View the Dewsbury Road Runners Calendar
 
visitor:
2326187
 
rss feed:
 
 
 
Results for Askern 10 Miles on the 12th Aug 2018
 
Full NameClubCatHMSPositionRanking ScoreGrand Prix
Matthew Craig Hallamshire Harriers M  55 56 179 
Matthew Hallam Valley Striders M  57 11 183 
Simon Newton Ackworth Road Runners M35  57 30 184 
Gareth Cooke Penistone Footpath Runners M  58 06 186 
James Thompson Penistone Footpath Runners M  58 45 188 
Simon Lambert Unattached M35  59 19 
Alan Ford Barnsley Harriers M40  59 48 191 10 
Sarah Lowery Rotherham Harriers F35 01 49 198 
Daniel Fisher Valley Striders M35 01 51 198 
Thomas Shaw Worksop Harriers M 01 55 10 198 12 
Robert Cassy Sheffield Running Club M40 01 57 11 198 24 
Stephen Maddison Knavesmire Harriers M45 02 10 12 199 
Kevin Doyle Kimberworth Striders M40 02 24 13 200 24 
Josh Fuller Harrogate Harriers M 03 00 14 201 
Philip Morris Handsworth Roadhogs M 03 14 15 202 13 
Stuart Wilson Barnsley Athletic Club M 03 23 16 203 
Bradley Walker Ackworth Road Runners M 03 30 17 203 13 
Paul Lane Danum Harriers  M55 03 31 18 203 25 
Hal Roberts Steel City Striders M 03 39 19 204 
James Morris Dewsbury Road Runners M45 03 48 20 204 
Paul Marriott Worksop Harriers M35 03 51 21 204 
Amir Nanpazi Sheffield Running Club M35 03 52 22 204 
Faye Banks Pontefract Athletics Club F35 03 56 23 204 
David Vickers Scunthorpe Athletic Club M45 04 05 24 205 
Lee Rawson Kimberworth Striders M45 04 11 25 205 
Robert Lees Penistone Footpath Runners M40 04 16 26 206 
Gerard Skippins Spenborough & District AC M40 04 41 27 207 
Fiona Davies Rotherham Harriers F40 04 51 28 207 
Shaun Hunt Askern & District Running Club M60 05 11 29 208 
Craig Thorpe Ackworth Road Runners M 05 43 30 210 
Christopher Moss Sheffield Running Club M 05 56 32 211 25 
Steve Fowler Barnsley Harriers M55 06 35 34 213 
Ross Christie Unattached M 06 38 35 
Michael Grain Barnsley Harriers M 06 40 36 213 
Paul Casson Kimberworth Striders M40 06 43 37 213 22 
Gill Hoole Scunthorpe Athletic Club F40 06 47 38 214 
Terry Eastwood Rotherham Harriers M60 06 50 39 214 17 
Rebecca Winter Ackworth Road Runners F 07 11 40 215 
Gavin Walker Ackworth Road Runners M 07 21 41 215 
Scott Daly Pontefract Athletics Club M45 07 37 42 216 
Mark Riordan Penistone Footpath Runners M40 07 51 43 217 11 
Tim Holt Steel City Striders M40 08 18 44 218 
Trevor Clough Leeds City Athletic Club M60 08 24 45 219 
Simon Barber Ackworth Road Runners M 08 33 46 219 25 
Michael Richardson Steel City Striders M40 09 26 50 222 13 
Charlie Skipper Kingstone Runners M 09 48 51 223 
Stuart Whale Ackworth Road Runners M45 10 00 52 224 
Claire Hern Eccleshill Road Runners F40 10 14 53 225 
Cirilo Palenzuela Crossgates Harriers M55 10 36 55 226 
Tom Wood Scunthorpe Athletic Club M60 11 18 57 228 25 
Christian Hopkins Handsworth Roadhogs M45 11 26 58 228 
Darren Earnshaw Stadium Runners M40 11 47 61 230 
Chris Watson Danum Harriers  M45 12 14 62 231 
Andrew Johnson Beverley Athletic Club M45 12 27 65 232 19 
Alison Boyle Baildon Runners F40 12 31 66 232 
Raymond Clayton Lincoln Wellington Athletic Club M40 12 51 67 233 
Adam Brown Steel City Striders M 13 12 69 234 
Mark Nurse Withernsea Harriers M55 13 15 70 234 20 
Richard Harrison Selby Striders M45 13 18 71 234 
