Pacers M 00 31 16 
Rich Spooner Barnsley Harriers M 00 33 17 
Martin Peck Roberttown Road Runners M 00 33 18 
Paul Legard Unattached M 00 36 19 
Neal Edmondson Horsforth Harriers M 00 45 20 
Andrew Sloan Tadcaster Harriers M40 01 18 21 
Darren White East Hull Harriers M 01 37 22 
Den Dale Darlington Harriers M50 01 45 23 
Joseph Kwallah Wetherby Runners M45 01 51 24 
Lee Stanley Ripon Runners M40 01 57 25 
Ashley Crow North Derbyshire Running Club M 02 28 27 
Jonathan Young Kirkstall Harriers M 02 50 28 
Joshua Taylor Bridlington Road Runners M 03 16 30 
Victoria Sims Valley Striders F40 03 18 31 
Martin Hall Spenborough & District AC M55 03 23 32 
Luke Osborn Knavesmire Harriers M 03 35 34 
Craig Thorpe Ackworth Road Runners M 03 55 35 
Carl Ward Selby Striders M40 04 07 36 
Mark Whiteman Easingwold Running Club M50 04 33 37 
Darran Ball Pocklington Runners M50 04 39 39 
Steven Large Horsforth Harriers M50 04 42 40 
Oliver Gregory Farsley Flyers M 04 46 41 
Mark Beaumont Skyrac Athletic Club M40 04 53 42 
Sarah Douglas Sale Harriers F 05 00 43 
Paul Dalton Quakers Running Club M40 05 02 44 
Simon Garside Rothwell Harriers M50 05 07 45 
Ali White Rounday Runners M 05 12 46 
Paul Richardson Harrogate Harriers M40 05 23 47 
Matthew Smithson York Acorn Running Club M45 05 25 48 
Richard Keyworth Dewsbury Road Runners M 05 37 49 
Matthew Keyworth Oakwell RunFIT M 05 46 50 
Andrew Davey St Theresas M45 06 09 51 
Trevor Clough Leeds City Athletic Club M60 06 17 52 
Michael Cooper Darlington Harriers M 06 36 53 
Kate Archer Ilkley Harriers F35 06 54 54 
Daniel Clayton York Postal Harriers M45 07 02 55 
Laurence Taylor North York Moors AC M60 07 04 56 
Alex Matthewson Wetherby Runners M 07 28 61 
Laura Dransfield Rounday Runners F 07 30 62 
David Leese Knavesmire Harriers M 07 31 63 
Paul Brown Rothwell Harriers M50 07 32 64 
Craig Scott Scunthorpe Athletic Club M 07 32 65 
Adam Moger Kirkstall Harriers M40 07 38 66 
Brian Harrold Chapel Allerton Runners M 07 39 67 
Jon Laye Abbey Runners M45 07 40 68 
Mark Harney Knavesmire Harriers M50 07 50 69 
Jim Needham Ackworth Road Runners M50 07 51 70 
Andrew Love Farsley Flyers M40 08 13 71 
Colin Williams Ilkley Harriers M50 08 14 72 
Sam Duggan Rounday Runners M 08 16 74 
Neil Musgrove Selby Striders M 08 25 75 
Simon Bekker Great Yarmouth Road Runners M40 08 31 76 
Sean Fitzgerald Valley Striders M 08 41 79 
Ken Fox Valley Striders M55 08 41 80 
Ian Waller Knaresborough Striders M55 08 41 81 
Tristran Jackson-Brooke Pocklington Runners M 08 55 84 
Jonathan Turner Ilkley Harriers M45 09 01 85 
Rob Jones Sheffield Running Club M 09 37 87 
Andy Hill Kippax Harriers M45 09 37 88 
Simon Bennett Ackworth Road Runners M55 09 39 89 
Neil Hardy Unattached M40 09 41 90 
Alex Hoult Farsley Flyers M 09 43 93 
James Atkinson Quakers Running Club M 09 47 94 
Steve Murray Ilkley Harriers M45 09 51 95 
Chris Cobb Rounday Runners M 10 07 96 
John Chatwin Ripon Runners M 10 14 97 
Richard Harrison Selby Striders M45 10 17 98 
Sarah Hunter Ackworth Road Runners F 10 26 99 
Lee Draper Kingston Upon Hull AC M40 11 00 102 
Tim Cowham Knavesmire Harriers M45 11 00 103 
David Hughes Ackworth Road Runners M 11 02 104 
Adam Robertson Rounday Runners M 11 02 105 
Craig Kent Abbey Runners M 11 16 106 
Alan Davy Kippax Harriers M40 11 23 107 
Ewan Cochrane Knavesmire Harriers M 11 34 109 
Richard Penny Tadcaster Harriers M50 11 40 111 
Iain Currie Valley Striders M50 11 44 112 
Andy Longfellow St Theresas M 11 44 113 
Don Formhals Knavesmire Harriers M45 11 45 114 
Katy Lee Knavesmire Harriers F40 11 52 115 
Dave Butler Spenborough & District AC M45 11 54 116 
Alison Ogle Farsley Flyers F40 12 26 118 
John Halliwell Pudsey Pacers M50 12 29 121 
Paul Griffin Stocksfield Striders M50 12 38 123 
Andrew Tomlinson Knavesmire Harriers M 12 42 124 
Emer Dudley Roberttown Road Runners F55 12 45 125 
John Ward Abbey Runners M65 12 48 126 
Eddie Neale Ackworth Road Runners M 12 50 128 
James Chambers Knavesmire Harriers M 12 56 130 
Chris Jones Hyde Park Harriers M60 13 07 132 
Charlotte Evans Harrogate Harriers F40 13 14 133 
Tracy Carroll Horsforth Harriers F40 13 22 135 
Laura Reid Rounday Runners F35 13 25 138 
Ian Sommerville Rothwell Harriers M 13 30 141 
Jim Wheldon Baildon Runners M65 13 43 146 
Simon Howson Easingwold Running Club M45 13 45 147 
Jonathan O'Neill Knavesmire Harriers M50 13 46 148 
Craig Redmond Tadcaster Harriers M 13 46 149 
Gemma Scott Scunthorpe Athletic Club F 14 00 153 
Christine McCarthy Pontefract Athletics Club F55 14 11 155 
Gary Naylor Bingley Harriers M45 14 11 156 
Howard Jeffrey Otley Athletic Club M60 14 22 159 
Glyn Hewitt Scarborough Athletic Club M45 14 25 161 
Ellie Eastwood Pocklington Runners F40 14 37 162 
Paul Day Unattached M40 14 40 163 
Stephen Jobson Knavesmire Harriers M55 14 41 164 
Jason Pattison Unattached M45 14 41 165 
Christopher Watson Dewsbury Road Runners M45 14 47 168 
Mark Nurse Withernsea Harriers M55 14 47 169 
Chris Corcoran Leeds City Athletic Club M65 14 50 170 
Kevin Guttridge Ackworth Road Runners M45 14 59 173 
Andy Smith Knavesmire Harriers M 15 01 174 
Chris Price York Acorn Running Club M50 15 03 175 
Kiska Wilson Richmond & Zetland Harriers F 15 05 176 
Becky Lawrence Horsforth Harriers F40 15 16 179 
Adam Ellis Abbey Runners M40 15 19 180 
Ian Stow Eccleshill Road Runners M55 15 20 181 
Jeff Clark Barnsley Harriers M50 15 23 182 
Kirsty Ryan Rounday Runners F 15 25 183 
Alison Pullan Hyde Park Harriers F 15 25 184 
Adele Morrin Unattached F 15 28 185 
Paul Cowham Harrogate Harriers M45 15 35 186 
Richard Haigh South Leeds Lakers Running Club M50 15 50 188 
Sara Morrow Selby Striders F45 15 57 189 
Emma Westwood St Theresas F 15 59 190 
Neil Baxter Skyrac Athletic Club M40 16 06 192 
David Lee Kingstone Runners M45 16 08 193 
Lisa Malloy Kingstone Runners F 16 09 194 
Lyne Valentine Sunderland Strollers F60 16 13 195 
Michael Hutchinson Abbey Runners M 16 29 201 
Nigel Dickinson Abbey Runners M 16 32 203 
Georgina Weston Notts Athletic Club F 16 34 204 
Zoe Davis Knavesmire Harriers F40 16 38 205 
Mike Smith Knavesmire Harriers M50 16 43 207 
Jenny Oldridge Horsforth Harriers F45 16 43 208 
Sara Elson Rounday Runners F45 16 45 209 
Raymond Lightle Bedale and Aiskew Runners M65 16 48 211 
Caroline Howe Ilkley Harriers F35 16 52 212 
Elanor Gallon Kirkstall Harriers F35 16 53 213 
Simon Daniels Darlington Harriers M50 16 56 214 
Stephen Gardner Darlington Harriers M55 17 01 215 
Stephen Allen Sunderland Strollers M 17 01 216 
Michael Robins Valley Striders M55 17 04 217 
Mark White Unattached M 17 09 223 
Michael Watson Darlington Harriers M40 17 10 224 
Kate Osborn Knavesmire Harriers F 17 10 225 
Richard Knott Easingwold Running Club M50 17 16 228 
Paul Lawrence Ackworth Road Runners M 17 20 230 
Sally Haigh Airecentre Pacers F50 17 22 231 
Helen Armitage Stainland Lions F50 17 29 232 
Carmel Barker Valley Striders F55 17 34 233 
Emily Gregg Easingwold Running Club F 17 38 234 
Lee Fenlon Gainsborough & Morton Striders M 17 42 236 
Kelly Farr Darlington Harriers F 17 43 237 
Tom Lally Ilkley Harriers M45 17 49 239 
Michael Knowles Ackworth Road Runners M55 17 54 240 
Mark Skinner Kirkstall Harriers M55 17 56 241 
Joanna Millican Tadcaster Harriers F40 17 56 242 
Caroline Horton Unattached F55 18 11 244 
Amanda Spencer Valley Striders F45 18 14 245 
Martin Wincer Ackworth Road Runners M40 18 18 246 
Sarah Weston Unattached F 18 18 247 
Alan Cessford Unattached M 18 22 248 
Ellie Page Knavesmire Harriers F 18 26 251 
Alan Marshall Selby Striders M50 18 29 252 
Ian Ward Tadcaster Harriers M60 18 33 253 
Tracy Tuplin Danum Harriers  F45 18 34 254 
Katie Taylor Abbey Runners F 18 49 259 
Samantha Richardson Darlington Harriers F 18 50 260 
Rachel Parker Saltaire Striders F45 18 50 261 
Alan Wilkinson Knavesmire Harriers M 18 53 262 