Malcolm Senior Kimberworth Striders M65 13 18 72 234 
Ashleigh Barron Steel City Striders F 13 19 73 234 
John Lawcock Penistone Footpath Runners M50 13 23 74 235 
Peter Webber Charnwood Athletic Club M45 13 30 76 235 
Richard Hind Clowne Road Runners M50 13 39 77 236 
Nicola Bates Handsworth Roadhogs F45 13 51 78 236 20 
Julian Williams Penistone Footpath Runners M50 13 53 79 236 
Jonathan Wales Worksop Harriers M40 13 54 80 236 25 
James Ogden Steel City Striders M40 14 11 81 237 12 
Craig Edwards Cleethorpes Athletic Club M45 14 13 82 237 
Howard Justice Cleethorpes Athletic Club M35 14 13 83 237 
Jamie Cook Scunthorpe Athletic Club M 14 18 84 238 
Mark Delaney Baildon Runners M50 14 23 85 238 
Stephen Rundell North Derbyshire Running Club M55 14 26 86 238 
Jonathan Phillips Penistone Footpath Runners M40 14 27 87 238 
John Buddle Baildon Runners M55 14 28 88 238 
Steven Thorpe Handsworth Roadhogs M 14 36 89 239 17 
Robert Barker Selby Striders M60 14 52 91 239 
James Charlesworth Kingstone Runners M35 15 05 94 240 
Mark Bower Danum Harriers  M40 15 07 95 240 
Victoria Elbeck Pontefract Athletics Club F 15 10 96 240 25 
Katie Roberts Unattached F35 15 12 97 
David Thompson Barnsley Harriers M40 15 13 98 241 
Jerry Fisher Barnsley Harriers M50 15 19 99 241 25 
Martin Swift Barnsley Harriers M45 15 33 100 242 17 
William Bealby Sheffield Triathlon M40 15 40 102 242 
Suzanne Patterson Stainland Lions F45 16 02 103 243 
Kelvin Bowskill Penistone Footpath Runners M65 16 05 105 243 25 
Christine McCarthy Pontefract Athletics Club F55 16 08 106 243 
Hannah Butcher Penistone Footpath Runners F 16 17 107 244 
Bill Phillips Penistone Footpath Runners M70 16 48 108 246 23 
Paul Fryers Penistone Footpath Runners M50 16 52 109 246 
David Halladay Knaresborough Striders M55 17 06 110 247 12 
Jane Illingworth Ackworth Road Runners F45 17 06 111 247 
Shaun Swallow Barnsley Harriers M45 17 12 112 247 
Will Walker Ackworth Road Runners M35 18 10 115 250 14 
Phil Wardle Pontefract Athletics Club M45 18 29 116 251 
Daniel Limb Penistone Footpath Runners M35 18 52 117 252 
Joe Croft Kimberworth Striders M 19 05 118 253 
Steven Andrews Barnsley Harriers M45 19 14 119 253 
Graham Hague Steel City Striders M65 19 23 120 254 17 
Gregory Skelton Pontefract Athletics Club M 19 25 121 254 25 
Kevin Guttridge Ackworth Road Runners M45 19 30 122 254 
Kimberley Bateman Steel City Striders F 19 31 123 254 24 
Liane Warren Ackworth Road Runners F45 19 39 124 255 25 
Christopher Lilley Kimberworth Striders M40 19 41 125 255 19 
Roger Watson Steel City Striders M45 20 08 126 256 13 
Michael Noone Kimberworth Striders M40 20 10 127 256 
Zoey Heneachon Selby Striders F45 20 27 131 257 
Martyn Stearn Ackworth Road Runners M65 20 46 135 258 18 
Neil Stead Goole Viking Striders M55 20 50 136 258 23 
Julia Cobham Penistone Footpath Runners F35 20 53 137 259 
Julie Moxon Penistone Footpath Runners F45 20 55 138 259 
Ian Sutcliffe Penistone Footpath Runners M55 20 58 139 259 25 
John Harrison Worksop Harriers M55 20 59 140 259 
Naomi Youel Unattached F45 21 05 141 
Michael Keedy St Theresas M45 21 06 142 259 
Tyler Starks Ackworth Road Runners M 21 07 143 259 25 
Jennifer Swindell Ackworth Road Runners F 21 08 144 259 
Steve Beddoe North Derbyshire Running Club M55 21 12 145 260 