Geoff Lodge Wetherby Runners M60 18 53 263 
Ronald Read Darlington Harriers M55 19 00 267 
Helen Appleyard Skipton Athletic Club F 19 06 269 
Thomas Gavin Scarborough Athletic Club M 19 07 270 
Colm Hara Kippax Harriers M45 19 09 271 
Graham Prince Unattached M45 19 13 272 
Mark Milligan York Acorn Running Club M55 19 14 273 
Stuart Davies Unattached M45 19 15 274 
Mark Coventry Skipton Athletic Club M 19 19 275 
Nicholas Leathley Airecentre Pacers M55 19 22 276 
Steven Jones Kingstone Runners M50 19 22 277 
Jo Heseltine Rothwell Harriers F50 19 29 279 
Matt Kasparek Kirkstall Harriers M 19 32 280 
Rob Gresswell Rotherham Harriers M45 19 41 282 
Nicholas Child Kirkstall Harriers M45 19 44 283 
Emma Brown Hyde Park Harriers F 19 46 284 
Charlie McNicol Horsforth Harriers F35 19 54 286 
Emily Follows Kippax Harriers F35 19 54 287 
David Horton Unattached M60 19 57 288 
Jackie Russell Methley Striders F40 20 00 290 
James Richardson City of York Athletics Club M40 20 22 292 
Brian Robertson Wallsend Harriers M50 20 24 293 
Kirsty Naylor Thirsk And Sowerby Harriers F35 20 30 294 
Chris Sharp Ackworth Road Runners M 20 30 295 
Gemma Fearnley Pickering Running Club F35 20 32 296 
Tony Pfeiffer Otley Athletic Club M60 20 38 298 
Ruth Kaftirani Pickering Running Club F 20 38 299 
Stanley Miller Rounday Runners M40 20 46 300 
Alistair Lunn Easingwold Running Club M 20 55 301 
Noel Fitzpatrick Saltaire Striders M45 20 59 302 
Jill Carlton Penistone Footpath Runners F40 21 03 303 
Paddy Gallagher Unattached M40 21 09 304 
Graham Hoy Kippax Harriers M 21 26 308 
Adam Smith Tadcaster Harriers M50 21 31 310 
Nigel Taylor Selby Striders M45 21 36 311 
Martyn Stearn Ackworth Road Runners M65 21 37 312 
Andrew Frazer Unattached M50 21 39 313 
Bev Benjamin Abbey Runners F50 21 40 314 
Andrea Douglas Unattached F40 21 50 316 
David Cooper Ackworth Road Runners M60 21 50 317 
Alun Griffiths Saltaire Striders M60 21 53 318 
Joanne Baxter Skyrac Athletic Club F40 21 59 324 
Sadie Appleyard South Leeds Lakers Running Club F 22 00 325 
David Leslie Abbey Runners M65 22 04 327 
Phil McMahon Roberttown Road Runners M 22 06 328 
James MacDonald Knavesmire Harriers M60 22 07 329 
Keith Gordon Penistone Footpath Runners M65 22 07 330 
Ralph Kidner Hyde Park Harriers M60 22 09 331 
Heather Goodacre Hyde Park Harriers F 22 09 332 
Kevin Connell-Moore Rothwell Harriers M55 22 14 333 
Richard Hankinson Meirionnydd Running Club M55 22 16 334 
Jenny Mitcham Vegan Runners UK F40 22 17 335 
Richard Parker City of Hull AC M55 22 18 336 
Jenna Rymer South Leeds Lakers Running Club F 22 23 338 
Dan Dixon Unattached M40 22 28 340 
Neil Gilbertson York Triathlon Club  M45 22 30 341 
Doug Pearce Easingwold Running Club M45 22 31 342 
Barbara Lee Baildon Runners F60 22 31 343 
Katie Sharman Kingstone Runners F 22 32 344 
Lesley-ann Donnell Hyde Park Harriers F 22 45 349 
Kevin Moseley Rothwell Harriers M45 22 46 352 
Darren Lythe Yorkshire Wolds Runners M45 22 50 354 
Chris Taylor Ackworth Road Runners M65 22 52 355 
Ruth Warren Valley Striders F60 22 53 356 
Amanda Trees Darlington Harriers F40 23 06 361 
David Mullaney Tadcaster Harriers M55 23 07 362 
Amy Linley Dewsbury Road Runners F 23 09 368 
Vicky Whitehurst South Leeds Lakers Running Club F35 23 15 367 
John Bates Pontefract Athletics Club M 23 21 370 
Gavin Burton Otley Athletic Club M40 23 24 372 
Jessica Jones Horsforth Harriers F35 23 30 373 
Debbie Bland Eccleshill Road Runners F60 23 30 374 
Peter Badkin Abbey Runners M50 23 30 375 
David Ralph Darlington Harriers M 23 35 376 
Anna Hardy Quakers Running Club F40 23 36 377 
Bev Clark Barnsley Harriers F50 23 40 378 
Matilda Rhodes Hyde Park Harriers F 23 43 379 
Ian Pickles South Leeds Lakers Running Club M45 23 47 381 
Richard Acklam Barnes Runners M 23 51 382 
Leanne Allsopp Unattached F35 23 57 384 
Rob Newton Fitmums & Friends M55 24 09 393 
Denise Johnson Baildon Runners F55 24 14 396 
Christopher Adams Pickering Running Club M45 24 15 399 
Poppy Blackett Abbey Runners F 24 16 400 
Claire Thornton Methley Striders F35 24 18 402 
Elizabeth Wilson Methley Striders F40 24 23 405 
John Messenger Kippax Harriers M70 24 24 406 
Pamela Ritucci Ackworth Road Runners F 24 35 410 
Ian Walton Kingstone Runners M50 24 35 411 
Jonathan Harris-Douglas Easingwold Running Club M50 24 40 412 
Emma Hartley Knavesmire Harriers F35 24 41 413 
Andrew McMorris Knavesmire Harriers M40 24 47 415 
Stephen Wilson Knavesmire Harriers M45 24 48 416 
Amy Brewster West Hull Ladies Road Running Club F 24 53 421 
Mark Wilson Dewsbury Road Runners M45 24 57 424 
Clare Miller Farsley Flyers F35 25 00 425 
Christopher Parker-Haim Rothwell Harriers M 25 07 428 
David Varley Knavesmire Harriers M70 25 15 431 
Paul Bunker Halifax Harriers M 25 16 432 
Anna Stones Rotherham Harriers F 25 17 433 
Leslie Shipley Unattached M65 25 18 434 
Sarah Rose Ackworth Road Runners F45 25 20 435 
Craig Tipton Ackworth Road Runners M45 25 21 436 
Howard Winzar York Acorn Running Club M65 25 22 437 
Elodie Minazzi Roberttown Road Runners F35 25 23 438 
Julie Beaumont Roberttown Road Runners F50 25 28 443 
Sarah Mann Valley Striders F35 25 33 444 
Paul Amatt Unattached M50 25 36 445 
Lisa Pattison Unattached F45 25 38 448 
Graeme Littlewood Abbey Runners M50 25 39 449 
Chris Berry St Theresas M55 25 40 450 
John Gray Fitmums & Friends M55 25 40 451 
Carolyn Park Dragons Running Club F40 25 41 452 
Gillian Chippendale Methley Striders F60 25 41 453 
Jane Cowley Easingwold Running Club F55 25 47 454 
Alison Hunter Kippax Harriers F55 25 49 455 
Amie Gardner Ackworth Road Runners F35 25 56 456 
Andrew Rayner Otley Athletic Club M50 25 56 457 
Tyler Starks Ackworth Road Runners M 25 58 459 
Nigel Pearson Unattached M45 25 58 460 
James Balkwill Abbey Runners M45 26 05 463 
Jadine Smith Saltaire Striders F 26 28 471 
Steven Allen Horsforth Harriers M45 26 33 473 
Gillian Nesbitt Abbey Runners F40 26 37 474 
Samantha Eastwood Stadium Runners F40 26 38 475 
Mark Swinden Tadcaster Harriers M60 26 38 476 
Ralph Mills Vegan Runners UK M65 26 52 479 
Joanna Hobson Otley Athletic Club F55 27 00 482 
Nia Leask Rounday Runners F35 27 11 484 
Kirk Douglas Unattached M50 27 12 485 
Kevin Chippendale Ackworth Road Runners M60 27 18 487 
Charlotte Grace Ackworth Road Runners F 27 21 488 
Celia McRoyall Tadcaster Harriers F50 27 22 489 
Mish Margison Wallsend Harriers F40 27 25 491 
Graham Freer Knavesmire Harriers M50 27 28 492 
Gillian Neal Rotherham Harriers F55 27 35 494 
Emma Harrop Horsforth Harriers F50 27 36 496 
Ruth Walker Ackworth Road Runners F35 27 44 498 
Simone Salgado Kirkstall Harriers F 27 46 499 
Andrew Nuut Ackworth Road Runners M 27 52 500 
Gedp Peacock Otley Athletic Club M60 27 59 502 
Paul Whitehurst South Leeds Lakers Running Club M40 27 59 503 
Samantha Sugden Halifax Harriers F40 28 05 505 
David Sullivan Unattached M50 28 08 506 
Alan McGarrity Unattached M55 28 16 507 
Jo Yendell Methley Striders F55 28 20 508 
Paul Gallagher Ackworth Road Runners M45 28 25 509 
Debbie Edwards Tadcaster Harriers F45 28 26 511 
Mark Fenton Fitmums & Friends M 28 26 513 
Jonathan Gratton Kingstone Runners M45 28 30 514 
Mark Richardson Dewsbury Road Runners M60 28 33 516 
David Yeomans Wetherby Runners M65 28 38 518 
Gemma Illingworth Eccleshill Road Runners F40 28 41 520 
Georgie Sharp Ackworth Road Runners F 28 42 521 
Gillian Jago Eccleshill Road Runners F40 28 47 522 
Nicky McGroarty Methley Striders F45 29 03 528 
Elizabeth Chambers Easingwold Running Club F35 29 07 529 
Kelly Houton Horsforth Harriers F 29 15 535 
John Knowles Ackworth Road Runners M50 29 15 536 
John Exley Kingstone Runners M50 29 27 540 
Jillie Townend Harrogate Harriers F60 29 32 542 
Rebecca Keinhorst Otley Athletic Club F 29 36 544 
Victoria Brides Horsforth Harriers F 29 47 545 
Alison Cockerill Fitmums & Friends F35 29 51 548 