George McCarthy Rotherham Harriers M65 21 13 146 260 15 
Steven Jones Kingstone Runners M50 21 15 147 260 
Nicholas Hutchinson Danum Harriers  M45 21 19 148 260 23 
Nicola Ross Steel City Striders F35 21 34 149 261 
Hayley Newbound Wakefield Harriers F 21 37 150 261 
Terence Price Selby Striders M40 21 44 151 261 
Lynn Hutchinson Danum Harriers  F40 21 44 152 261 
Janine Lee Crossgates Harriers F45 21 52 154 262 
Mark Wood Barnsley Athletic Club M40 22 04 155 262 
John Cooke Tadcaster Harriers M60 22 09 156 263 17 
James Walters Ackworth Road Runners M 22 18 157 263 
Michael Knowles Ackworth Road Runners M55 22 49 158 265 
Mark Rawnsley Kingstone Runners M50 22 54 159 265 
Emma Moorhouse Barnsley Harriers F 22 57 160 265 12 
Paula Davies Danum Harriers  F45 23 00 161 265 
Beth Grogan Goole Youth AC F 23 38 163 267 25 
Lee Thompson Handsworth Roadhogs M40 23 44 164 268 22 
Charlotte Smith Ackworth Road Runners F 23 45 165 268 23 
Amanda Lane Danum Harriers  F50 23 53 167 268 
Robert Sutton Eccleshill Road Runners M55 24 08 168 269 
John Bates Pontefract Athletics Club M 24 15 170 269 
Paul Lawrence Ackworth Road Runners M35 24 17 172 270 
Andrea Scully Ackworth Road Runners F45 24 19 173 270 25 
Chris Heneachon Selby Striders M45 24 20 174 270 
Kelly Ford Barnsley Harriers F40 25 02 177 272 10 
Darren Gill Ackworth Road Runners M45 25 09 178 272 
Robert Heath South Yorkshire Police M40 26 12 184 276 
Clive Downing Steel City Striders M55 26 15 185 276 
Vicky Hudson Barnsley Athletic Club F35 26 16 186 276 
Thomas MacKlam Ackworth Road Runners M45 26 35 188 277 
Caroline Welton Steel City Striders F50 27 05 190 278 
Alan Schofield Barnsley Harriers M55 27 12 191 279 
John Worthington Danum Harriers  M55 27 14 192 279 
Eleanor Bull Danum Harriers  F45 27 14 193 279 
Jude Matthews Penistone Footpath Runners F35 27 19 194 279 
Richard Taylor Barnsley Harriers M65 27 27 195 280 21 
Ian Blackburn Steel City Striders M60 27 35 196 280 14 
Wayne Hubery Team Manvers Triathlon M40 27 37 197 280 
Madeline Stansfield Dewsbury Road Runners F65 27 38 198 280 
Amanda Fowler Barnsley Harriers F45 27 47 199 281 17 
Ian Copley Barnsley Athletic Club M55 28 13 200 282 
Carrie Wing North Derbyshire Running Club F35 28 21 201 283 
Stephanie Street Steel City Striders F60 28 33 202 283 
Richard Thorpe North Derbyshire Running Club M45 28 34 203 283 25 
Teresa Hubery Team Manvers Triathlon F40 28 36 204 283 
Richard Smart Ackworth Road Runners M 29 08 206 285 
Sharon Maughan Unattached F45 29 09 207 
Phil Robinson Otley Athletic Club M70 29 26 211 286 15 
Andrew Nuut Ackworth Road Runners M35 29 27 212 286 
Laura Riley Ackworth Road Runners F 29 29 213 286 19 
Paul Haslam Ackworth Road Runners M 29 31 214 286 
Nicolas Daudet Ackworth Road Runners M40 29 41 215 287 
Angela Jackson Steel City Striders F55 29 50 216 287 
Michael Waring Handsworth Roadhogs M45 30 13 220 289 
Cheryl Hague Handsworth Roadhogs F45 30 13 221 289 
Laura Egan Beverley Athletic Club F35 30 17 222 289 
Richard Finney Kimberworth Striders M60 31 27 223 292 
James Tracey Handsworth Roadhogs M70 31 29 224 293 20 
Ken Chapman Kimberworth Striders M70 31 37 226 293 
Col Turner Ackworth Road Runners M35 31 58 228 294 
Dawn Godley Penistone Footpath Runners F55 32 04 230 294 