Philip Walker South Leeds Lakers Running Club M50 29 52 549 
Rebecca Smith Bedale and Aiskew Runners F35 29 53 551 
Diane Thornley Stainland Lions F45 29 54 554 
John Dawson Selby Striders M 29 57 555 
Darren Calvert Unattached M 29 59 556 
Paul Winn Holmfirth Harriers M60 30 09 561 
Heather Mitchell Dewsbury Road Runners F65 30 11 563 
Tracey Meadows Selby Striders F45 30 15 564 
Gini Knight Horsforth Harriers F55 30 15 566 
Nicola Chelton Selby Striders F45 30 15 567 
Sheila O'Carroll Kingstone Runners F65 30 29 571 
Andrew McBurney York Triathlon Club  M50 30 35 572 
Samantha Jones Kingstone Runners F 30 37 573 
Stephanie Ramskill Methley Striders F45 30 39 574 
Joanne Cooke Stainland Lions F45 30 40 576 
Zoe Bettridge Barnsley Harriers F40 30 42 577 
Zoe Cox Ackworth Road Runners F 30 45 578 
Felicity Wheeler Plumstead Runners F35 31 11 587 
Colette Lowe Ackworth Road Runners F45 31 13 588 
Roxana Freeman Easingwold Running Club F40 31 17 590 
Catherine McHugh Stainland Lions F45 31 19 591 
Nicola Schofield Vegan Runners UK F45 31 21 592 
Rebecca Tunnicliff Harrogate Harriers F 31 23 593 
Sarah Sherratt Saltaire Striders F35 31 32 596 
Robert Rigg Dewsbury Road Runners M45 31 32 597 
Anne Mason Saltaire Striders F40 31 33 598 
Simon Brockless Knavesmire Harriers M45 31 34 599 
Russell Dyson Stadium Runners M70 31 35 600 
Matthew Thornton Selby Striders M 31 36 602 
Lisa Hulme-Vickerstaff Abbey Runners F50 31 42 603 
Michael Hall Holmfirth Harriers M55 31 45 604 
Loren Price Farsley Flyers F35 31 49 605 
Lizzie Coombes Hyde Park Harriers F50 31 50 606 
Gill Borthwick Unattached F50 31 51 607 
Christian Jackson Crossgates Harriers M40 31 53 608 
Vicky Cousins Eccleshill Road Runners F45 31 55 609 
Paul Armitage Stainland Lions M55 31 56 610 
Hayley Long Selby Striders F 31 57 611 
Graeme Prescott Ripon Runners M50 32 08 618 
Janet Davis Ackworth Road Runners F60 32 09 620 
Laura Collins Selby Striders F35 32 11 622 
Sarah Anderton Baildon Runners F50 32 17 624 
Jane Dowson Tadcaster Harriers F45 32 30 631 
Emma-jane Richardson Kippax Harriers F35 32 33 632 
Linda Durkin Kippax Harriers F50 32 33 633 
Clare Moffatt Knavesmire Harriers F40 32 42 640 
Joanna Pickles St Theresas F35 32 45 641 
Debbie Barton Ackworth Road Runners F50 33 02 648 
Erin Townsend Rothwell Harriers F 33 02 650 
June Stakes Rothwell Harriers F45 33 02 651 
Tim Owen Ackworth Road Runners M45 33 06 653 
Pauline Underwood Methley Striders F40 33 07 655 
Simon Smith Kirkstall Harriers M45 33 09 656 
Stephanie Jones Penistone Footpath Runners F50 33 09 657 
Katie Ashley Farsley Flyers F 33 13 658 
Kerri Muldowney Unattached F40 33 14 659 
Nicholads Stafford Knavesmire Harriers M60 33 17 661 
Rosie Lewry York Acorn Running Club F 33 24 663 
Paul Durkin Kippax Harriers M50 33 30 664 
Teresa Parker Unattached F55 33 34 668 
Liz Walker Kirkstall Harriers F 33 36 669 
Jessica Earnshaw Stadium Runners F35 33 52 671 
Jason Firth South Leeds Lakers Running Club M45 33 56 673 
Jane Ramsden Dewsbury Road Runners F55 33 59 675 
Susan Hope Dewsbury Road Runners F55 33 59 676 
Felicity Jackson Abbey Runners F 34 09 678 
Natalie Jackson Selby Striders F 34 10 679 
Phil Alford Selby Striders M50 34 15 682 
Jackie Moxon Methley Striders F55 34 20 683 
Samantha Miles Ripon Runners F40 34 23 685 
Wendy Ormsby Selby Striders F55 34 25 686 
Anya Ferguson Abbey Runners F35 34 29 687 
Janet Hales Knavesmire Harriers F65 34 34 689 
Zoe Smith Kippax Harriers F40 34 37 692 
Nicola Barnett Horsforth Harriers F40 34 39 693 
Olga Rayner Roberttown Road Runners F35 34 41 694 
Susan Burgess Fitmums & Friends F50 34 50 698 
Michelle Wray Fitmums & Friends F50 34 52 699 
Liz Clark South Leeds Lakers Running Club F50 35 00 703 
Rebecca Fox Fitmums & Friends F40 35 00 704 
Nicki Miller Crossgates Harriers F45 35 07 706 
Clare Atkinson Barnsley Harriers F40 35 09 707 
Suzy Overton Acre Street Runners F40 35 27 711 
Genna Stacey The Stragglers F35 35 28 713 
Cheryl Stanton Kippax Harriers F40 35 37 716 
Theresa Tate Dewsbury Road Runners F35 35 38 717 
Janet Barr Ackworth Road Runners F45 35 46 721 
Caroline Lawton Dragons Running Club F40 35 52 723 
Louise Elrington Barnsley Harriers F45 35 59 726 
Gary Moxon Pontefract Athletics Club M55 36 01 727 
Fiona Brennan Unattached F45 36 06 728 
Gillian Fox Wetherby Runners F45 36 12 730 
Jane Oughton Abbey Runners F55 36 20 732 
Nik Chapman Newmarket Joggers M40 36 26 735 
Jamie Best St Theresas M40 36 27 736 
Shevonne McLarnon Kirkstall Harriers F40 36 32 740 
Dawn Sketchley Ackworth Road Runners F50 36 35 741 
Daisy Horsley Pocklington Runners F40 36 37 743 
Ian Wilson Ackworth Road Runners M45 36 38 744 
Steph Powell York Triathlon Club  F50 36 40 745 
Hannah Newman Kirkstall Harriers F 36 40 746 
Joanne Taylor Kirkstall Harriers F 36 41 747 
Valerie Pell Kippax Harriers F60 36 44 748 
Fiona Harrison Pudsey Pacers F50 36 47 750 
Claire Manton Spenborough & District AC F 36 48 752 
Wendy Bourner Ackworth Road Runners F50 36 53 754 
Lesley Needham Ackworth Road Runners F55 36 54 756 
Jacqueline Stack Horsforth Harriers F50 36 57 758 
Debbie Ingle South Leeds Lakers Running Club F40 36 58 759 
Dawn Medlock Stainland Lions F55 36 59 760 
Sarah Turner Pudsey Pacers F50 37 00 762 
Wendy Mundy Farsley Flyers F50 37 02 763 
Claire Featherstone Dragons Running Club F 37 04 765 
Nigel McKinnell Ackworth Road Runners M60 37 06 766 
Dan North Stadium Runners M 37 07 767 
Nikki Hill Stadium Runners F35 37 07 768 
Rachel Smith Airecentre Pacers F 37 08 769 
Hannah Green Racing TNT Chesterfield F 37 22 776 
Steven Hegarty Unattached M50 37 25 777 
Emma Bird Ackworth Road Runners F45 37 28 778 
Suzanne Caley Abbey Runners F40 37 28 779 
John Grove Ackworth Road Runners M60 37 31 780 
Liz Hamilton Saltaire Striders F40 37 35 781 
Rod Cooper Ripon Runners M55 37 35 782 
Claire Thaper Saltaire Striders F35 37 35 783 
Dean Smith South Leeds Lakers Running Club M45 37 58 788 
Nicole Bushby Unattached F40 38 02 789 
Samira Lambert Kippax Harriers F65 38 09 793 
Julia Clifford Evenwood Road Runners F50 38 10 794 
Joanne Loftus St Theresas F40 38 11 795 
Karen Alton Unattached F45 38 15 796 
Fraser Howitt Chapel Allerton Runners M55 38 16 797 
Tina Corah Darlington Harriers F55 38 20 798 
Simon Walker Airecentre Pacers M 38 29 802 
Pamela Johnson Easingwold Running Club F40 38 29 803 
Jay Kitchen Kippax Harriers M55 38 32 804 
Anne Jones Valley Striders F50 38 35 805 
Jenny Jennings Kippax Harriers F35 38 43 807 
Sarah Turner Ackworth Road Runners F35 39 03 812 
Kelly Smith Quakers Running Club F45 39 19 817 
Mary Liversidge Pudsey Pacers F50 39 19 818 
Andrew Sumpton Pontefract Athletics Club M55 39 36 822 
Jane Bennett Pontefract Athletics Club F45 39 37 823 
Julie Fielding Barnsley Harriers F40 39 48 826 
Jayne Galloway Barnsley Harriers F45 39 51 828 
Christopher Walker Denby Dale Travellers M60 39 56 831 
Mark Hobson Tadcaster Harriers M50 40 00 833 
Mel Blackburn Methley Striders F 40 14 834 
Laura Wilmshurst Knaresborough Striders F 40 16 835 
Alex Lewry York Acorn Running Club M 40 33 839 
Sam Foster Horsforth Harriers M 40 35 842 
Emma Harris Horsforth Harriers F35 40 40 844 
Carolyn Weir Horsforth Harriers F40 40 48 846 
Ian Pattison Fitmums & Friends M55 40 51 848 
Fiona Farquar Saltaire Striders F45 40 54 849 
Danielle Clark Darlington Harriers F35 41 00 850 
Charlene Coulson Unattached F45 41 03 851 
Emma Doherty St Theresas F40 41 07 853 
Julie Gough Kingstone Runners F60 41 15 855 
Kim Page Pocklington Runners F35 41 25 860 
Gail Robinson Unattached F55 41 29 861 
Jill Daly Ackworth Road Runners F45 41 32 862 
Gary Waite Dragons Running Club M50 41 32 863 
Ellen Bruce Saltwell Harriers F55 41 35 864 
Kevin Bruce Saltwell Harriers M55 41 35 865 
Nicola Lewis Chapel Allerton Runners F35 41 44 866 
Dawn Greaves Dewsbury Road Runners F40 41 50 868 