Sue Hall Penistone Footpath Runners F60 32 17 233 295 15 
Paul Brewer Goole Viking Striders M35 32 28 234 296 10 
Heather Mitchell Dewsbury Road Runners F65 32 36 236 296 
Sarah Rawlings Eccleshill Road Runners F50 32 40 237 296 20 
Trish Kaye Dewsbury Road Runners F55 32 54 238 297 
Samantha Jones Kingstone Runners F 32 55 239 297 
Janet Chappell Worksop Harriers F50 33 36 240 299 
Roy Young Ackworth Road Runners M65 33 46 241 300 25 
Elaine Tait Scunthorpe Athletic Club F60 34 24 245 302 
Laura Bennett Barnsley Harriers F 34 44 247 303 
Paul Gallagher Ackworth Road Runners M45 35 13 249 304 
David Hicken North Derbyshire Running Club M60 35 36 250 306 
Janet Clark Kimberworth Striders F55 35 47 251 306 25 
Honor Hamshaw Kimberworth Striders F 35 47 252 306 25 
Bridget Boutell Doncaster Athletic Club F50 35 51 253 307 25 
Paula Mills Barnsley Harriers F50 36 02 254 307 
Stu Smith Penistone Footpath Runners M60 36 26 255 308 
Paul Wheatley Barnsley Harriers M65 36 45 256 309 
Julie Roberts Ackworth Road Runners F45 37 41 258 312 
Roy Simpson Ackworth Road Runners M60 38 00 259 313 
Marie Hemingway Barnsley Harriers F35 39 15 261 317 
Debbie Norris Dewsbury Road Runners F40 39 16 262 317 
Paul Callaghan Selby Striders M45 39 53 263 319 25 
Simon Gleadhall Steel City Striders M50 40 14 264 321 
David Needham Unattached M70 40 36 265 
Dave Allison Ackworth Road Runners M35 41 29 268 325 
Heidi Josephs North Derbyshire Running Club F35 42 01 270 326 
Colin Sinnott North Derbyshire Running Club M65 42 04 271 326 
Caroline Copeland Ackworth Road Runners F40 42 35 272 328 
Leanne Kilvington Unattached F35 43 20 274 
Jodie Hayward Pontefract Athletics Club F35 43 27 277 331 25 
Sally Gray Barnsley Harriers F55 43 56 278 332 18 
David Lonsdale Baildon Runners M50 44 06 279 333 
Jane Ramsden Dewsbury Road Runners F55 44 31 280 334 
Emma Shaw Worksop Harriers F 44 55 281 336 
Susan Hope Dewsbury Road Runners F55 45 17 282 337 
Rachel Gray Barnsley Harriers F50 45 33 283 338 11 
Debbie McGuckin Ackworth Road Runners F50 45 35 284 338 21 
Yvonne Howitt Kimberworth Striders F45 46 26 285 340 22 
Adrian Good Steel City Striders M35 46 42 286 341 
Garry Carr Barnsley Harriers M50 47 27 288 344 
Ian Christopherson Barnsley Harriers M65 48 40 289 348 
Georgina Newton Ackworth Road Runners F40 48 44 290 348 25 
Ruby Wood Kimberworth Striders F 49 45 292 351 
Caroline Greening Danum Harriers  F45 49 56 293 352 
Debbie Procter Danum Harriers  F55 49 56 294 352 
Vikki Skipper Barnsley Harriers F60 50 25 296 353 
Anne Simcox Team Manvers Triathlon F60 50 26 297 353 
Louise Love Team Manvers Triathlon F35 50 26 298 353 
Sean Rodgers Team Manvers Triathlon M45 50 36 299 354 
Jade Seal Ackworth Road Runners F 53 20 300 362 
Katrina Katrina Barnsley Harriers F55 53 25 301 363 
Lisa Isam Barnsley Harriers F45 53 27 302 363 25 
Kathleen Taylor Barnsley Harriers F65 54 49 304 367 
Ron Dyson Ackworth Road Runners M65 59 46 309 383 
Lynne Wilcock Askern & District Running Club F40 07 20 312 407 
 
<<< View the External Full Results
 
<<< External Link: https://www.dewsburyroadrunners.co.uk/cgi/resultsQuery.php?Event=9241&fwd=1
 
<<< Printable Plain Version of these Results
 
<<< Download a CSV file
 
<<< Back To Main Results Page

Version 3.1 Webdesign © Andrew Cottier 2020