Helen Chan Fitmums & Friends F40 41 56 869 
Robert Musgrove Yorkshire Wolds Runners M45 41 57 870 
Maria Daniels Darlington Harriers F50 42 06 871 
Lucy Bendle Quakers Running Club F55 42 12 874 
Amanda McKinnell Ackworth Road Runners F60 42 30 877 
Lucy Buykx York Triathlon Club  F50 42 34 880 
Matthew Lawson Saltaire Striders M 42 34 881 
Jo Dyson Rounday Runners F45 42 34 882 
Heather Ross Chapel Allerton Runners F40 42 45 884 
David Lonsdale Baildon Runners M50 43 05 887 
Christine Jones Unattached F55 43 10 889 
Wendy Berry Ackworth Road Runners F55 43 26 893 
Sheila Downing Kingstone Runners F60 43 29 895 
Kate Boyd Pocklington Runners F50 43 31 896 
Debra Crosland Selby Striders F50 43 39 897 
Christine Badland Unattached F45 43 41 899 
Gillian Hall Crossgates Harriers F60 43 48 900 
Nicola Howe Baildon Runners F45 43 48 901 
Denise Thurlow South Leeds Lakers Running Club F50 43 54 903 
Janice Walker Yorkshire Wolds Runners F50 43 56 904 
Karen Rayner Easingwold Running Club F50 44 05 905 
Janet Coutts Skipton Athletic Club F60 44 29 912 
Helen Clarke Gainsborough & Morton Striders F45 44 45 917 
Keran Hodgson Unattached F45 44 52 919 
Ray Barber South Leeds Lakers Running Club M60 44 52 920 
Angela McCarthy Rothwell Harriers F50 44 55 921 
Fiona Waterhouse Horsforth Harriers F40 44 59 922 
Jade Seal Ackworth Road Runners F 45 17 924 
Marina Dobbs Kippax Harriers F55 45 32 928 
Melanie Owen Ackworth Road Runners F40 45 34 930 
Manjit Ahiar Stainland Lions F45 45 36 931 
Donna Stansfield Airecentre Pacers F40 45 37 932 
Jo Hagan Methley Striders F45 45 46 935 
Paul Hayhurst Dewsbury Road Runners M40 45 46 936 
Helen Reevell Pocklington Runners F45 45 54 940 
Caroline Copeland Ackworth Road Runners F40 45 55 941 
Stevie Roberts Kippax Harriers F40 46 15 946 
Sally Hardcastle Fitmums & Friends F55 46 17 947 
Natalie Gobbi Easingwold Running Club F 46 23 950 
Angela Green Racing TNT Chesterfield F55 46 28 951 
Deborah Lightowler Horsforth Harriers F45 46 32 954 
Nadine Sweeney Horsforth Harriers F35 46 36 956 
Susan Hulme Airecentre Pacers F45 46 37 957 
Ian Threadkell Darlington Harriers M 46 39 958 
Lynne Owen Ackworth Road Runners F45 46 40 959 
Kerry Nicholl Ackworth Road Runners F40 46 40 960 
Helen Shenton Stainland Lions F40 46 43 962 
Bernadette Murby Airecentre Pacers F45 46 44 963 
John Skipper Kingstone Runners M55 46 51 965 
Lindsey Shaw Kingstone Runners F40 46 55 967 
Joe Ibrahim Abbey Runners M40 46 55 968 
Sally Russ Airecentre Pacers F40 46 57 969 
Amanda Cooper City of York Athletics Club F50 47 02 971 
Sarah Belt Otley Athletic Club F 47 08 974 
Susan Knowles Ackworth Road Runners F55 47 11 975 
Angela Khan Crossgates Harriers F40 47 20 977 
Lorraine McKnight Eccleshill Road Runners F55 47 42 979 
Natalia Watson Darlington Harriers F 47 47 980 
Phil Smedley Horsforth Harriers M50 47 54 982 
Gillian Brown Eccleshill Road Runners F45 48 01 988 
Daniel Learmonth Airecentre Pacers M 48 28 993 
Phil Johnson York Triathlon Club  M 48 29 994 
Rachael Holmes York Triathlon Club  F 48 29 995 
Linda Seaman Unattached F55 49 08 1001 
Lizzie Brennan Kingstone Runners F50 49 11 1002 
Alison Hilton Barnsley Harriers F45 49 18 1003 
Bernadette Thompson Kippax Harriers F50 49 34 1005 
Georgie Strandmann Pudsey Pacers F 49 34 1007 
Jennifer Briedis Eccleshill Road Runners F35 49 38 1008 
Julie Hodgson Kingstone Runners F50 49 50 1010 
Sheila Pepper Saltaire Striders F65 49 57 1011 
Laura James Rounday Runners F35 50 03 1013 
Andrew Parkes Ackworth Road Runners M45 50 11 1014 
Gaynor Kitching Yorkshire Wolds Runners F60 50 39 1016 
Jane Marshall York Acorn Running Club F45 51 22 1018 
Louise Haley Rotherham Harriers M50 51 36 1020 
Andrea Chappell Kingstone Runners F35 51 54 1022 
Tracy Wright Kingstone Runners F50 51 54 1023 
Susan Smith Kingstone Runners F60 51 57 1024 
Catherine Fraser Barnsley Harriers F40 51 59 1025 
Genna Miller Kingstone Runners F35 51 59 1026 
Kate Cadwell Barnsley Harriers F50 52 00 1027 
Claire Robinson Kingstone Runners F35 52 00 1028 
Maureen Allen Gainsborough & Morton Striders F65 52 02 1029 
Dawn Richards Kingstone Runners F60 52 06 1030 
Jenna Hawkswell Airecentre Pacers F35 52 08 1031 
Tracy Bridgett Ackworth Road Runners F50 52 10 1032 
Ann-marie Brown Ripon Runners F45 52 25 1034 
Coralin Harrison Harrogate Harriers F65 52 29 1035 
Sarah Mills Horsforth Harriers F35 53 05 1039 
Sally Dale Darlington Harriers F50 53 07 1040 
Carole Allan Keighley & Craven AC F50 53 18 1042 
Lisa Speed Horsforth Harriers F35 53 23 1045 
Sophie Morley Unattached F40 53 48 1047 
Louise McMahon Unattached F40 53 49 1048 
Barbara Stow Eccleshill Road Runners F55 53 50 1049 
Stephanie Charlesworth Kingstone Runners F35 54 09 1050 
Stephen Berry Ackworth Road Runners M55 54 21 1051 
James Ross Shildon R & AC M55 54 26 1052 
Mandy Walker Unattached F35 55 36 1058 
Andrea Tighe Hyde Village Striders F40 55 58 1059 
Christine Robinson Skipton Athletic Club F60 56 22 1061 
Beverley Tute Selby Striders F40 56 35 1065 
Jo-anne Murphy Selby Striders F50 56 36 1066 
Amy O'Connor Dewsbury Road Runners F 56 43 1067 
Jane Adams Baildon Runners F35 56 49 1069 
Lynsey Lyon Wetherby Runners F40 57 12 1071 
Stella Hudson Unattached F45 57 34 1072 
Jane Elliott Kingstone Runners F50 57 44 1073 
Claire Whitwell Vegan Runners UK F50 57 49 1074 
Carmen Snowdon Methley Striders F45 58 00 1077 
Sarah Tock Beverley Athletic Club F45 58 49 1080 
Christine Hall Ackworth Road Runners F60 59 29 1081 
Claire Pilkington Methley Striders F45 00 56 1087 
Andrew Russell Methley Striders M50 00 57 1088 
Amanda Connor Airecentre Pacers F40 01 29 1089 
Melanie Brabiner Airecentre Pacers F45 01 30 1090 
Helen Marshall Kingstone Runners F50 01 34 1091 
Sarah Richmond Kingstone Runners F40 01 34 1092 
Victoria Thompson Spenborough & District AC F45 01 39 1093 
Tracy Hyland Barnsley Harriers F45 03 15 1099 
Liz Churchill Airecentre Pacers F50 03 15 1100 
Yvonne Stearn Ackworth Road Runners F55 03 48 1102 
Linda Selby Ackworth Road Runners F55 03 48 1103 
Paul Adams Knavesmire Harriers M65 04 41 1106 
Christine Cooper Ripon Runners F50 04 55 1110 
Sarah Whiteman South Leeds Lakers Running Club F 05 10 1111 
Jane Tesseyman Airecentre Pacers F45 05 54 1112 
Liz Cook Airecentre Pacers F45 05 54 1113 
Louise Williams Acre Street Runners F 06 11 1115 
Adele Elsworth Acre Street Runners F45 06 14 1116 
Elaine Evans Ripon Runners F40 07 09 1119 
Susan Adams Knavesmire Harriers F65 08 01 1122 
Anna Carruthers Unattached F40 08 17 1123 
Melanie Day Scarborough Athletic Club F45 08 55 1125 
Wendy Pattison Scarborough Athletic Club F45 08 55 1126 
Dave Cook Airecentre Pacers M50 09 48 1127 
Clare Wood Methley Striders F35 09 52 1128 
Sue Lumby Horsforth Harriers F55 10 42 1129 
Ruth Saville Ackworth Road Runners F50 12 41 1131 
Victoria Adams Ackworth Road Runners F45 12 41 1132 
Joanne Punt Queensbury Running Club F45 13 38 1135 
Helen Gibbons Queensbury Running Club F40 13 38 1136 
Emma Greveson Knaresborough Striders F 15 26 1139 
David Allen Gainsborough & Morton Striders M70 16 07 1140 
Charley Lythe Yorkshire Wolds Runners F 16 46 1141 
Susan Lythe Yorkshire Wolds Runners F50 16 46 1142 
Yvonne Smith Unattached F55 16 48 1143 
Louise Archer Unattached F35 18 01 1144 
Tom Camponi Ackworth Road Runners M 18 44 1146 
Susan Grove Ackworth Road Runners F45 19 16 1147 
Pam Kirk Barnsley Harriers F40 19 16 1148 
Janice Hookham Ackworth Road Runners F55 20 27 1149 
Alison John-Baptiste Ackworth Road Runners F40 34 46 1150 
Leyla Brooke Kingstone Runners F35 35 15 1151 
Katie Lee Kingstone Runners F 35 39 1152 
 
<<< External Link: https://www.dewsburyroadrunners.co.uk/cgi/resultsQuery.php?Event=9078&fwd=1
 
<<< Printable Plain Version of these Results
 
<<< Download a CSV file
 
<<< Back To Main Results Page

Version 3.1 Webdesign © Andrew Cottier 2019